Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Ned Jan 20, 2013 9:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 10:54 pm
Postovi: 32
Već mesec dana pratim forum i čitam iskustva i lične borbe svih vas, žao mi je što su mnogi izgubili svoje najmilije ali su sva vaša iskustva mnogima pomogla. Nadam se da će meni priča sa vama barem malo olakšati bol i tugu koju osećam sobzirom da su mali izgledi da moj otac pobedi.
Za Božić smo dobili rezultate i dijagnoza je Adenocarcinoma bronchgenes infiltrativum I.dex Stadijum IV T4 N2 M1a
Negativan je nalaz EGFR gen WT
Pored toga leči se već par godina od Astme i opstruktivne bolesti pluća.
U petak sam razgovarala sa doktorom na VMA gde je ležao mesec dana i stav je da sobzirom da je EGFR negativan konzilijum odbija da primeni biološku terapiju tj. noviju generaciju imunološke terapije, to je nešto slično po kom principu radi i vakcina sa Kube. Ostale standardne metode hemoterapije nam bi mogao da primeni ali pitanje da li bu mu to više pomogli ili odmoglo sobzirom da već ima oštećenja pluća usled astme i bronhitisa. Na nama je da odlučimo, ali prognoza je da bi ga do zakucalo za krevet. Od terapije koristi i dalje svoje pumpice, lek za pritisak i uzeli smo Oxy sistem kiseonik. Lekari su ga prepustili meni i neka mi je sam Bog u pomoći.
Strašno se plašim, on još uvek ne zna govormo mu da ima bolest pluća i samo ja znam kako je gledati ga sa osmehom a u sebi držati sliku bola koji mu predstoji.
On lep priča i jede, pokretan je ali ne izlazi iz kuće jer se zamara a i ovo vreme nam neide na ruku. Žali se samo na blago peckanje bol u grlu, zakašlje se povremeno.
Ono što ne znam je koliko će živeti mesec, dva...deset. Nisam imala snage da to pitam doktora.
Počeli smo sa Aronijom, Uljem od crnog kima i alojom, vitamin C 1000mg u kesici, sutra mi stiže Imuno preparat od Đurice iz Vinče, pije puno tečnosti i čajeva, sveže voće.
Raspitala sam se za Vidax sa Kube, nabavila bih mu i to ali sam vrlo skeptična.
Trenutno jurim da nađem AHCC original japanski ali su uglavnom dostupni Američki.
Ukoliko je neko probao ovaj preparat volela bih da čujem vaša iskustva.

Znači mi sve što napišete jer nemam sa kim da podelim ovo što me je zadesilo, trenutno sam depresivna i tmurna za kontakt sa prijateljima, besna sam na sve na sistem, državu, lekare i ovu nemaštinu, ne daj bože bolesti nikome, sve se kod nas plaća troduplo.

Želim svima sve najbolje, puno vere u bolje sutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 9:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Postovana kiwibel,
samo da vas pozdravim i podrzim u borbi!
I ja mislim da bi ga hemoterapija dotukla. Odlicna je stvar sto vas otac lepo jede, komunicira. Sve sto ste uveli u ishranu, vitamine, suplemente i aroniju je dobro, zapravo to je i jedino sto mozete da uradite, da mu jacate imuni sistem.
To koliko ce da zivi i ne treba da znate, nista vam nece znaciti..verujte mi. Cak i kada znate, opet se nadate da nece biti tako, a bolest je nepredvidiva, ljudi se godinama bore, lece i zive sa opakom bolescu..a za ono najgore covek nikada nije spreman, cak i kada je svestan svega..
S vremena na vreme mu kontrolisite krvnu sliku, merite mu pritisak stalno, cesto provetravajte i puno se smejte sa ocem, iz iskustva vam govori jedna cerka..
Dopalo mi se kada sam procitala, mislim bas na ovom forumu, kako dijagnoza Rak ne znaci umreti, nego ziveti sa bolescu, mislite tako. To sto nemate volje za prijatelje, sto ste besni i razocarani u sistem, zdravstvo potpuno razumem. I ne forsirajte se da menjate vase stavove, samo dajte prednost onome sto je vazno, a to je vas otac. Nadam se da vas nisam demoralisala, samo sam iskrena. Ova dijagnoza nije dobra, ali dajte da vidimo sta moze da se uradi..i, kao sto rekoh, sve radite dobro. Vi ste hrabra zena, to se vidi iz vaseg posta, idite i dalje samo napred hrabro!
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 10:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
kiwibel,
има ли сврхе да кажем да не треба да будете бесни ни на кога. То је живот, чупав и длакав. Без борбе се не може проћи кроз њега. Ко преживи, причаће.

Лично сам против сакривања болести. Када бих био озбиљно болестан желео бих то да знам због неколико разлога. Прво, да се борим против непријатеља а не да седим скршетених руку. Друго, да позавршавам ствари које би било потребно да завршим пре смрти. Треће, да се видим са људима које сам стално одлагао за нека боља времена. Четврто, да одем на места на која сам желео да одем цео свој живот. Пето, да расчистим спорне ствари између мене и Бога. Вероватно има још разлога, али довољно је и оволико. И ово говорим из личног искуства, због неких драгих особа које су отишле и са којима сам имао времена да проживом последње месеце. Да сам тада знао ово што сада знам, певала би се другачија песма.

Скокни до мога сајта (кликни на мој профил и видећеш адресу) и погледај шта сам кратко написао о лечењу тумора. Погледај и остале теме јер ћеш наћи препарате које ја користим (витамин Ц и слично) који су квалитетни. Немој да користиш обичне препарате јер ништа не ваљају. Ако ти је потребно, слободно можеш да ме контактираш преко адресе на мом сајту.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 1:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 29, 2011 3:11 pm
Postovi: 131
Jos kada bi u Srbiji za sve to imali para.To su snovi ,a od njih se ne zivi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 2:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нисам проучавао него само чуо, да сокови од свежег поврћа могу много да помогну. На жалост, не знам детаље.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 10:54 pm
Postovi: 32
Bojana2311 je napisao:
Postovana kiwibel,
samo da vas pozdravim i podrzim u borbi!
I ja mislim da bi ga hemoterapija dotukla. Odlicna je stvar sto vas otac lepo jede, komunicira. Sve sto ste uveli u ishranu, vitamine, suplemente i aroniju je dobro, zapravo to je i jedino sto mozete da uradite, da mu jacate imuni sistem.
To koliko ce da zivi i ne treba da znate, nista vam nece znaciti..verujte mi. Cak i kada znate, opet se nadate da nece biti tako, a bolest je nepredvidiva, ljudi se godinama bore, lece i zive sa opakom bolescu..a za ono najgore covek nikada nije spreman, cak i kada je svestan svega..
S vremena na vreme mu kontrolisite krvnu sliku, merite mu pritisak stalno, cesto provetravajte i puno se smejte sa ocem, iz iskustva vam govori jedna cerka..
Dopalo mi se kada sam procitala, mislim bas na ovom forumu, kako dijagnoza Rak ne znaci umreti, nego ziveti sa bolescu, mislite tako. To sto nemate volje za prijatelje, sto ste besni i razocarani u sistem, zdravstvo potpuno razumem. I ne forsirajte se da menjate vase stavove, samo dajte prednost onome sto je vazno, a to je vas otac. Nadam se da vas nisam demoralisala, samo sam iskrena. Ova dijagnoza nije dobra, ali dajte da vidimo sta moze da se uradi..i, kao sto rekoh, sve radite dobro. Vi ste hrabra zena, to se vidi iz vaseg posta, idite i dalje samo napred hrabro!
Veliki pozdrav!


Bojana2311 hvala i potpuno se slažem sa vama, nisam demoralisana, nikako, hvala....

aa_aca...pregledala sam sajt na brzinu ...što se sakrivanja dijagnoze tiče to je samo da ne bi klonuo duhom, ..
O njemu brine moja mama, ne živim sa njima i vrlo mi je teško da imam kontrolu nad tim šta jede mada se mama trudi da sve spremi zdravo sa puno povrća i voća. Sobzirom da radim od 8 do 5 i da imam klinca od 8 godina ne znam kako ću uspeti da sve postignem ali ne predajem se.
Sluša me za sada što se dodataka tiče i evo upravo razmišljam o multivitaminskim dodacima CInk, Selen Magnezijum i ostalim stvarima koje treba da nabavim...ali što reče Maja70 kada bi za sve u Srbiji imali para ...
rekla sam već da tražim Japanski AHCC sve ovo što sam gledala i sajt dr Heder mi ne uliva baš poverenje. Kontaktirala sam ih direktno pa ćemo videti...
Teško je jer čovek ne zna odakle da počne, i kad vidim šta sve od preparata postoji i šta se sve pije naježim se,...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 9:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Треба да прегледаш сајт др Симонцинија. Он туморе лечи инфузијама соде бикарбоне.

Да ли си сигурна да би клонуо духом ако би сазнао праву истину? Можда би се више борио и био дисциплонаван.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 11:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Jos nesto, jako vazno: imajte poverenja u svoj sud i ne dozvolite da vas primamljivim ponudama nagovore na kojekakve gluposti, bacicete pare i nikom nista.
Lek protiv raka ne postoji, ali postoje nacini da se organizam ojaca da bude u stanju da se sto bolje bori, a vi ocu jacate organizam aronijom i vitaminom C, i alojom...
Da li treba da zna za bolest? Ipak ga dobro poznajete, i najbolje znate kako bi to uticalo na njega. Ja vas savrseno razumem sto ne govorite, ni mi nismo rekli mom ocu. Moj otac je nosio u sebi rak jako dugo bez da je to znao, a da je znao otisao bi za 6 meseci, takav tip coveka je bio.
Zato, vas otac je u dobrom stanju, mislite pozitivno i samo hrabro napred!
Sve najbolje, i javljajte novosti,
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 9:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Занимљива је тврдња да лек против рака не постоји. Поред истраживања која потврђују да се витамин Б17 у тумору метаболише у цијанид и убија га, као и поред доказа да је узрок тумора подивљала инфекција кандидом, пре бих могао да кажем да лек постоји.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 1:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ево на шта сам наишао: http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... taminc.htm

На почетку текста се спомиње лечење дечије парализе, али касније се говори о лечењу рака.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 10:54 pm
Postovi: 32
Juče sam nabavila vitamin C depo i multivitamine, odnela mu i preparat od pečuraka od Đurice iz Vinče, čajeve Josif Pančić (kopriva, i mešavinu za Bronhijalnu astmu)
Pije i prihvata sve, žali se da ga grebucka grlo. Koristi kiseonik.
Ovo što navodim šta mu sve nabavljam i dajem je kao neki osvrt na sve ono što sam i sama pročitala na ovom i drugim forumima koji su onkološi.
Dosta čitam i upijam sve, ne mislim da rak može da se izleči ni medicinom a kamoli alternativom.
Samo mi je želja da krajnji ishod bolesti bude što lakš za njega, kako to postići pojma nemam. Takođe, treba da zaštitim i mamu koja je takođe več načetog zdravlja, medicinski je radnik ali sve ovo je za nju veliki šok.
Znam da svi ovi preparati deluju više kao placebi tj. imaju psiho efekat kako na bolesnika a ponajviše na nas koji ga okružujemo. Smiruju savest što reče neko baš ovde na forumu.
Svi ti suplementi nemogu da škode ali ne baš uvek, ukoliko reazumete engleski pogledajte ovaj sajt
http://www.nhs.uk/Pages/HomePage.aspx
Nekako mi Engleska deluje prilino dobro i razumno, i evo baš sa tog sajta dokument o dodacima ishrani, vrlo je lak i jednostavan za čitanje bez nekih teških termina
http://www.nhs.uk/news/2011/05May/Docum ... ements.pdf


aa_aco ..čvrsto stojim na zemlji i trudim se da budem realna, ali boli, užasno me boli, zato i pokušavam sve i svašta ...neću mu reći, veruje da boluje od pluća, da su njegove stare bolesti uznapredovale, i verovatno i naslućuje. ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 8:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Хајде, само напред.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 10:54 pm
Postovi: 32
ovo će biti još jedna ne prospavana noć za mene...prijatelj lekar sa VMA razgovarao sa tatinim dr. i sve u svemu ništa novo...isto što je rečeno i meni, definitivno nema metastaze nigde osim na levom plućnom krilu, tumor je na donjem desnom ....tu je danas počelo da ga bolucka...
Ubeđuje me da ipak probamo sa "blagom" polihemijskom terapijom, ali mi kaže da to treba da bude pažljivo dozirano...ma ne znam ni što pišem o ovome...

htela sam da kažem da sam naručila Salvestrol 2000 preko neta pre par minuta... vidim da se ovde ne spominje nigde na forumu ...
brine me što svi ovi preparati treba da se piju bar 2 meseca da bi imali efekta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Sre Jan 23, 2013 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2012 8:02 pm
Postovi: 26
Pozzz
Nemojte se predavati, zelim vam svu srecu u borbi! Moja borba traje jos malo pa dve godine, neke bitke su dobijene, neke izgubljene, ali sam jos uvek tu :) Mislim da netreba sami da odlucujete, mozda bi ipak bilo bolje da zna od cega boluje... mozda bi on prihvatio hemioterapiju. Iz iskustva vam kazem da to nekima i pomogne, i ne podnose svi lose. Podrzavam alternativu, ali to cesto nije dovoljno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Sre Jan 23, 2013 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 10:54 pm
Postovi: 32
da ali njemu je funkcija pluća toliko loša da lekari na VMA kada su dobili potvrdu da nije za noviju terapju rekli su da standardna hemo njemu može više da šteti i pitanje da li bi njegova pluća to izdržala.
Bronhostazije koje ima mogu da takođe prorade i njima je to prevelik rizik.
Jednostavno rečeno ako u petak primi terapiju pitanje da li će do Ponedeljka izdržati.

Ni jednog trenutka nisam ni pomislila da ne treba da ide na terapije, čak sam se tome i nadala, ...grozno se osećam jer ne mogu da verujem da je to to kod nas u Srbiji.
Otkače te i snalazi se kako znaš i umeš, ako imaš para možda i uspeš da im zadržiš pažnju.

iskreno ne znam šta da radim, nisam pametna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: