Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POTREBNA POMOC
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 11, 2011 12:44 am
Postovi: 2
Prvo pozdrav svima,

Naime,decko vec par godina ima "cmicak" na desnom oku koji je prilicno veliki-nesto manji od zrna graska. Tri puta je isao na hirursku intervenciju (sva tri puta u drugoj bolnici) medjutim cmicak ili to sto je u njemu,nije izvadjen do kraja jer mu je i posle otklanjanja to bilo malo nateceno i par meseci posle intervencije opet naraste i tako 3 puta....
Bezbojno je,sa malim kao crvenim kapilarima i do danas ga nije bolelo,medjutim,danas kako se probudio kapak mu je otekao,crven je i kaze da mu smeta.
E sad,sa unutrasnje strane kapka ima kao cep od gnoja koji se izgleda sad stvorio ili ga on pre nije primetio (sto je malo verovatno)

Ja zaista ne znam kako da mu pomognem,ne razumem se a on je cini mi se odustao od oftamologa zbog predjasnjeg iskustva...

Da li je moguce da ce taj gnoj da izadje,ako je ovaj beli cep od skoro ili mu nema druge nego opet operacija?
Molila bih ako neko moze da pomogne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBNA POMOC
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 19, 2010 2:56 pm
Postovi: 47
Koliko ja imam iskustva sa tim, tu nema neke pomoci. Ja tzv.cmicke imam od osnovne skole, s tim sto jedno vreme do 25 god. recimo da mi je izlazilo po nekoliko njih na jednom ili nekad i na oba kapka. Jedini put kada sam isla da mi uklone cmicak bilo je u doba faksa na studentskoj poliklinici u Bgd. Doktorka mi je rekla tada da sam ja jednostavno skola tome i to je to. Nakon te operacije opet mi se pojavilo, kao sto su mi i rekli da hoce,tako da uklanjanje hirurski nije nikakva garancija da se nece ponovo pojaviti. Sto se tice tog gnoja trebalo bi da ode kod oftalmologa. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBNA POMOC
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 9:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Morace ponovo na hirirsku intervenciju,ali bi ovog puta deo izvadjenog materijala trebalo poslati na histopatolosku analizu.Takodje treba da proveri secer u krvi.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBNA POMOC
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 11, 2011 12:44 am
Postovi: 2
Hvala puno na odgovorima :)

Mazao je hloramfenikol i otok na kapku je splasnuo i nije vise crven...malo ga grebe kao duva vetar ali je u odnosu na juce mnogo bolje.

maki-kg a jel ti rekla mozda doktorica da li ima neka prevencija sto se toga tice? Znam da je ta intervencija veoma neprijatna i mucna i razumem ga da ne zeli opet da prolazi kroz to ako ce se opet vratiti..

Sto se tice secera mislim da ne bi skodilo da to proveri iako mu je krvna slika odlicna,hvala za savet,a sto se tice hp analize,to je uradjeno poslednji put kada je radio na wma i sve je ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBNA POMOC
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 19, 2010 2:56 pm
Postovi: 47
Prevencija, ma kakvi, nista mi nije rekla o tome. Veruj mi ja sam se toliko navikla na te cmicke da ih vise uopste ne primecujem. A jos uvek imam jedan na levom kapku koji je tu sigurno zadnjih 7-8 god. i nista. Samo dodje i samo prodje. Bolje i to nego da se izlaze hirurskoj intervenciji koja je bas nekako neprijatna, svo ono cupanje i struganje sa kapka. :roll: Ako moze neka izbegne to. Ima jedan narodski lek za cmicke, a to je mleko od trudnice-dojilje. Ne znam da li si vec cula za to, ali ja sam to probala, jedna trudnica kod mene u komsiluku mi je odavno rekla za to. I sto je jos sasavije, cmicak se iscedi i otpadne nakon par dana! :D Eto nadam se da sam bila od neke pomoci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: