Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Pon Mar 11, 2013 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2013 2:30 pm
Postovi: 29
Pozdrav svima!

Problem mog tate (moj problem) pocinje pre 6 meseci kada je osetio veliki bol u ledjima. Verovao je da je posledica nekog tereta, da se ukocio, da je od promaje...razne masaze nisu pomogle. Otisao je kod jednog lekara, zatim drugog, petog. Dobijao mnogo lekova, dijagnoza je bila Diskus hernija. Vezbe, masaze, i sve u krug. Svakog lekara je posetio, sve terapije isprobao, nista nije bilo bolje. Samo je sve teze hodao. Poslednja MR i konacno je doktor video da je problem sa prsljenom. Deveti, tacnije. Slomljen. I oko njega je nastao tumor. Hitna operacija koja je trajala oko 6h, kicma pricvrscena titaniumom. Tumor odstranjen, poslat na patologiju. Rezultet: Plazmacitom. Receno nam je da je jos malo ostalo na tom prsljenu, ali da to lekar nije odstranio jer je sa leve strane u blizini srca i to se moze resiti hemoterapijom. Na institutu za Onkologiju su mu radili biopsiju kostane srzi koja je u redu. Krvna slika takodje u redu. Snimak glave, nogu i ruku je uredan, s tim sto se u glavi naziru neke "pukotine" ali doktor kaze da to ne otezava sadasnju situaciju. Danas je krv i urin poslat na analizu, cekamo to, a onda odluku komisije. Lekar je spomenuo i terapiju zracenja. Interesuje me da li je neko malo bolje upoznat sa ovim? Koliko je sve ovo opasno u stvari? Lekar nas uverava da nije alarmantno, da nije strasno. Ali se ja bojim. Inace su sve ovo krili od mene jer sam jako vezana za oca. Sada zahtevam da budem upucena u sve, i da budem tu pri svakom razgovoru sa lekarom, da svojim usima cujem sve. Iskreno se nadam da ce sve dobro proci. Trudim se da ne razmisljam puno, da budem jaka prvenstveno kada sam sa njim. Da li ima potrebe da se brinem? Ja verujem da se ovo leci. Ako neko ima bilo kakva iskustva, neka napise, znacice mnogo. Hvala veliko unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Pon Mar 11, 2013 3:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Немам таква искуства, али им никако не бих веровао када кажу да није то ништа, ништа страшно и тако даље. Лекари не одговарају за своје потезе. Знам пуно људи које су сахранили својим олаким и неодговорним понашањем.

Нека твој тата одмах удари по ономе за шта се зна да делује против тумора: језгро кајсије или уље од тог језгра, домаћи кефир,... Погледај и ово: http://www.curenaturalicancro.com/.

Скокни до мога сајта и види шта сам писао о туморима и кандиди и посети линкове које сам тамо навео.

Ништа нека не чека, него одмах у акцију.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Pon Mar 11, 2013 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2013 2:30 pm
Postovi: 29
Ja zelim da verujem da to nije nista strasno. Hvala Vam na odgovoru. Pocecemo sa aronijom i sa zelenim sokom od zita. Raspitacu se za jezgro od kajsije i kefir. Mnogo smo verovali alternativnoj medicini ovih 5 meseci, pa sada verujemo iskljucivo lekarima, ali smatram da ove biljke ne mogu biti stetne. Hvala Vam jos jednom! Srdacan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Pon Mar 11, 2013 4:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Колико видех, тих пет месеци је проведено у лечењу дискус херније, коју су управо лекари дијагностиковали. Зар не?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Pon Mar 11, 2013 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2013 2:30 pm
Postovi: 29
Ne, najpre mu je maser kod koga je odlazio na masaze rekao da je DH i da se leci masazom i vezbama. A onda i lekar. Problem je sto niko nije snimao celu kicmu, a imao je 2 MR pre ove na kojoj je tumor otkriven.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 9:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Извини што питам, али стварно не разумем где је ту коришћена алтернативна медицина коју си споменула?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 11:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
plazmocitom, ili kako se bolest jos zove i multipli mijelom je maligna bolest kod koje kostna srz nekontrolisano proizvodi izmenjene plazmocite. ti plazmociti stvaraju patoloska antitela, ili njihove delove.
ova hematoloska bolest nije izleciva, ali je danas moguce drzati je pod kontrolom. "pravo mesto" za lecenje je klinika za hematologiju klinickog centra srbije, gde postoji jedinica za multipli mijelom koju vodi doc. dr jelena bila.
budite spremni na periode poboljsanja, ali i pogorsanja koja ce mozda zahtevati i nove operacije kostiju.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2013 2:30 pm
Postovi: 29
Tata je trenutno na Institutu za onkologiju. Rezultat biopsije koštane srži je uredan i za sada je bolest samo na tom jednom pršljenu. Rezultati krvi još uvek nisu stigli, tako da ne znamo da li je došlo do proširenja. Ja se nadam da nije. Dakle, može se živeti normalno sa ovom dijagnozom? Ja se samo bojim da ga ne izgubim. Hvala Vam puno na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2013 2:30 pm
Postovi: 29
Nemojte se izvinjavati. Nova sam ovde, pa se izvinjavam sto pišem post za post, nisam videla pitanje za alternativnu medicinu. Uglavnom, jeste, korišćena je par meseci i tek onda se je obratio lekaru za pomoć. Poslušala sam Vas i kupila jezgro kajsije. Verujem da ne može da šteti, ako imate još neki savet, tu sam i veliko Vam hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 2:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
SamoPozitivno je napisao:
Nemojte se izvinjavati. Nova sam ovde, pa se izvinjavam sto pišem post za post, nisam videla pitanje za alternativnu medicinu. Uglavnom, jeste, korišćena je par meseci i tek onda se je obratio lekaru za pomoć. Poslušala sam Vas i kupila jezgro kajsije. Verujem da ne može da šteti, ako imate još neki savet, tu sam i veliko Vam hvala.

Да, да, али шта је коришћено од алтернативе? То ми није јасно.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 4:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
plazmocitom se moze, sa novom generacijom lekova kod sve veceg broja ljudi drzati pod kontrolom.
ishrana ovde ne figurise, uzrok nastanka je geneticka mutacija. organizam je kod nelecene bolesti ugrozen ekspanzijom klonova koji u kostnoj srzi potiskuju normalne celije hematopoeze, kao i patoloskim imunoglobulinima.
ne gubite vreme i novac na alternativu. ili, u svakom slucaju ne odustajte od terapije koja ce biti propisana, jer bez nje nema nikakve sanse.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2013 2:30 pm
Postovi: 29
Už dužno poštovanje svih Vas koji verujete alternativnoj medicini, ja sam više okrenuta nauci. Ne mogu da osporim godine nečijeg truda i zalaganja, i da apsolutno verujem u prirodu. Dakle, mogu da probam, mogu da verujem da nekome pomaže, ali je sve to jako individualno. Ali sam opet za ta "isprobavanja" samo onda kada je lakši vid bolesti u pitanju. Ponavljam, želim da probam, ali ne verujem 100%. Što se terapije tiče korišćeni razni sokovi pravljeni po nekakvim receptima, melemi i gelovi. Konkretno ne znam ni šta sve jer sam od skoro saznala sve ovo.
drbgd je napisao:
plazmocitom se moze, sa novom generacijom lekova kod sve veceg broja ljudi drzati pod kontrolom.
ishrana ovde ne figurise, uzrok nastanka je geneticka mutacija. organizam je kod nelecene bolesti ugrozen ekspanzijom klonova koji u kostnoj srzi potiskuju normalne celije hematopoeze, kao i patoloskim imunoglobulinima.
ne gubite vreme i novac na alternativu. ili, u svakom slucaju ne odustajte od terapije koja ce biti propisana, jer bez nje nema nikakve sanse.
Hvala Vam još jednom. Ja verujem u izlečenje ili bar u dobro opšte stanje tate. Nadam se da će terapiju dobro podneti i da će mu pomoći. Ne želim da gubim nadu, ne želim ni da je on izgubi. Verujem da nam Boga daje sve ono što možemo podneti. S toga, znam da će on biti dobro, mora!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 4:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
na klinici za hematologiju postoji pacijent koji se vec oko 22 godine uspesno nosi sa plazmocitomom, i sada je u dubokoj starsti. (to je, da upotrebim rec, rekorder)
samo napred u borbi. i , ako je moguce, lecenje nastavite na klinici za hematologiju klinickog centra

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2013 2:30 pm
Postovi: 29
Cekamo rezultete i odluku lekara za dalje lecenje. Sto se ishrane tice, preci ce polako na makrobiotiku. Za pocetak, bez belog secera, pirinca, i ostalih osnovnih stvari sa sto vise voca i povrca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor devetog prsljena! Pomoc!
PostPoslato: Sre Mar 13, 2013 9:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
SamoPozitivno je napisao:
Už dužno poštovanje svih Vas koji verujete alternativnoj medicini, ja sam više okrenuta nauci. Ne mogu da osporim godine nečijeg truda i zalaganja, i da apsolutno verujem u prirodu. ............

Само да подсетим да се код такозване алтернативне медицине ради о деценијама, вековима па чак и миленијумима истраживања и искустава. Тек толико да се не заборави.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: