Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Non Hodkin Limhoma - MLT
PostPoslato: Sre Nov 03, 2010 5:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
DRAGI SVI..I DOKTORI DAJTE VASE MISLJENJE I KOJE SAVETE..evo i ja lutalapo sajtovima citala ovo-ono ali nisma mogla mnogo toga s obzirom da je ovo veoam redak subpodtip , pa bih molila za mislenje savet ili ramena iskustva ako neko je imao...
ukratko ovako je sve pocelo:
operirane su krajnike osobi 45 godina i ph je bio NHL -difuze limocitni limfom....
zureci po forumima skonatala sam kako nesto nije u redu (jer svi su imali neka dublja i temeljinije analize ) pa smo trazile da jos neko pogleda i tek tad su bojili (znaci prije nisu bile bojene polcice i niko nije nam rekao da to treba )a vec smo bili na 3-tu hemo 1 nalaz je bio :
NHL B cell - manle cell limhoma

2. sa revizije:
Za reviziji dostavljeni 3 parafinski bloka iz tonziliarnog tkiva. Preseci su bojeni sa HE ,gimza i imunohistohemiski za CD20, CD3, CD5. Ki67,Bcl1
mikroskopski nalaz ;
mikroskopska analiza od primerice pokazalo difuzno narusenu gradbu radi infiltracija sa sitni limfoidni substrat ciji jadra su okrugle sa lakse naborani sa oskudnu do neraspoznatlivu citoplazmu. vide se mitoze . na povrsini prati se sacuvan pokrovan jakoslojan plocast epitel.
imunohistohemiski kelije su sa CD20+,BCL2+, BCL1+, CD3 - ,imunofenotip i sa visokaproliferativna stupnja do 30 procenta na Ki67, nalaz odgovara na B - NHL, mantle cell limphoma.

jedna prijateljica mi je htela pomoci pa je pitala za misljenje ovog nalaza u nekoj klinici vani spec. za limfome i oni su rekli ovo:
The diagnosis of possible mantle cell lymphoma bothers me. It does not appear that cyclin D1, CD5, or CD23 was done.
znaci nisu uradzene te analize pa stoga i nije sigurno da je bas taj najgori mantle
sta da radim sad? da saljem opet na reviziju ?bolest je inace lokalizovana zamo na tozilama znaci imamo sansu dobru ali kako je matle jako los i redak dali se minimizuje ta prednost koja nam je jedina ?????

ps, pretraze prije nego se pocne sa hemoterpijom (R-CHOB protokol) rentgen pluca , kostane srzi CT, ehotomografija su bile ok, sad posle 4 hemo uradzen je CT i nalaz kako je dr rekao je sasvim ok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non Hodkin Limhoma - MLT
PostPoslato: Čet Nov 04, 2010 3:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
koliko se secam a evo i sad sam proguglao terapije su slicne...koristi se R-CHOP,CHOP i jos jedna vrsta ako R-CHOP ne da rezultate koji su bili ocekivani...ogradjujem se da nisam lekar ali mislim da ovde nema sta vise da se izmislja,ako je limfom dace se ova terapija i to je to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non Hodkin Limhoma - MLT
PostPoslato: Čet Nov 04, 2010 4:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
heyy slavko ..prvo kako si ..kako skola????

e sad nije mi bilo bas pitanje oko terapije to je ta...ali sad smo radili CT( a to je posle 4-tu hemo) i nalaz je bio ok....ali
i goktori kazu sami da ramisljaju i neznaji sta dalje jer je ovo jedan prob sto je redak i najgori NHL je mantle i tezak za islecenje..e sad kod nas je lokalizovan i ovakav slucaj jos nisu imali ...i sad se pitaju dali rizikovati ostati tako pa ako se vrati onda autotransplantac. (a kad se vrati je agresivniji i jos tezi) ili ne rizikovati iz prevencije odma na autotrasplanatac........ali

najteze je sto ta klinika iz EU spec za lomfome prijateljica koja je htela pomoci pitala je i oni kad su pogledali nalaz rekli su :
The diagnosis of possible mantle cell lymphoma bothers me. It does not appear that cyclin D1, CD5, or CD23 was done.
znaci nije sigurno da je mantle...........i sad??? a ukolko je mantle onda razmisljaju o autotranspl. i to nakon hemo.(a sledna je 6-ta i zadnja nema se puno vremena)a ako nije onda nema transplat. najteze je sto opet dijagnoza nije 100 posto
i kolko kosta autotrans tamo ? orenatcije radi ako zatreba...pozzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non Hodkin Limhoma - MLT
PostPoslato: Čet Nov 04, 2010 5:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ja sam manje vise dobro,skola onako,ide mi relativno dobro... :D

sta da ti kazem...ako treba i transplantacija neka se to uradi,ali onda bi to bilo to,ne znam da li bi bilo potrebe za ikakvim dodatnim lecenjem...ne razumem tacno sta pise tu,nije mi jasno...ako neko zna engleski bolje neka odgovori da se ja ne frljam...kod nas se radi za dz ako imas uput,dakle dodjes predlozi te komisija,prodjes jos jednu komisiju i oni sve odrede...mislim da se nista ne placa ali pitacu jednog drugara u vezi toga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non Hodkin Limhoma - MLT
PostPoslato: Uto Nov 30, 2010 6:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 27, 2010 4:17 pm
Postovi: 66
Evo male pomoci oko prevoda:

The diagnosis of possible mantle cell lymphoma bothers me. It does not appear that cyclin D1, CD5, or CD23 was done
"Brine me dijagnoza moguce mantle cell. Ne vidi se da je uradjen ciklin D1, CD5, ili CD23."
:-?

_________________
1 dinar ulozen u preventivu zdravlja odraslog coveka stedi 64 dinara;
1 dinar ulozen u preventivu zdravlja deteta stedi 200 dinara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non Hodkin Limhoma - MLT
PostPoslato: Uto Feb 15, 2011 4:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hi...posle duze vreme evo mene opet..

pitanje za sve ljude dobre volje :
zna li neko iz iskustva ili bilo kako kolko kosta autotransplantacija ????
znam da niko ne moze tacno reci ali orentacije radi odprilike bar, da bi razmisljali moze li se toliko naci ili ako je nemoguce za nas da znamo.....kolko ???oko????

svo dobro svima i hvala ako neko mi odgovori...pozdravljavam vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non Hodkin Limhoma - MLT
PostPoslato: Uto Feb 15, 2011 4:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
lejlallal je napisao:
hi...posle duze vreme evo mene opet..

pitanje za sve ljude dobre volje :
zna li neko iz iskustva ili bilo kako kolko kosta autotransplantacija ????
znam da niko ne moze tacno reci ali orentacije radi odprilike bar, da bi razmisljali moze li se toliko naci ili ako je nemoguce za nas da znamo.....kolko ???oko????

svo dobro svima i hvala ako neko mi odgovori...pozdravljavam vas



i jos ovo molim vasako neko je imao iskustva sa autotrasplatcaijom neka se javi jako mi treba neka rec.....hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non Hodkin Limhoma - MLT
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2011 9:54 pm
Postovi: 2
Postovani,
mojoj mami je uradjena biopsija limfnog cvora i dijagnoza je Non Hodgkin lymphoma, high grade-B cell diffusum(pretezno centroblasti tip, najverovatnije porekla germinativnog centra). Sta to znaci? Koliko je opasan? Kada je uradjen skener uvecane zlezde ima oko grudnog kosa, prepona, ispod pazuha, ali nema ni na jednom organu.
Imunohistohemijska analiza CD3, CD20, CD79alfa, CD5, bcl-2 bcl-6, CD10, CD23, CD43, K1-67
Imunofenotip limfomskih celija CD20+ CD79alfa CD3- CD5- bcl-6 + 30% celija Ki-67 visok oko 70%. Sta sve to znaci i da li se leci?
Pored ovog su joj nasli i Sjogrenov sindrom.
U sredu ima zakazano kod hematologa a ja cu do tad da poludim od brige.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non Hodkin Limhoma - MLT
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 1:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
draga selina , izvini sto me nije bilo neko vreme , sad sam ti i videla sam tvoj post.
dijagnoza je i nasa limfom takodze tacnije NHL ali morate jos i subpodtip znati i to je vazno.
ja nisam dr. ali iz naseg iskustva to sto je CD 20 znaci da reagira na novi ljek R-rituskimab tako nekako, to je donro mislim B cell takodze kazu da je prognoza bolja nego T, ki67 70% mislim da je bolest agresivnog tipa a to znaci da se celije maligne brzo dele ali hemoterpija deluje na one koje se brzo dele, nisi napisala sdadium koji je, jel pocela sa hemoterapijom??? ima dosta novih ljekova sa manjim nuspojavima nego citostatici i daju se kombinovano zavisno od tipa i sdaiuma bolesti. ima puno nade , nije kraj videces, sad imate borbu koju morate dobiti. pozitvne budite sto je moguce vise jer zelja za iznlecenjem isto toliuko moze da pomogne koliko i sva ostala terapija.

pitaj sta hoces ako mogu ti pomoci od onog sto smo i prosli rado cu....

koliko ima godina tvoja mama?moj suprug 47....pozzzzzovde na forumu ima i doktrore ma mozda se ti i neko od njih odgovoriti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non Hodkin Limhoma - MLT
PostPoslato: Pon Maj 02, 2011 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2011 9:54 pm
Postovi: 2
Ne znam koji je subpodtip. Treci stadijum je. Primila je prvu hemoterapiju i za koji dan ide na drugu. Pocela je kosa da joj opada 14 dan od hemoterapije i leukociti su joj pali ispod 1. Dobila je posle inekcije pa se povecalo. Jako je plasljiva i nervozna i pored toga od kada prima terapiju ima i pritisak. Prima R-CHOP terapiju. Smrsala je dosta. Kako se hrani tvoj suprug? Da li jede kao i pre ili je neke namirnice izbacio iz ishrane? Prvu hemoterapiju je dosta dobro podnela, nije imala mucnine samo malo bolove. Noge su je bolele. Ne znam kako ce podneti drugu. Nadam se da ce biti dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non Hodkin Limhoma - MLT
PostPoslato: Uto Maj 24, 2011 11:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
draga selina....nadu ne gubite , gurajte napred ...
ima svasta da citas i ja citam citam toliko pun da na kraju neznam odakle da pocnem...
moj suprug se ne hrani posebnim rezimom....jede voce i povrce meso isto kao i ranije sem sto trudi se da ne propusti dan bez voce, i jedino izbegava przenu hranu al se nije njoj skroz odrekao...lekari kazu da moze sve d jede i on njih slusa mada ja mislim da trba malo promeniti rezim.....ali vi sad dok je hemo nokako ne smete odjednom da promenite mnogo stvai oko israne jer to je dodatni stres za ogranizam posta ga i sama hemo dosta potresla....
jedino da se hrani nesto zdravije , obavezno voce povrce meso piletina ribu i drugo ako hoce nek jede jer sad je najvaznije da izdrzi hemo...nek osluskuje svoje telo i sta telo trazi to nek uzme...
zaboravih da kazem da svako jutro cedimo soka iz cikle , mrkve jabuku i limon i to popije...
koliko ima godina ima tvoja majka...za kosu ne brini, nakon hemo brzo ce stici nova kosa....citaj pitaj ljude pa i doktore trazi savete na sve strane ja sam tako radila ako imas jos nesto slobodno pitaj...puno pozdrava i srece u nadi da cete se izboriti....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: