Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: aml m3
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 9:58 pm
Postovi: 6
dobro veče svima! Ja sam iz Novog Sada i interesuje me sve o akutnoj promijelocitnoj leukemiji, m3.Posebno bih volela da mi odgovori Mica jer me interesuje kako si,pošto su poslednji podaci iz 2007. Najiskrenije se nadam da si dobro, i da si pobedila ovu strašnu bolest. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 9:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
Pozdrav Dale!
Ja sam odlicno, sve se vratilo u normalu.
Sta te tacno interesuje u vezi sa AML M3? Ja sam je imala, ali nisam lekar [jos uvek :D ] pa najverovatnije necu moci da ti odgovorim na ta strucna pitanja... Sve drugo sto te interesuje-pitaj, tu sam.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ćao Mico!
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 9:58 pm
Postovi: 6
Bogu hvala da čujem da si dobro, Ulepšala si mi dan. Interesuje me svašta,mada sam dosta toga pročitala iz tvojih odgovora.Brat mi se razboleo od aml m3 pre dva meseca i sada je u bloku nakon druge terapije, ima neku malu temperaturu, koju već danima ne mogu da skinu, vrednosti su mu porasle i već je trebao izaći pa nas to sada brine. Čujem da je sve to propratno ali je sada već dugo i nama , a njemu da ne govorim,(ti to najbolje znaš). Ja se divim i njemu i tebi , naravno , na hrabrosti i izdržljivosti da podnesete sve to! :) Kažu da treba da se utvrdi da li je sekundarna ili primarna da bi znali da li će morati transplatacija, tako da se sada svi nadamo da će taj rezultat pokazati da ne mora, jer čitam i čujem da to i nije baš tako rutinska operacija, kod nas još uvek, kako se govori.Kaži mi gde si se ti lečila i kako sada živiš? Koliko često ideš na kontrole, da li moraš nešto specijalno da se paziš, da li nešto ne smeš ili ne možeš i sl.? Ja najdublje verujem da će njemu biti dobro, a i tvoj primer mi uliva veliku nadu, pa me zato interesuje šta i kako dalje u životu?
Puno ti hvala što si se javila i veliki pozdrav za tebe, a ja ću sigurno imati još gomilu pitanja, jer mnogo znači kaka čuješ sve od nekoga ko je sve to isto prošao! :) Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 12:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
Da, zaboravila sam da napomenem da sam i ja imala tu vrstu AML-a, odnosno promilocitnu leukemiju i takodje M3.
Sto se tice transplatacije-meni su se non-stop predomisljali. Neki Italijani, koji su u tom periodu imali kongrese u Bg-u, su bili za to da mi se uradi transplatacija, moj doktor je bio za to da se ne uradi, i na kraju su se nasli na sredini: resili da mi uzmu kostanu+perifernu krv i da posalju za Italiju i ako nadju ijednu 'losu' celiju, da ide transplatacija. Ali, nisu nasli nista, zeznula sam ih :D
I da, kod transplatacije, ako je poklapanje 100% [npr.sa tobom, posto si mu sestra, pa su sanse za to vece], kod nas se ona u tom slucaju izvodi skoro bez problema i velike su sanse da sve dobro prodje. Ako je poklapanje manje, ona se uglavnom izvodi u inostranstvu gde je oprema, mislim, bolja.
Ja sam se lecila na institutu za majku i dete i nemam primedbi :)
Na kontrole idem na oko 3 nedelje otprilike... Sada je sve sasvim normalno, osecam se bolje nego ranije...smem apsolutno sve sto i drugi :) pozdrav tebi i tvom bratu! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala na odgovoru
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 11:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 9:58 pm
Postovi: 6
Znam da si i ti imala istu podvrstu, zato sam se tebi i obratila. Čujem da je to baš redak podtip, ali da je dobro jer u 99% slučajeva ne treba transplatacija, mada to nalazi tek treba da potvrde, to da li je primarna, kao da se bolest neće vratiti ili sekundarna, u tom slučaju se radi presadjivanje. Koje godine si ti bila na lečenju, mislim da su se ranije analize radile u inostranstvu a sada i kod nas na vma?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 1:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
2006/2007. To su slali negde pre tacno godinu dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 9:58 pm
Postovi: 6
Njemu i dalje ne spada temperatura, već deset dana, možda i više. Nije velika, 37.2, ali zbog toga ne može kući. Reci mi da li se kod tebe dešavalo nešto slično? Oni ne znaju od čega je, mislili su da je neka upala, možda zuba ili sl. ali nije. Leukociti su mu 5 i već je odavno trebala da padne, tako da je to sada dodatna briga. Izvini ako te davim sa pitanjima, ali stvarno mi puno znači ova komunikacija sa tobom! :lol:
Ti tako govoriš o svemu tome što se dogadjalo , da ti se ja stvarno divim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
37,2 nije nikakva temperatura. Moze da bude od bilo cega. Meni bi obicno stala kad bi mi ukljucili antibiotike i kad bi mi skocili leukociti, ali jednom mi se cak desilo da kostana nije mogla od terapije da se oporavi 20 dana, nikako nije mogla da mi se popravi krvna slika, pa sam bas imala dugo temperaturu. Nisu znali od cega je to sve tako, ali se na kraju sve samo od sebe sredilo... Nisam te pitala, koliki ti je brat?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 9:58 pm
Postovi: 6
On ima 32 god. Ne znam da li godine imaju neku ulogu bitnu, da li je kod mladjih lakše?Temperatura nije velika, to znam, bilo je mnogo gore, preko 39, ali izgleda da ne mogu da mu pogode antibiotik, probaju jedan, drugi, a sve to danima traje, vikendom se ništa ne radi, pa se zato sve toliko oteglo. Sutra mu počinje četvrta nedelja u bloku, a prvi put je bio tri. Nema šanse ni sutra da izadje, jer mu opet vade krv, pa će videti. Valjda je to standardna procedura.Reci mi da li su sledeće terapije lakše u odnosu na prvu ili teže? Znam da traju kraće, a citostatici, da li su jači?I da li su tebi odmah rekli koliko će terapija biti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 11:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
Meni su citostatici bili kasnije jaci, ali je u svakom slucaju lakse da se izdrzi nego prva terapija. Ja ih do treceg bloka nisam ni pitala koliko cu da ih imam, a kada sam ih pitala, rekli su mi 4, tako je i bilo. Je l' on usao u remisiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 9:58 pm
Postovi: 6
Rekli su da je već posle prve postignuta remisija, a prva je terapija je bila 7 dana po 24h. Onda su mu ponovo vadili koštanu srž, i kao rezultat je dobar, to je bilo pre druge terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 11:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
Super!! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: