Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hipertireoza - kada očekivati povlačenje simptoma?
PostPoslato: Pet Okt 19, 2012 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 23, 2012 2:45 pm
Postovi: 7
Mom bratu (21 godina) je pre mesec dana dijagnostikovana hipertireoza. T3 i T4 povišeni, TSH nizak, antitela su bila 4 puta veća od normale, nema strume na ultrazvuku. Međutim, on celo leto već ima jako izražene simptome, a lekari, kod kojih je išao zbog zapušenog nosa, nisu to primetili. Izuzetno se jako znojio, tremor toliko jak da izgleda kao napad, metabolizam ubrzan, smršao je 20kg (sa svojih 195cm spao sa 85kg na 65kg), puls 140, blago povišen pritisak, napadi anksioznosti. Povrh toga, i kosti su mu postale staklaste, proređena masa, ne može da pešači 10min a da mu ne gore kolena.

Posle mesec dana lekova (Tiastat 3x1, Propranol 3x1, Bromazepan 3x1), T3 i T4 su svedeni na normalu, TSH je i dalje nizak, antitela 2,5 puta veća od normale, puls se normalizuje samo u periodu po uzimanju leka, onda se vrati na staro. Na kontroli danas dr mu je smanjila Tiastat na 2x1 i umesto Bromazepana, koji ne deluje dovoljno jako, prepisala Zoloft, na preporuku psihijatra. Međutim, njegovi simptomi su i dalje prisutni. Malo se poboljšala težina (povećao je masu za 5kg), ali umor ga savladava non-stop. On ima želju (iako ne i snagu) da bude fizički aktivan, ali dr mu danas reče da treba i dalje da miruje. Meni je mnogo teško da ga gledam ovako iscrpljenog i omršalog ovih meseci.

Kada bi on mogao da očekuje da ima više energije? I hoće li mu se puls i tremor normalizovati uskoro?

Hvala unapred na odgovoru. Ja sam pretražila svakakve forume i strane sajtove, ali retko gde se govori o tome koliko je potrebno da prođe vremena da bi se organizam stabilizovao. Dr je danas bila zauzeta i nije imala vremena za moja pitanja. Hvala još jednom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: