Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Elasticni rukav
PostPoslato: Sub Sep 02, 2006 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 02, 2006 2:07 pm
Postovi: 2
Postovani,
Prije 5 godina sam operisala kancer na dojci. Od tada imam velikih problema sa rukom, jako natice i boli me. Doktorica mi je na zadnjem pregledu preporucila koristenje "elasticnog rukava". Da li neko zna sta je to i da li ga je koristio. Doktorica mi je dala i broj telefona jedne Slovenacke firme gdje ga mogu nabaviti.
Ako imate iskustva sa tim molim Vas napisite mi.
Hvala
Unaprijed zahvalna
Micka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 2:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Nemam iskustva sa tim, ali možda mogu da vam pomognem.
Elastični rukav radi na istom principu kao i elastična čarapa ili zavoj koji se koriste kod limfedema na nogama. To je neka vrsta kompresivne drenaže limfedema ruke. Stavlja se da spreči oticanje ruke, ne pritiska ruku, samo sprečava povećanje obima ruke usled otoka. Dakle, kad stavite elastični rukav ruka zadržava obim koji je imala pre stavljanja, zato se i aplicira pre nego što ruka otekne. Stavlja se svakodnevno i drži na ruci odredjeni broj sati, koji će vam dozirati vaš lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 10:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 02, 2006 2:07 pm
Postovi: 2
Postovani drM,
hvala na brzom odgovoru. Shvatila sam o cemu se tu radi i nije to losa stvar, odnosno odlicna je. Vjerovatno da sa manjim otokom ide i manje bola i problema.
Posto vidim da Vam u potpisu stoji da ste iz Beograda, recite mi da li u Beogradu moze negdje da se nabavi taj elasticni rukav, to bi mi bilo blize i lakse nego nabavka u Sloveniju.
U svakom slucaju hvala jos jednom na objasnjenju i pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 05, 2006 11:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Nažalost ne znam gde bi to moglo u Beogradu da se nabavi. Znam da se elastične čarape protiv edema nogu mogu naći u nekim bolje snabdevenim apotekama.
Raspitala sam se u ortopedskom preduzecu Rudo u Beogradu, pošto oni u svom programu imaju razne vrste pojaseva i sl., ali kažu da elastični rukav nemaju.
Probajte vi preko žutih strana da nadjete neke firme koje se bave proizvodnjom i uvozom ortopedskih pomagala i sl. stvari u Crnoj Gori ili Srbiji možda se kod njih to može naći ili naručiti.
Sve najbolje! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 13, 2006 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 1:31 pm
Postovi: 1
Nadam se da ce ti moje iskustvo pomoci,
Godinu dana nakon operacije dojke i vadjenje linfnih zljezda , sa oporavkom pocela sam vise da radim . Prvo su poceli bolovi u ruci a posle toga i otok !
Doktorka mi je dala savet kupiti 50% glukozu u ampulama (nije skupo 80 dinara ima u svim boljim apotekama)
napraviti oblog od jedne ampule, malo ohladiti u frizideru i staviti na ruku.
Gazu stegnuti zavojem . Drzati dok se ne osusi i tako nekoliko puta dnevno. Uz to ruku obavezno odmarati u podignutom polozaju !
Meni je pomoglo! posle 3 dana otok je spao !
takodje veoma vazno ne opteretiti ruku i redovno je odmarati !
Sve najbolje !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Elasticni rukav
PostPoslato: Uto Avg 25, 2009 9:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 10:32 pm
Postovi: 2
gde se mogu naći elastične čarape za limfedem,pošto sam u jednoj apoteci na Slaviji našla za 7000 din jednu čarapu do pola butine. Da li neko zna gde se to pravi ili naručuje možda malo povoljnije? Kako moram da oslabim 20 kg da li će mi posle to spadati,ne znam i da li pogoršavam stvari što već 2 meseca ne nosim te čarape a imam i infekcije streptokokom. Pomaže mi plivanje,ali to ne mogu stalno...ako neko nešto zna o čarapama nek mi javi,molim vas jer sam još u šoku zbog dijagnoze da imam prokleti limfedem.. :oops:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: