Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nizak testosteron?
PostPoslato: Sre Sep 01, 2010 7:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 01, 2010 6:54 pm
Postovi: 2
Radio sam analizu hormona zbog toga sto mi je libido vrlo slab,kao i erekcija,koja inace bez stimulacije ne traje duze od desetak sekundi.Vec odavno se osecam malaksalo,bezvoljno,nervozno.Dakle postoje simptomi nedostatka testosterona,medjutim na nalazu koji sam dobio meni je izmereno 6.6 nmol/l a ref.vrednosti su 3-10 nmol/l.Na netu a i u razgovoru sa ljudima koji su radili analize po privatnim laboratorijama sam nasao da se ref.vrednosti krecu od 10-40 nmol/l.A posto sam ja u ranim dvadesetim da bi trebalo da imam preko 20 nmol/l.Da li je u pitanju neka greska u oznakama velicina?Urolog koji me je uputio na analize mi je rekao da uradim nalaz pa da odem kod njega u privatnu kliniku da vrsi dalje provere koje ce kostati oko 5000 din.Da li da se javim endokrinologu sa ovim nalazom ili ne,posto po njemu izgleda sve u redu?Dakle moje glavno pitanje je da li su ove ref.vrednosti tacne ili ne?
Ostali rezultati :
FSH 5 U/I
LH 4.5 U/I
prolaktin 194 mU/I


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak testosteron?
PostPoslato: Sub Sep 04, 2010 2:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
koncentracija neke hemijske supstance, u vasem slucaju hormona moze se, gotovo uvek, odrediti na vise nacina. u zavisnosti od reagenasa (supstanci uz pomoc kojih se odredjuje koncentracija trazene materije) koje je neka laboratorija kupila, referentne vrednosti se razlikuju od laboratorije do laboratorije, i nema nikakve logike porediti referentne vrednosti razlicitih laboratorija.
nedostatak testosterona je pracen klinickim manifestacijama koje pored erektilne disfunkcije i bezvoljnosti obuhvataju i vidljiv gubitak kose, smanjenje misicne mase i osteopeniju koja se razvija u osteoporozu.
moje misljenje je da ste vi sa urologom zavrsili - javite se endokrinologu, mada je za pretpostaviti da ce i taj nalaz biti ok.

najverovatnije se radi o psihickoj krizi, o neurozi. za ovu vrstu problema delotvorna je psihoanaliticka psihoterapija.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak testosteron?
PostPoslato: Sub Sep 04, 2010 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 01, 2010 6:54 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovoru,inace kosa mi se mnogo proredila kad povucem kosu ostaju mi dlake u ruci uvek.Ako se ovako nastavi do zime necu ni imati vise kosu.Konstantno imam manjak snage,sportski sam tip ali imam neobjasnjivo malo snage,ne mogu ni 1km da istrcim,a srce da eksplodira.Jutarnju erekciju se ne secam kad sam imao.Ranije sam vezbao i bio sam solidno gradjen,sada su mi se svi misici smanjili,sem grudi koje se vide i stomaka koji nikako ne mogu da izgubim.Videcu imam zakazano za 20. kod endokrinologa pa ce se valjda razjasniti tamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak testosteron?
PostPoslato: Čet Sep 23, 2010 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 16, 2010 12:50 pm
Postovi: 5
Moze li mi neko reci da li je nivo testosterona u krvi 15,1 nizak za osamnaestogodisnjaka? hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak testosteron?
PostPoslato: Ned Dec 12, 2010 11:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 09, 2005 10:35 pm
Postovi: 16
bobist je napisao:
Radio sam analizu hormona zbog toga sto mi je libido vrlo slab,kao i erekcija,koja inace bez stimulacije ne traje duze od desetak sekundi.Vec odavno se osecam malaksalo,bezvoljno,nervozno.Dakle postoje simptomi nedostatka testosterona,medjutim na nalazu koji sam dobio meni je izmereno 6.6 nmol/l a ref.vrednosti su 3-10 nmol/l.Na netu a i u razgovoru sa ljudima koji su radili analize po privatnim laboratorijama sam nasao da se ref.vrednosti krecu od 10-40 nmol/l.A posto sam ja u ranim dvadesetim da bi trebalo da imam preko 20 nmol/l.Da li je u pitanju neka greska u oznakama velicina?Urolog koji me je uputio na analize mi je rekao da uradim nalaz pa da odem kod njega u privatnu kliniku da vrsi dalje provere koje ce kostati oko 5000 din.Da li da se javim endokrinologu sa ovim nalazom ili ne,posto po njemu izgleda sve u redu?Dakle moje glavno pitanje je da li su ove ref.vrednosti tacne ili ne?
Ostali rezultati :
FSH 5 U/I
LH 4.5 U/I
prolaktin 194 mU/I


Zato što znam o čemu govoriš i to vrlo dobro,iako sam samo malo stariji od Tebe,i pošto sam takođe bio kod određenih lekara i vršio bezbroj analiza,...obavezno mi se javi na mail [email protected]!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: