Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cvor u dojci
PostPoslato: Pet Avg 20, 2010 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 1:52 am
Postovi: 17
U decembru 08 napipala sam cvor u desnoj dojci.UZ pokazao solidnu TU promenu 15mm.Poslata na mamografiju nalaz BIRADS 4.Bez pat. limfadenopatije.13.02.09 operisana HP nalaz-PLASMA CELL MASTITIS.U medjuvremenu redovne kontrole sve u redu,zadnja je bila u junu.Pocetkom avgusta prilikom redovnog samopregleda opet sam napipala cvor.UZ nalaz-U obe dojke normalno razvijen glandularni parenhim levo bez degerenativnih i infiltrtivnih promena.U desnoj dojci na spoju medijalnih kvadranata uz areolu,a delom i zahvatajuci nju,vidljiva je hipoehogena prema periferiji nepravilno ogranicena avaskularna promena dijametra iki 23mm.Subareolarno u duktalnom delu parenhima nema patoloskih promena levo.Fascije pektoralisa intaktne.U desnoj aksili reaktivno izmenjeni limfni nodus dijametra 7mm.Ostale regionalne zlezde nisu povecane.Radi razjasnjenja etiologije promene neophodno potreban mamografski pregled i konsultacija hirurga radi eventualne otvorene biopsije.Molila bih dotore sa foruma da mi napise svoje misljenje dok cekam mamografiju.Unapred se od srca zahvaljujem.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: