Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim hitan odgovor, jako sam zabrinuta...
PostPoslato: Čet Jun 09, 2011 3:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 09, 2011 3:23 pm
Postovi: 4
Moj muz je bio na redovnom sistematskom pregledu. Svi nalazi su mu uredni, RTG pluca, UZ stitne zlezde, fizijatrijski nalaz, ekg...cekamo jos nalaz krvi. Tom prilikom mu je uradjen i ultrazvuk abdomena, i konstatovano da su svi organi bez ostecenja (jetra, pankreas, bubrezi itd), ali da se na ultrazvuku vidi nadbubrezna zlezda sa desne strane, koja se uobicajeno ne vidi na UZ.Znam da bez biohemijskih nalaza ne mozete nista da mi kazete, ali me interesuje sta moze biti uzrok tome (osim tumora, sto sam pronasla na internetu i dodatno se isprepadala). Molim odgovor sto pre i unapred zahvaljujem! Da dodam jos da subjektivno nema nikakvih tegoba, osim povremeno povisenog pritiska (odavno), koji su imali i njegovi roditelji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim hitan odgovor, jako sam zabrinuta...
PostPoslato: Pet Jun 17, 2011 9:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 09, 2011 3:23 pm
Postovi: 4
vesticica je napisao:
Moj muz je bio na redovnom sistematskom pregledu. Svi nalazi su mu uredni, RTG pluca, UZ stitne zlezde, fizijatrijski nalaz, ekg...cekamo jos nalaz krvi. Tom prilikom mu je uradjen i ultrazvuk abdomena, i konstatovano da su svi organi bez ostecenja (jetra, pankreas, bubrezi itd), ali da se na ultrazvuku vidi nadbubrezna zlezda sa desne strane, koja se uobicajeno ne vidi na UZ.Znam da bez biohemijskih nalaza ne mozete nista da mi kazete, ali me interesuje sta moze biti uzrok tome (osim tumora, sto sam pronasla na internetu i dodatno se isprepadala). Molim odgovor sto pre i unapred zahvaljujem! Da dodam jos da subjektivno nema nikakvih tegoba, osim povremeno povisenog pritiska (odavno), koji su imali i njegovi roditelji...


Evo, da dopunim pitanje. Dobili smo biohemijske analize i apsolutno svi parametri su normalni, čak odlični. Razlog što sam toliko uplašena leži u činjenici da mu je internista u privatnoj ordinaciji predložio hospitalizaciju u KCS radi daljeg ispitivanja. Koliko sam shvatila, svaka se promena smatra tumorom i ako je hormonski neaktivan on se samo prati, a ako je aktivan mora se izvaditi. Koje se analize rade da bi se to utvrdilo? Koliki procenat ovakvih promena je maligno? Možda preterujem, to kažu i moj suprug i prijatelji, ali zbog lošeg iskustva sa sličnom situacijom u porodici koja se ružno završila, jako sam isprepadana...Hvala na odgovoru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim hitan odgovor, jako sam zabrinuta...
PostPoslato: Pet Jun 17, 2011 9:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
Kod specijaliste urologa.
Detaljan pregled,ne znam da li se radi biopsija,raspitajte se.
Savet odavde Vam ne moze biti od pomoci,ni lekar ne zna ste je,dok ne utvrdi pregledima ili pregledom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim hitan odgovor, jako sam zabrinuta...
PostPoslato: Pet Jun 17, 2011 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 09, 2011 3:23 pm
Postovi: 4
protta je napisao:
Kod specijaliste urologa.
Detaljan pregled,ne znam da li se radi biopsija,raspitajte se.
Savet odavde Vam ne moze biti od pomoci,ni lekar ne zna ste je,dok ne utvrdi pregledima ili pregledom.


Hvala što ste pokušali da odgovorite. Specijalista nije urolog (prostata i sve ostalo je ok, pregledao je i to na sistematskom), već endokrinolog, jer mu je doktorica rekla da dođe kod nje, na odeljenje endokrinologije... Iskreno, nisam ni očekivala savet, on svakako neće zameniti pregled. Očekivala sam da, ako je neko imao identičan problem, napiše svoje iskustvo, da me bar malo smiri...U svom strahu sam i pitanje postavila na onkologiji, umesto na endokrinologiji... :oops: Ipak se nadam da razumete, jer o svom lošem iskustvu sa lekarima i dijagnostikom ne bih htela ovde da pišem. U pitanju je bila moja majka, onkološki pacijent, kojoj je na sistematskom pregledu konstatovan "polip" na želucu, prilikom njegovog uklanjanja bilo je "uhhhh, ipak karcinom u početnoj fazi", pa hospitalizacija radi dijagnostike...Epilog priče- ušla je u bolnicu kao osoba sa povremenim bolovima u želucu, nakon 2 meseca i 7 biopsija i silnih drugih pretraga je otpuštena kao teško pokretna, sa konstatacijom metastaze na trbušnoj maramici, jajnicima, pankreasu...kao beznadežan slučaj...Preminula je mesec dana nakon otpuštanja iz bolnice...
Želela sam da objasnim zbog čega sam toliko uplašena, da ne mislite da sam neka histerična i paranoična žena...
Hvala, Proto, što ste pokušali da odgovorite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim hitan odgovor, jako sam zabrinuta...
PostPoslato: Pet Jun 17, 2011 3:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
Vi samo prekontrolisite sve moguce,gnjavite,ako treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim hitan odgovor, jako sam zabrinuta...
PostPoslato: Pet Jun 17, 2011 4:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Draga, svi prvo pomislimo na najgore. Ipak, muz ti se dobro oseca, za razliku od majke koja je, ipak imala nekih tegoba.
Pretrage nikad nije na odmet obaviti, ali ne treba da paralise sama pomisao na nalaze, koji mogu da budu i dobri. Nekad se pozalimo na lekare sto nisu reagovali na vreme, a nekad nam smeta kad insistiraju na detaljnim analizama.
Verovatnije je razlog pretraga kod endokrinologa srce, i istorije bolesti kod roditelja.

Nadam se da si malo mirnija, pozz,

S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim hitan odgovor, jako sam zabrinuta...
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 9:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 09, 2011 3:23 pm
Postovi: 4
sandrao je napisao:
Draga, svi prvo pomislimo na najgore. Ipak, muz ti se dobro oseca, za razliku od majke koja je, ipak imala nekih tegoba.
Pretrage nikad nije na odmet obaviti, ali ne treba da paralise sama pomisao na nalaze, koji mogu da budu i dobri. Nekad se pozalimo na lekare sto nisu reagovali na vreme, a nekad nam smeta kad insistiraju na detaljnim analizama.
Verovatnije je razlog pretraga kod endokrinologa srce, i istorije bolesti kod roditelja.

Nadam se da si malo mirnija, pozz,

S


Draga moja, puno hvala na lepim rečima. Želim da dobre vesti podelim sa vama...Dr koja je radila ultrazvuk imala je problem sa aparatom, gasio se, a moj muž se nije dobro pripremio za pregled jer mu ništa nisu rekli, pa je predložila da se ultrazvuk ponovi. To smo i uradili, kod doktora na VMA, i- nema nikakvog uvećanja žlezda- nalaz je savršeno uredan!!! Izvinjavam se što sam vas sve davila, bila sam baš uplašena...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: