Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hitno potreban savet i pomoc!
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 4:01 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima!

Potrebna mi je pomoc i savet sta da radim,i da li uopste postoji mogucnost da se moj problem sa vidom resi.
Imam 18 godina,i od 3 godien nosim naocare(mada nisam ih stalno nosila jer sam bila od pocetka jako odbojna prema nosecenj),ne veliku dioptriju,ali je glavni problem to sto imam strabizam i nistagnus,i ostecenje ocnog dna,zivca vise ni sama ne znam sta je...
Kada sam imala 9 godina operisali su mi desno oko kako ne bi toliko bezao,operacija je naravno bila uspesno koliko-toliko,mada se meni to bezanje oka ponovo vraca.Ja sam mislila da je sad vreme za drugu operaciju,jer mi to stvarno sad pocinje sve vise da smeta pri citanju i sl,medjutim dokori kazu da je jos uvek rano za drugu operaciju.
E sad,gleavni problem kod mene je to sto ja i na blizinu i na daljinu slabo vidim.Na blizinu,kad citam vidim manje-vise dobro,naravno sitnija slova slabije i teze,na PC-iju vidim pri rezoluciji 800x600 i naravno kad se malo vise prblizim ekranu.Na daljinu slabije vidim u tom smislu da ne vidim da citam na daljinu(u skoli na tabli,broj autobusa i sl).To mi je do sada zaista pretstavljalo veliki problem,i znam da ce i u daljem zivotu biti veliki problem,sputavalo me je u mnogim stvariam koje sam zelela da radim u zivotu i dalje ce(ne mogu da upisem medicinu/veterinu ili nesto tako).

Mene zanima da li postoji bilo kakva mogucnost da se ovo sve resi nekom operacijom ili slicno?Bilo da je kod nas,u inostranstvu,sta god samo da se ovi problemi bar malo rese.

Cula sam za lasersku operaciju smanjenja dioptrije,ali nisam sigurna da li ce to kod mene uspeti zbog igranja ociju(nije preterano kao u nekim slucajevima koje znam,ali opet)i jer ja nemam bas veliku dioptriju(+2,50-3).

Nadam se da ce neko moci da mi pomogne i unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: