Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim Tartufu za pomoc
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 2:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga Tartufo,

U zivotu trenutno imam dva problema.
Prvi: Imam 41 godinu, u martu na redovnom gin.pregledu otkriven mi je karcinom jajnika. Operisana (Hysterectomia et adnexectomia bil. Et resectio omenti majoris infracolica), zavrsna dijagnoza: Ca ovari FIGO Ic G3.
Konzilijarna histoloska dijagnoza: HP Leva adnexa Ca anaplasticum invasivum in ovari sin. GIII, NII
IHH dijagnoza: Adenocarcinoma ovarii - endometrioidni tip HG3,NG2

Na hemoterapiju sam krenula pocetkom juna HT Taxol - CBDCA. Odlucila sam da poslusam svoju sobnu lekarku i ne koristim nista od alternativnih lekova. Trenutno sam se vratila sa svog V ciklusa.
Surfovanje po internetu me je poprilicno sludelo, bacalo u ocaj (pogotovo kad se spominje 5-godisnje prezivljavanje!!!!). Koliko sam shvatila moj najveci problem je onaj HG3. Sta Vi mislite? Napominjem da metastaza nije bilo i da sem levog jajnika nista nije bilo zahvaceno.

I eto drugog problema:
Tek sto sam uspela da prihvatim dijagnozu, smirim se i krenem sa optimizmom na lecenje, u avgustu je mom ocu dijagnostifikovan karcinom baze jezika: Neoplasma malignum laryngopharyngis. Na magnetnoj utvrdjeno da je u pitanju infiltrativni tu proces baze jezika sa propagacijom u tonzile, faringealni mukozni prostor i parafaringealno, ekstenzivnije parasagitalno desno. Konzilijarna odluka: HT RT lecenje uz randomizaciju (grupa 3)????

Prosle nedelje smo oboje usli na Institut. On na svoju I hemo, a ja V.
On prima Cytosar, Cisplatin i Fluorouracil. Ovaj poslednji lek mu izuzetno tesko pada. Dobija visok pritisak (od kojeg i inace boluje), povraca (lecio je reflux) i cak je doslo do krvarenja iz grla. Trudim se da ga ohrabrim jer mogu da ga shvatim s obzirom da i ja sve to prolazim, ali ipak on ima 69 godina i dodatne zdravstvene probleme
Pitala sam lekara kakve su prognoze i dobila odgovor da se bolest moze drzati pod kontrolom! Pitam se da li to moze da se odnosi i na mene!?

Trenutno, razmisljam da potrazim strucnu psiholosku pomoc u okviru Instituta i ako mi mozete nekoga preporuciti - bila bih vam zahvalna.

Kazite mi, iskreno, kakve su nam sanse.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nisam Tartufa ali...
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 08, 2007 4:48 pm
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
Postovana
moram samo nesto da Vam kazem, nemojte nikad odbacivati prirodu u lecenju ove opake bolesti.Moja snaja je imala CIN1 i jedino sto je uradila jeste popila je 40 dnevnu kuru Todoksina 1, i sve sredila.Nemojte misliti da covek i hemija mogu biti pametniji od majke prirode.I nemojte odbacvati lekovita dejstva cajeva, ko god Vas na to savetovao.

Zelim Vam ozdravljenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Todoxin vs hemo terapija
PostPoslato: Sub Okt 27, 2007 3:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga Miu,

Ako svi ti Todoxini, Noni sirupi i Aloje...... deluju - zasto ima toliko ljudi koji svakodnevno umiru od karcinoma!?

Mislim da je konvencionalan nacin lecenja (hirurgija, hemo i zracna terapija) karcinoma primaran i neophodan. Poprilican broj mojih prijatelja i poznanika me je pitao zasto idem na hemo terapiju ("to je cist otrov") i zasto ne pokusam sa makrobiotikom, bio energijom, Todoxinom i slicnim. Pitam se, da li bi se, u slucaju da se jednog dana probude sa karcinomom, odrekli lecenja najnovijim lekovima koji se koriste svuda u svetu i rizikovali sa raznim alternativnim vidovima lecenja!?

No, na svakome od nas je da odluci sta ce da radi sa svojim zivotom!

Nekada imamo vise izbora, a nekada samo jedan.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 27, 2007 4:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
pogotovo kad se spominje 5-godisnje prezivljavanje!!!!

Oko toga se ne uzbudjavaj - radi se o statistickom nacinu izrazavanja... Ponegde se moze naci i % desetogodisnjeg prezivljavanja... I ne primaj sve kao da se radi o tebi direktno - statistika je jedno a ziv covek drugo... Internet je zeznuta stvar - mozes mnogo da saznas ali i da se isprestravljujes...

Trenutno, razmisljam da potrazim strucnu psiholosku pomoc u okviru Instituta i ako mi mozete nekoga preporuciti - bila bih vam zahvalna

A ja se pitam da li kod nas postoje neke grupe gde se okupljaju ljudi sa slicnim problemom pa razgovaraju, praceni strucnim licem... Vidim da mojoj majci, koja je bolesna, strasno znaci da prica sa takvim ljudima - narocito onima koji su kroz pricu vec prosli... Sumnjam da tako nesto postoji - maksimum koji ces dobiti je psiholog/psihijatar i rad 1 na 1... koji zavisi od toga na koga ces da naletis u tolikoj meri, da je ponekad bolje imati pravog prijatelja koji te poznaje, nego nekoga sa diplomom...

Ako svi ti Todoxini, Noni sirupi i Aloje...... deluju - zasto ima toliko ljudi koji svakodnevno umiru od karcinoma!?

Zato sto ih ne piju.

Najveci broj ljudi kod nas radi SAMO po doktorovom savetu, dok je u svetu najcesci slucaj da prvo odu kod dr, pa kad im on uradi to sto im uradi i posalje kuci da umru (ili nastavi da leci posledice onoga sto je sam napravio), onda se okrenu alternativi - koja ipak nije svemoguca, a ima znatno tezi zadatak kad joj pribegnes posle zvanicnih otrova... Ali nije lako, naravno, od starta sasvim odbaciti zvanicne metode lecenja, ja to razumem sasvim... Tim pre sto kod nas ne postoje strucna lica koji ce te voditi u alternativnom nacinu lecenja... Uzgred, spisak "Todoxin-Noni-Aloja" je naivan prema svemu sto postoji i sto je neophodno uvrstiti... Jer ko se ozbiljno baci na dodatne nacine lecenja, videce koliko je to slozena stvar i koliko faktora ukljucuje... dok zvanican doktorski postupak ukljucuje svega 2-3 stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Psiholoska pomoc
PostPoslato: Sub Okt 27, 2007 5:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga Kajalena,

Apsolutno si u pravu kada kazes da je tvojoj majci vazno da prica sa drugima koji su takodje bolesni ili su prosli kroz pakao lecenja.

Veruj mi, niko ali zaista NIKO ko nije bio bolestan od karcinoma, ne moze da shvati kako se osecamo mi koji smo bolesni. mozes nekoga voleti odavde do neba, ali sem vlastite tuge ne mozes osetiti prestravljenost nas koji smo bolesni. Nista se ne moze meriti strahom koji osetis kad ti je zivot ugrozen. Koliko god to zvucalo strasno ali ja se na hemoterapiji osecam opusteno. Oko mene su zene koje znaju kako mi je. Da li znas da tih par dana u bolnici vrlo malo pricamo o bolesti?

Inace, otisla sam kod defektologa na IORS-u i ona me je, s obzirom na moju komplikovanu situaciju (otac koji je takodje oboleo od karcinoma i zajedno smo na hemoterapiji) uputila k psihijatru koji se inace bavi problemima ljudi koji su oboleli od karcinoma. Psihijatar je zakljucio da mi je situacija trenutno toliko stresna (a zaista jeste!) da je neophodno da uvedem jos malo dodatne hemije u svoj zivot. S obzirom da sam svesna koliko je stres opasan u mojoj sadasnjoj situaciji - eto pijem jos malo hemije! Nakon toga me ceka psihoterapija.

Tumbajuci stvari u svojoj glavi donela sam odluku da, kada zavrsim sa hemoterapijom, zivim svaki dan kao da mi je poslednji. Da se trudim da zivim zdravo, da budem sa ljudima koji su optimisti i koje volim, da radim stvari koje nisam uradila za ovih 40 godina, a zelela sam.
Sigurno se pitas zasto to vec sada ne radim!? Pa, radim delimicno, moje fizicko stanje me poprilicno sputava u realizaciji.
Eto cekam svoju VI hemo i procenu u decembru i verujem da ce sve biti ok.

Zivot je toliko dragocen i najvaznije je proziveti ga kvalitetno. Neki to shvate na vreme, neki kad se razbole, a neki nikada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 27, 2007 9:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
A bre, sta ti je, kakav more poslednji? Ja doktor nisam, al iz ovoga sto gore vidim, imala si Ic stadijum na jajniku, operisana i sad si na hemou... Tvoj jedini zivotni problem je kako da ti se to ne vrati ili kako da se ne desi negde drugde (cemu hemoterapija siroko otvara vrata). LEPO se zna sta se moze uciniti da se to ne desi, tj nista se, naravno, ne zna sa sigurnoscu, ali se zna sa poprilicnom pouzdanoscu... A tome te nece nauciti zvanicni doktor, nene, to moras sam da iskopas, na netu. Izbegavam da detaljnije ulazim u to jer vidim da nisi pobornik “mera sa strane” (a koje ne moraju podrazumevati trave, ja cak UOPSTE ne mislim na to, vec na odredjenu ishranu – koja uopste ne mora biti ekstremna – na neke vitamine i enzime, cijim se ispitivanjem nisu bavile babe sa Cetinja, no doktori, i na netu se mogu naci silni radovi o svakom od tih...) Ali konstantno se sablaznjavam time koliko se u nasoj medicini ne radi na SPRECAVANJU da se nesto desi (mislim, kad se vec zna da je neko rizican), nego se uvek ceka da se desi, pa se onda leci, tj “leci”...

Ako dobro razumem, psihijatar ti je dao nesto za smirenje? Ako da – o, svi sveti... Pa da, to je skroz u skladu sa smernicama nase medicine... Ne daj boze da postoje grupe gde ljudi razgovaraju ili da taj isti (ili bilo koji drugi psihijatar) “gubi” vreme u razgovoru sa takvim pacijentom – urokaj ga, onesvesti ga, i mirna Backa... Lecenje posledice, klasik, a nikako davanje uputstava sta da radis da NE DODJES u stanje depresije, straha i sl... Skandal. Ziva nisam da znam kakva ce to biti psihoterapija, ajd, drzim pesnice...

Primer koji ilustruje prethodno: imala ja 20ak godina i ozbiljnih problema sa zatvorom. Odem kod gastroenterologa, koji mi rec ne kaze, samo napise terapiju: Dulcolax i, kad dodam da mislim da je od napetosti, Bensedin. NA PAMET mu nije palo da mi kaze sta da jedem DA MI SE ZATVOR NE DESI i kakve druge mere treba da preduzimam... Nego mi dade sredstvo za cepanje creva i izazivanje krvi u istima, dakle, kad se vec zacepis, evo ti ovo da te odchepi (???) Pored toga, evo ti, dete od 20 godina, Bensedin, da se opustis... Proslo je dosta godina dok sama ne poceh da tragam za uzrocima problema i NARAVNO da je isti resiv BEZ Dulcolaxa... a ne podrazumeva nikakve perverzije, samo odredjenu ishranu i znanja o tome KAKO creva rade...

Ovde u NL, kad imas neku bolest, odes kod dr pa u apoteku, gde ti UZ lek koji ti dr prepise, daju i kucano na 2 strane STA DA RADIS da ti se to ne desi... jedno 50 saveta, koje mozes i sam da nadjes na netu, naravno, ali ne ume svako to... Bukvalno uz svaki lek dobijes i to kucano uputstvo, koje nije uputstvo za lek (to je poseban papiric od proizvodjaca), nego spisak saveta od apoteke... Zasto se takav papiric ne moze dobiti i kod nas, kod lekara? Nego odmah cepaj creva, onesvescuj pacijenta Bensom, bice mu bolje, tj nece znati kako mu je...

Ovo za osecanja – kapiram da mora da je strasno, kad je MENI ovako strasno jer mi je majka bolesna, kako li je onda njoj... Najgore mi je to sto ljudi u njenoj okolini koji hoce da pokazu da im je stalo pokazuju uglavnom SAZALJENJE, prosto se utrkuju u tome ko ce vise da je zali, sto je skroz pogresno... dosaptavaju se i prilaze joj kao da je kuzna, oplakuju je zivu. Jer narod nam je nepismen, rak za vecinu momentalno znaci i smrtnu presudu... Pa kad neko ima borben stav (kao ja npr, jer sam u drugacijoj sredini), gledaju ga prosto kao ludaka i prosto ga UVERAVAJU da ce bolesnik umreti, samo je pitanje kada - tuzno... Ali ne treba obracati paznju na takve likove...

A ti si, Eve, za moj ukus malo previse zastrasena, s obzirom na to sta si imala... Ponasas se ko da si u najmanju ruku i nedajboze, IIIB. Naravno da svako od nas treba da zivi najbolji moguci zivot koji moze da si priusti, i bolestan i zdrav... ali kod tebe je STVARNo preterano da se ponasas ko da su ti dani odbrojani... sto ne znaci da na neke stvari ne treba da pazis...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zastrasena
PostPoslato: Ned Okt 28, 2007 10:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga Kajalena,

Pogodi me u grudi junacke! Zaista si u pravu kada kazes da sam previse zastrasena i to je ono sto upravo pokusavam da prevazidjem.

U pravu si i kada kazes da se kod nas naglasak stavlja na hemiju i na hemiju. Kod nas je alternativa, zaista na nivou baba vracara i ne postoji zakon koji regulise tu oblast.

Cinjenica je i da sam provela dosta vremena na netu koji me je, kao sto rekoh ranije, dodatno sludeo, ali sam pronasla dosta stvari koje ce mi biti osnova mog zivota da bih sprecila da se bolest vrati. I u pravu si kada kazes da nije u pitanju nista komplikovanao. Naravno, ima i nekih dodatnih preparata za jacanje imuniteta tako da nisi bas u potpunosti u pravu da sam apsolutni protivnik alternative!

A kada je u pitanju odnos ljudi prema tvojoj majci - tu se ne moze mnogo uraditi! Ne ponasaju se oni prema njoj zato sto je kuzna vec zato sto ih je strah. Svako se zamrzne od straha kada cuje dijagnozu. Ja licno se trudim da pricam o svemu sem o bolesti i kad me neko pita kako sam - SUPER SAM! I prelazim na nesto sasvim deseto. Bilo je potrebno par meseci da se ljudi oko mene opuste i sada sve funkcionise kako treba. A s obzirom da je ne izgledam bolesno, ne ponasam se bolesno - sve je mnogo lakse. Naravno, s vremena na vreme padnem u bedak, ali to je pretpostavljam normalno. Trenutno, kao sto rekoh, mene je oceva bolest poprilicno zaustavila u mom psihickom oporavku. Ali valjda ce sve biti ok.
kao sto mi rece doktorka u Psiholoskom savetovalistu: "Gospodjo vi ste u mnogo vecoj opasnosti nego vas otac. On je u godinama i njegov metabolizam je spor i koliko god to sada izgledalo strasno on moze jos dugo da prozivi i da umre od sasvim desete bolesti.Kod vas je situacija mnogo ozbiljnija!" Ha, sta sad kazes!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 28, 2007 10:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Evo kazem ja!
Karciom,rak, pa sta.
Kazu da kad svom strahu pogledate u oci vise nije toliko strasan.Ja "negujem" muza koji ima 43 godine operisao karcinom besike sad se malo "seta" po kostima.Kad je prosla prva panika trudimo se da sto normalnije zivimo, koliko je moguce borimo se sa hemoterapijama, mucninama, bolovima, ali se trudimo da svaki trenutak provedemo sto normalnije.Na odeljenju srecem vedre ljude imam utisak da najvise prezivljavaju oni sa optimizmom moj muz nema snage za optimizam ali mi oko njega smo njegova snaga.Nije lako, ali ne dajte se.
Mislite lako je meni kad nemam ja ali imam genezu u porodici baba, majka itd, ali me tese stavovi nekih ljudi koji na hemo dovode decu od 15 godina i pred njima se ponasaju normalno nesmete da dozvolite da vas obuzme panika to je najbitnije,samo korak po korak i uzivajte u svakom danu u kome ste zivi i bez bolova.Verujte mi karcinom je neka greska u glavi(procesor) i samo mora da se lepim mislima (pomaze i ocenas ako neznate obavezno naucite) i molitvama istera da se popravi procesor tu je tajna.
Ne dajte se i uvek pomislite da ima i gorih stvari.Tose Proeski nije imao sansu da uradi neke stvari koje je zeleo a mi imamo.
Sve mozete u Isusu Hristu koji Vam daje moc.
Kaze jos u nekim mudrim knjigama da ko ima vere koliko zrno gorcice (onaj sitan zacin za isele krastavce) ima i spasa.Znaci da vera pobedjuje sve.I ljubav prema svakom trenutku.
Puno srece i zdravlja Vama i Vasem ocu i verujte da uvek ima onih kojima je teze nego Vama.Pozdrav i nedajte se.
Poljubite oca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Optimizam
PostPoslato: Pon Okt 29, 2007 11:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga bobans 1983,

citav tvoje poruke vec jedno odredjeno vreme. Blago tvom muzu sto te ima!
Moram priznati da meni cak i tudji optimizam dobro dodje.
Cinjenica je da se je jako tesko suociti sa dijagnozom i ja sam zaista bila na dobrom putu dok se nije desilo ovo sa ocem.
Ali kako vreme prolazi polako se vracam u svoj kolosek. nadam se da se nece desavati vise nista nepredvidjeno! (prosle nedelje je dobio febrilnu neutropeniju i zavrsio ponovno u bolnici. Stanje mu se poboljsalo nakon Neupogena.).

Zelim sve najbolje tvom dragom suprugu i tebi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 29, 2007 3:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Zaista si u pravu kada kazes da sam previse zastrasena

Pritom NEOSNOVANO... da je osnovano, pa i da ti progledam kroz prste :wink:

U pravu si i kada kazes da se kod nas naglasak stavlja na hemiju i na hemiju.

Koja, naravno, ima svojih ucinaka, ali KAMO PREVENCIJA? :roll:

Kod nas je alternativa, zaista na nivou baba vracara i ne postoji zakon koji regulise tu oblast.

E, to je. Zato joj se neki i podsmevaju (ukljucujuci doktore)... A ja se pitam, ako je neko dobio Nobela 20-ih godina proslog veka jer je otkrio da udarne doze Vitamina C produzavaju zivot pacijentu od raka u zavrsnom stadijumu do 6 puta, KAKO to da nas doktor za tako nesto jos uvek nije cuo? I da li ja Vitamin C mogu da nazovem alternativom u tom slucaju? Pritom, bese to pre 100 god, sad postoji i bolje... A nije to deda-Mika sa Vlasine, no je i Nobel pao za to...

Cinjenica je i da sam provela dosta vremena na netu koji me je, kao sto rekoh ranije, dodatno sludeo, ali sam pronasla dosta stvari koje ce mi biti osnova mog zivota da bih sprecila da se bolest vrati.

Tako je... U spiskovima za “alternativne” metode lecenja, jedna od stvari je obavezno i EDUKACIJA o svojoj bolesti... Sto kod nas ne postoji – doktor kapira da pacijent nista i ne treba da zna (mojoj majci nece da objasne CAK ni ono sta su napisali), racuna valjda da je dovoljno da ON zna (a pritom ni ON ne zna) – posto se ne kapira koliko je vazno da pacijent psiholoski budes stabilan... To je, recimo, na Zapadu drugacije – ubijaju se da ti objasne, cak i deci...

Naravno, ima i nekih dodatnih preparata za jacanje imuniteta tako da nisi bas u potpunosti u pravu da sam apsolutni protivnik alternative!

E da – ovaj termin koristi se u razlicitim znacenjima... Pa se neki protivnici istog bore protiv SVOG znacenja, dok onaj drugi mozda misli na neko drugo...

A kada je u pitanju odnos ljudi prema tvojoj majci - tu se ne moze mnogo uraditi! Ne ponasaju se oni prema njoj zato sto je kuzna vec zato sto ih je strah. Svako se zamrzne od straha kada cuje dijagnozu.

I zato sto NE ZNAJU. Jer u skolu ili nisu isli ili su tamo ucili marksizam i slicne bljuvotine, a ne ono sto ti treba za zivot (a to je npr kako da se hranis)... Pa za vecinu rak znaci kraj... a uspesnost lecenja kod prvih stadijuma (kakav si ti), ako se ne varam, je zesce visoka... ali taj sa ulice sto cuje dijagnozu, njemu je isto IC i IIIB – on je cuo “rak” i za njega to znaci isto... a ono nebo i zemlja.

kao sto mi rece doktorka u Psiholoskom savetovalistu: "Gospodjo vi ste u mnogo vecoj opasnosti nego vas otac. On je u godinama i njegov metabolizam je spor i koliko god to sada izgledalo strasno on moze jos dugo da prozivi i da umre od sasvim desete bolesti.Kod vas je situacija mnogo ozbiljnija!" Ha, sta sad kazes!?

E pa, ovo je skandal. Kao prvo, gde je uopste osnova za POREDJENJE vas dvoje???? Babe i zabe... CEMU poredjenje??? A nije umela da kaze nesto kao (sto cak svaka baba zna) da je mladji organizam jaci, jaceg imuniteta i manje zatrovan i da sa tog aspekta ima neuporedivo vece sanse od onog drugog... ako VEC poredimo, sto smatram SUMANUTIM... Zeno, imala si IC i budi svesna toga – necu da kazem da je smeh, ali je stvar ciji se tok sa ogromnom sigurnoscu moze prognozirati, kontrolisati i voditi...

Naletela i moja majka tako na neku nesvesnicu-savetnicu koja se za 10 minuta (u mom prisustvu) nalupala TAKVIH teskih gluposti, da ja nisam mogla da verujem... Zena je pritom DEFEKTOLOG (???), a radi kao nekakav savetnik pri Frontu – ne znam ko je tamo zaposli, veza garant... samo zamajava ljude koji su ionako sludjeni kad tu dodju... Hocu da se ubijem sto mi je narod nepismen i sto slepo slusa svakoga u belom mantilu, sto ne zna ni sta je Defektoloski faks, ni ko ga upisuje, ni kako se ljudi zaposljavaju, niti da filtrira ono sto mu se kaze... OK je cuti misljenje, naravno, ali ne verovati i svemu sto si cuo-procitao... ali kad covek nema svoje znanje i ne zna gde da proveri, ne ostaje mu nista drugo no da se pokloni belom mantilu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: