Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Misljenje za dr Severusa-trilema!
PostPoslato: Ned Dec 20, 2009 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 22, 2009 9:05 am
Postovi: 25
O mom problemu sam pisala i ovde i na podforumu Ginekologija, ali eto niko od lekara mi nije odgovarao. Ukratko: Lececi se od steriliteta nepoznatog uzroka, prilikom priprma za VTO doktorki se ne dopada citiram:nehomogene ivice mog endometrijuma. Salje me u N.Front, gde mi je uradjena histeroskopija, kiretaza kavuma uterusa. Size HP nalaz i SOK: Adenocarscinoma endometrrii, mucinozni tip, G1 NG2. Doktorka u neverici, saljem plocice na ekspertizu u privatnu laboratoriju koja potvrdjuje dijagnozu osim sto ga stadira kao G1 NG1.
O soku, bolu, neverici, tuzi, strahu, osajanjunecu ni pisati. Da ne pominjem koliko sam klposkopskih pregleda i PAPA testova uradila zadnjih 2 godine. Zadnji u avgustu mesecu, sasvim uredan.
Odlazim na konzilijum N.Fronta sa sledecim nalazima:
-UZ dojke uredan
-UZ jetre uredan
-UZ ginekoloski uredan
-CA 125 vrednost 8,5 (ref.vrednost do 35)
-Snimak pluca uredan: bez TU inflitracija, PN konsolidacija i sek.depozita
-CT pregled abdomena i male karlice bez i sa IV datim KS:
U bazalnim partijama pluca nema sec.depozita, u pleuralnim prostorima obostrano nema izliva
Jetra homogena bey fokalnih promena
Slezina homogena, uobicajne velicine
Pankreas homogen, bez uvecanja
Nadbubreyne zlezde nisu uvecane
Oba bubrega normalne velicine i debljine, bey dilatacije PK sistema, luce KS
Mokracna besika deluje glatkog zida bez intraluminarnih ploriferacija, bistrog sadrzaja
Uterus i adenexa deluju uobicajnog CT nalaza
U abdomenu i maloj karlici nema uvecanih LGL
Nema ascita
Dijagnoza na konzilijumu: Ca corporis uteri FIGO st.I. Odluka: klasicna histerektomija uz apendektomiju, sa konzervacijom jajnika. Ja uplasena, trazim da mi se i jajnici otkolone ali je lekar koji me je i operisao (zajedno sa mojom doktorkom) cvrstog stava da jajanici ostaju i tacka.
Sledi operacija i nov HP nalaz koji glasi:
Tumor je najvecim delom uklonjen predhodnom kiretazom pa se njegove dimenzije ne mogu proceniti. Tumor ne infiltriruje u mijometrijum, ali zahvata fokalno endocerkvalne zlezde. Limfovaskularna invazija nije nadjena. Tkivo cerviksa sa blagim znacima hronicnog z
apaljenja.
pT2aNxMx FIGO IIA
Moja doktorka sledeceg misljenja: To sto je bilo je bilo, izvadili smo, ti si zdrava zena, nije potrebna nikakva dodatna terapija, na vreme smo ga uhvatili.
Odlazim na konzilijum kad tamo:
-doktor koji me je operisao zajedno sa mojom doktorkom (ai clan je konzilijuma) je misljenja: preventivna brahiterapija (unutrasnja), uz maksimalnu postedu jajnika.
-na to se javlja radiolog, citiram: ma ne dolazi u obzir, i spoljnje i unutrasnje zracenje, i to ne blago, to je FIGO IIA, bezveze ste joj ostavljali jajnike i ovako nece od njih ostai nista :(
-na to se javlja patolog: pacjentu tj. meni je zahvacena samo jedna endocerkvalna zlezda, bez limfnovaskularne invazije, na grlicu nema nista
I tu pocne takva rasprava...a ja ko na teniskom mecu :roll:
Raspravu prekida mislim onkolog koji predlaze da uradim rekto-klonoskopiju i CA 19-9, pa da se nakon toga odluci sta dalje. Ja sludjena izadjem, a na pola puta do kuce vec pocnem i da se smejem - od muke. Elem, uradim kolonoskopiju :oops: :x , koja je uredna i CA19-9 koji izosi 4,2
I sada cekam naredni konzilijum, sa njihovim novim idejama ili mozda konacnom odlukom.
Tri lekara, tri razlicita misljenja....mozete zamisliti kako mi je. U totalnom sam ludilu. Bar da tu raspravu nisu vodili u mom prisutvu. A da ne pominjem doktorku po kojoj sam sa operacijom zavrsila sve.
Eto, to je moja prica. Volela bih da cujem sta vi mislite o svemu. Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: