Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pomoc
PostPoslato: Pon Apr 27, 2009 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 27, 2009 4:12 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima. Evo i mog, ne tako prijatnog iskustva...imam 6 puta povecan prolaktin. Radila sam sve analize, pocev od rendgena vratne kicme i sinusa, MR, ginekoloskih pregleda, i svi nalazi su mi u savrsenom redu, osim prolaktina koji je uvek tu negde oko 60, a jednom je cak stigao i do 75! Vec 6 meseci pijem bromokriptin, glavobolje su prestale, ali je i dalje povisen. Da li neko znam nekog dobrog endokrinologa u Beogradu, jer mi jos samo to ostaje da pokusam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: koje su referente vrednosi
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 10:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
standardne referentne vrednosti u laboratorijama su do 500...
Ne znam u kojim su referentnim vrednostima Vama radili,ali ovo sto navodite su normalne vrednosti...
Ovako,nadam se da ste radili skrining svih hormona i da su oni ok.
Prolaktin se ispravno vadi posle nocnog gladovanja postavi se braunila u laboratoriji u 8 i 30,pa se u 9 ,11 i 13 h vadi krv iz te braunile,a za to vreme mirujete...Izvadite krv na ovaj nacin i potraziteprof DamjanovicaInstitut za endokrinol.,dijabet.,i bolesti metabolizma u kcs,spremite se da ga cekate od ujutru do uvece...
Pozdrav!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 12:07 am
Postovi: 17
Draga larisa, čitajuci Vaše komentare na forumu. zaključila sam da ili ste lekar po struci ili se jako dobro razumete u problematiku poremećaja štitne žlezde. Molim Vas za savet šta bi sve trebalo uraditi od analiza da bi se utvrdilo pravo stanje štitne žlezde pošto sam ja od pretraga uradila samo hormone T3, T4 i TSH i one klasične analize holesterola, triglicerida itd. Spominjete antitela, slobodne T3 i neke druge stvari koje mi niko nije spomenuo i ne znam da li se sve to može uraditi klasičnim vadjenjem krvi jer ja živim u Kikindi i ne verujem da se to u malom mestu sve može odraditil. Preporučite mi najboljeg endokrinologa za koga znate a ako Vam treba nešto od poslednjih analiza, ja ću Vam "kuckati". Hvala unapred i puno Vas pozdravljam!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ja sam pedijatar
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 9:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Ovako uradite FT3,FT4,TSH,tireoglobulin,skraceno Tg,anti tg antitela,anti TPO antitela,kalcitonin,jonizovan kalcijum.Naravno i eho stitne zlezde.Kazite koje jos tegobe imate pa cu Vam preporuciti sta dalje i kome.

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 06, 2009 1:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 12:07 am
Postovi: 17
Hvala na odgovoru!! Ja pijem Eutirox od 25 mg već dve godine, i pošto isto toliko nisam kontrolisala hormone, a znam da je trebalo, imam problem sa srcem, kao da na momenat "stane", onda sledi blagi udar i počinje ponovo normalno da radi, to se ponavlja jedno vreme, u toku dana dva, tri puta i onda par dana ništa. Malo je "bukvalan" opis, ali tako biva... Po nekad ne mogu da spava, imam napade toplote, u sred zime nosim kratke rukave, ali zato ponekad noću ne mogu da se ugrejem i pored "sto perina"!! Depresija je konstantna, nekad u blažem obliku, nekad ne mogu da se odbranim od "crnih" misli. Zuji mi u glavi, nikako ne mogu da se odbranim od neprestanih briga i nervoze. Dobila sam i psorijazu, ali to nema direktne veze sa štitnom žlezdom. Ugojila sam se 25 kg posle porodjaja i to već nekih 8 godina ne mogu nikako da skinem. Nešto je na momenat uspelo, ali vrlo brzo se vratilo, pošto nikako ne mogu da obuzdam glad, uhvati me takva nervoza da jedem sve što mi padne pod ruku.
Izvinite što sam Vas udavila, ali ne znam da li sam ja slučaj samo za endokrinologa ili i za psihijatra, psihologa ili ludnicu!! Nemojte mi zameriti ali eto da iskoristim priliku da se požalim, jer nemam kome...
Hvala Vam još jednom na savetu, svakako ću uraditi analize koje ste mi preporučili, samo za to treba malo više novca, no nekako ću se snaći.
Puno Vas pozdravljam!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 06, 2009 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 10, 2009 12:46 pm
Postovi: 42
Draga Larisabg, u koju svrhu se vadi jonizovan kalcijum? Da li mozes to malo detaljnije da opises da li to ima veze sa parastitnom zlezdom? Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ima
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 3:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Radi se u svrhu iskljucivanja bolesti parastitnih zl.,koje se ne retko udruzuju s stitnom,a zbog poremecaja vrednosti jon.,Ca daju simptome kao sto su drhtanje,trnjenje ruku ili drugih delova tela,nekada i tetaniju ,arimije,grceve i osteoporozu...
Pozz!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 12:07 am
Postovi: 17
Larisa draga, ne odgovoriste mi na moje odgovore Vama!!
Molim Vas da mi, ako imate vremena, rastumačite ove moje tegobe. Ja mislim da će se to vrlo brzo sanirati povećanjem doze leka, pošto mi ova očigledno nije dovoljna. Recite mi još i koliko često treba raditi sve te analize, da li samo jednom u par godina ili svake godine jednom.
Pozdravljam Vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ja odgovorih
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 9:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
ki0230 je napisao:
Larisa draga, ne odgovoriste mi na moje odgovore Vama!!
Molim Vas da mi, ako imate vremena, rastumačite ove moje tegobe. Ja mislim da će se to vrlo brzo sanirati povećanjem doze leka, pošto mi ova očigledno nije dovoljna. Recite mi još i koliko često treba raditi sve te analize, da li samo jednom u par godina ili svake godine jednom.
Pozdravljam Vas.

bez analiza koje sam nabrojala ne mogu nista preciznje da Vam kazem.Niste za ludnicu,u nju se ne stize lako,ali Vam psihijatrijska terapija ne bi skodila ako su nalazi ok.Postpartalna depresivnost udrzuena sa gojenjem,nervozom...,nije retka,ako su drugi nalazi dobri,o njoj se moze razmisljati.
kardiologija!
Do tada bi bilo jakoooooo! dobro da radite Holter EKGa da se vidi koje aritmije imate,po opisu lici na ekstrasistole, koje su sasvim bezazlene u vecini slucajeva,ali bi se morale iskljucitii ostale....
ako Vam ni menstruacije nisu uredne,javnite da Vam kazem sta jos treba uraditi da biste sve zavrsili o jednom trosku.
Sto se gojaznosti tice!
Do tada ne uzimajte hranu u kojoj ima bilo kakve soli ili vegete ili neceg slicnog.Ne solite jela koja spremate,nikako slan sir,supa iz kesice,kecap....,o svemu sto jedete razmisljajte da li ima soli u bilo kom i skrivenom obliku.Izgubicete oko 5 kg,mozda i vise za nedelju dana.Ne jedite nista posle osam uvece,uzmite neki anksiolitik ako treba da biste sto pre zaspali,a svaki zalogaj zalivajte vodom,nosite je sa sobom u flasici.Ne pijte nista sem vode i gorkod caja od kantariona,on za par minutaubije napad gladi.
Od analiza uradite i insulin,i gttest,radi se u svakom domu zdravlja.Pesacite brzim hodom 5 min. svakog dana.Izmerite se danas i za 7 dana i videcete da imate najmanje 5 kg manje bez obzira na stitnjacu!
Ako Vas jos nesto zanima,pitajte.Treba se kontrolisati najmanje 2 puta godisnjeako je sve ok!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 10, 2009 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 12:07 am
Postovi: 17
Draga Larisa, puno Vam hvala na savetima, ne mogu da se otmem utisku da ste Vi zaista puni znanja iz raznih oblasti koje povezujete u jednu priču... E tako bi trebalo da rade svi lekari, a ne da Vas "otaljaju" i uvek ste u začaranom krugu iz koga nema izlaza.
U pravu ste što se tiče ekstrasistola, čitala sam u toku dana nešto o tome i sada sam mirna jer to nije ništa ozbiljno. Ako uspem da mi daju taj aparat za praćenje otkucaja, uradiću i to, kao i sve one analize koje ste mi preporučili.
Isto tako je vrlo verovatno da sam imala postporodjajnu depresiju mada se ona nije manifestovala klasičnim simptomima. Ja sam uživala u svojoj bebi, ništa mi nije bilo teško, čak ni ne spavanje, beba je bila zdrava i porasla u divnu, lepu i pametnu devojčicu!! Ali zato mi je trudnoća bila užasna, bolna, sa prevremenim porodjajem jer je beba bila jako nisko u karlici (valjda se to zove pubična kost) tako da sam i pri najmanjem koraku vriskala od bolova... Dugo posle porodjaja, imala sam bolove u karlici, mada to niko nije uzimao za ozbilno i prošlo je, ali ja zato nikad nisam poželela drugo dete...
Ako Vam nije veliki napor, objasnite mi nešto oko tog ne soljenja hrane, to će za mene biti veliki problem... Ja prilično solim, koristim vegetu u ishrani, ne znam da li ću moći da jedem takvu hranu, bez soli... Kako je moguće da se slabi bez soljenja hrane? Planiram da krenem brzo hodanje, jer mi zaista prija, ne toliko fizički, koliko psihički jer opušta, sami ste, niko vas ništa ne pita, pustite mozak na pašu....
Pretpostavaljam da Vam je problem dugo kucanje na tastaturi, a ja bih ovako mogla satima, jer poznajem slepo kucanje i zato sam Vam ovoliko "nakuckala" a Vi meni koliko možete.
Divni ste i puno Vas pozdravljam... Svaka čast na ne sebičnoj pomoći!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 10, 2009 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 12:07 am
Postovi: 17
Upravo sam pročitala da ste pedijatar!!
A zaista nisam znala.
Poštovanje sa moje strane, retki su takvi kao Vi...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: