Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 22, 2013 8:38 pm
Postovi: 17
Imam 19 godina i do prije neki 15ak dana sam lezao na krevetu i odjednom me je uhvatila neka vrucina i nisam imao zraka srce sam neznam jel kucalo,al mislim da jes al brze dosta mozda zbog straha medjutim otisao sam na hitnu jer se bojim relativno sam mlad,,istina bog negleda godine al nije ni smrt tolki problem da se covjek nepati,najgore su pacenja,..I otisao sam u hitnu rekao sam im odmah da me neka vrucina oko srca,zrak ovo ono,odmah sam izvrsio EKG i rekli su mi da je srce uredu sa se nebojim,..ok i ja odem doma,ali opet mi nesto govori idi budalo dalje vidi sta ti je :-D...

I ujutro ustanem odem registriram se u bolnici posto nikad nisam bio i nemam kartona i opet specijalisti.kardiologu opet EKG i opet odlican i plus on je obavio neki svoj pregled udisaja izdisaja i jbg sta cu covjek kaze nije ti nista al ovo je najzesca da mi covjek tablete Persen za smirenje nervozu na biljnoj bazi ali covjek me ne konta da sam ja uredu valjda mislim tako i sad vise nemam napadaja vec samo sitnaa probadanja i ko da nosim 1kg zeljeza ispod prsa tocnije zeludac mislim..prestao sam pusiti,piti kafu....dok je stigo napadaj...de nek neko odg bil trebo ja sta dalje nalaze i slikanje.,i jel ko imo iskustva sa ovim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 18, 2013 10:15 pm
Postovi: 13
Ja imam slican problem.Ponekad me nesto probada u prsima,kao da mi neko igle zabada u srce.Tada ostanem bez zraka i ne smijem da udahnem vazduk jer su tada probadanja jos jaca.Isla sam kod dr. radila EKG i sve je ok.Dao mi je isto kao i tebi tablete za smirenje.Ja mislim da ovo nema veze sa nervozom.Cula sam da je uzrok neka bakterija u zeludcu.Neznam da li je to istina.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 1:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Обоје идите на масажу али да вам масирају само мишиће раменог појаса и нарочито мишиће који иду уз кичму поготово део између плећки. Ако постоји укљештење на спојевима ребара и кичме било би веома пожељно да вам се то намести.

То треба да вам буде први корак у тражењу решења. Потребне су две добре масаже недељно и ако ни после десет масажа не буде побољшања, онда тражите даље узроке.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 18, 2013 10:15 pm
Postovi: 13
aa_aca je napisao:
Обоје идите на масажу али да вам масирају само мишиће раменог појаса и нарочито мишиће који иду уз кичму поготово део између плећки. Ако постоји укљештење на спојевима ребара и кичме било би веома пожељно да вам се то намести.

То треба да вам буде први корак у тражењу решења. Потребне су две добре масаже недељно и ако ни после десет масажа не буде побољшања, онда тражите даље узроке.

Hvala na savjetu!Probat cu ,nadam se da ce pomoci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Ned Maj 26, 2013 2:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 22, 2013 8:38 pm
Postovi: 17
veca_aco je napisao:
aa_aca je napisao:
Обоје идите на масажу али да вам масирају само мишиће раменог појаса и нарочито мишиће који иду уз кичму поготово део између плећки. Ако постоји укљештење на спојевима ребара и кичме било би веома пожељно да вам се то намести.

То треба да вам буде први корак у тражењу решења. Потребне су две добре масаже недељно и ако ни после десет масажа не буде побољшања, онда тражите даље узроке.

Hvala na savjetu!Probat cu ,nadam se da ce pomoci!



Moze biti da je do toga jer slusaj sad kad si spominjala zeludac ja sam iso i sutra idem jos za srce uzv i pluca i krvna slika to radim jer hocu da znam ta mi je nije nikva depresija:-D...UZV : Jetra je uredna polozaja oblika i velicine homogena parenhima uredna vaskularija i biljarnih kanala.Zucna kesica manje voluminoznosti uredne stijenke bez patoloskog sadrzaja.Pankeras i slezena primjerna eho nalaza.ZELUDAC sa dosta ehogenijeg sadrzaja konture nejasne.Bubrezi uredna smjestaja i velicine pravilnih kontura ocuvana parenhima,odrzane kortikomedularne granice.Pijelovaskularni kompleksi bez zastoja i kamenca.Mokracni mjehur uredna kapaciteta i stijenke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Ned Jun 16, 2013 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 16, 2013 6:08 pm
Postovi: 6
Drugari ako moze mala pomoc ili savet !!!

Bavio sam se fudbalom 17 godina.Prestao sam da igram fudbal pre godinu dana,poceo sam da radim,manje treniram.Rekreativno igram fudbal 2 do 3 puta nedeljno,jer sam se zaposlio.
Pre 5 meseci dok sam vezbao u teretani,desilo mi se da mi je pritisak skocio,ne znam tacno koliki je bio,ali uglavnom hitna me je odvezla.Pre tog vezbanja sam popio nes kafu. U tom trenutku sam osetio vrtoglavicu,telo da mi se oduzima,da ne mogu da dodjem do daha,kao da ce mi srce stati.
Isao sam na sve moguce preglede : 5-6 puta EKG,,,isao sam i na ultra zvuk stomaka,,,, 2-3 puta ultra zvuk srca,,, vadio krv tj celu urinukulturu 4-5 puta,,,Uradio test opterecenja i iz svih tih pregleda ja sam cist.Urinokultura mi je perfektna,ultra zvuk dobar,ekg isto dobar,test opterecenja isto dobar,ALI MENE I DALJE ZIGA U PREDELU SRCA i trne mi leva ruka.Od kad mi se to desilo pijem nenormalno vode,tako mi trazi organizam..Od lekova pijem samo bromazepan od 1,5..Od svega toga navukao sam strah.Doktori kazu da mi nije nista,ali mene i dalje ziga u predelu srca..Ne znam sta da radim

Ako ima neko iskustvo sa tim,pomozite mi sa savetom sta i kako..
HVALA..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Pon Jun 17, 2013 9:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
TheZveka и код тебе је кичма. Дакле да се поновим, иди на масажу али да ти масирају само мишиће раменог појаса и нарочито мишиће који иду уз кичму поготово део између плећки. Ако постоји укљештење на спојевима ребара и кичме било би веома пожељно да се то намести.

А одакле ти идеја да ти је ономад скочио притисак? Ниси написао колики ти је био? Да ти није шећер пао?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Pon Jun 17, 2013 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 16, 2013 6:08 pm
Postovi: 6
Kad sam dosao u bolnicu tad mi je izmereno 140 sa 100 .a kad je bila hitna dosal kuci,nisu mi rekli koliki je bio.. A desava mi se sad dok igram fudbal,dal od straha sto stalno u podsvesti mislim da je srce,pocinju noge da mi se oduzimaju,posle recimo pola sata igre..Onda uzmem dekstrozu i povrati me malo.Mozda si u pravu da je secer pao..Sad recimo danas me ne ziga u predelu srca,vec iz tj ledja gde mi je leva lopatica..Nosio sam cak i holter sa pritisak i srce i nista nije nadjeno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Pon Jun 17, 2013 11:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Е јак ми притисак. Да је горњи био 200, могли би о томе да причамо.

Одузимање ногу је од страха.

Узимање декстрозе ти је одличан показатељ да је шећер проблем. Не смеш гладан, а ни пуног стомака, на спорт. Такође, избегавај слатке напитке јер обарају шећер, поред тога што нису здрави.

Јел' те то жига између лопатице и кичме?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 16, 2013 6:08 pm
Postovi: 6
Nekad me ziga izmedju lopatica,nekad oko srca,nekad iznad srca tj grudni deo,nekad me ziga ruka,nekad me ni ne ziga nista..Uglavnom sve leva strana..Nekad kad sam ceo dana na nogama,dal od umora pocne da me ziga leva strana,ali opet svi ljudi rade i umorni su pa ih ne zega nista,vec legnu i odmore i sutra novo nanovo,NORMALNO SVE,a ja...

Pre godinu dana sam igrao profesionalno fudbal,a sad me smara ovo

Ok.,razumem da ima dozu straha,ali isto tako iz nicega pocne da me ziga..

Iskreno i nisam skoro bio kod nekog da me izmasira ili pogleda taj kicmeni deo..

Jel mi verujes da vise nisam pametan..

Neko kaze da mi je to sve od ne prelezane prehlade,jer sam na poslu radio jedan dan sa temperaturom 39,6 i kao 2 dana lezao i onakav nikakav otisao na posao..Ne znam dal su pluca..,pa me to sad zeza zbog ne prelezane prehlade..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 11:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Иди море наватај неку добру масерку да те среди. Под термином "добру" сматрам да добро зна свој посао масера. :D

Можеш и да купиш Истеки за истезање кичме али он даје дугорочне али одличне резултате. Мене спасава већ годинама.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 16, 2013 6:08 pm
Postovi: 6
U pravu si sto se tice maserke :D
Ali isto tako,cini mi se da moram strah da pobedim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 1:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Страх од чега?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 8:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 16, 2013 6:08 pm
Postovi: 6
Recimo juce..
Bio sam ok..Rucao oko 18h..Napravio sendvic tj dva sendvica.Pojeo sam jedan ipo jer sam video da ne mogu vise.Uz sendvic sam pio i jogurt..Otisao sam u sobu,setao da mi se slegne po spratu i posle 20 minuta mi se islo u wc..Odradio sam tj ispraznio sam se i odjednom sam osetio da mi nije dobro.Pocele su ruke da mi bride,zubi isto,sav sam bio malaksao.Trajalo je jedno 20 minuta tako...E sad ne znam dal sam mozda alergican na nesto od hrane ili zeludac ne moze da mi svari ili secer da mi je pao..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ziganje u prsima,nelagoda ispod prsnog spajanja...
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 9:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Колико си се задржао на ВЦ шољи и да ли си се напрезао?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: