Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li je moj problem za endokrinologa ili ginekologa?
PostPoslato: Ned Apr 12, 2009 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 7:36 pm
Postovi: 9
Imam problem od juna prosle godine,visok prolaktin i izostanak menstruacije cetiri meseca. Moj ginekolog mi je uveo Bromokriptin bez analize hipofize, vec samo na labolatirijskim analizama koje su ukazivale na povisen Prolaktin. Bromokriptin sam popila jednu kutiju ( 2x 1/2tablete) i Prolaktin se vratio u normalu i od tada ga ne pijem. Iza toga se ciklus "normalizovao" , menstruacije sam imala normalno 2 meseca, zatim je 2 meseca usledila pauza da bi u decembru prosle godine ponovo dobila, ali do dana danasnjeg izostaje. U medjuvremenu sam proveravala labolatorijski prolaktin, TSH stitne zlezde i secer i sve je u redu. Radila sam i PAPA test i on je bio dobar. Krajem decembra prosle godine ginekolog mi je uveo kao terapiju Diane 35 kako bi vestacki prouzrokovali menstruaciju i popila sam 3 kutije i idalje nista. Otisla sam ponovo na kontrolu i ginekolog mi je izbacio Diane 35, kao dijagnozu je naveo STERILITET, nikakvu novu terapiju mi nije odredio i rekao mi da se javim kada dobijem menstruaciju i da cu je kad tad dobiti... Zbog svega ovog sam jako zabrinuta i neznam sta da radim.
Ginekoloski izvestaj sa predhodnog pregleda je bio:endometrijum u proliferativnoj fazi,tanak.DO vise uz uterus oba bez vecih folikula sa vise sitnih po obodu policisticnog izgleda. Douglas slobodan.grlic konican bo.

Prosle nedelje sam uradila i hormonski status i dobila sledece rezultate:
TT-4 159.0 (55-165)
TT-3 2.9 (1.2-3.0)
TSH 3.1 (0.17-4.05)
ACTH 17 ( DO 60)
KORTIZOL 8h 694.0 (150-638) 17h 453.0 ( 80-388)
INS 0' 25.0 (2.5) I' 137.0
C-PEP 0' 1.5 (0.35-1.17) I' 6.2
FSH 8h 4.5
LH 8h 9.3
Estradiol 8h 113.0
Progesteron 8h 8.0
Testosteron 8h 0.46
Prolaktin 8h 605.0
Prolaktin 12h 272.0
Koliko se ja razumem C-peptid mi je visok, kao i Kortizol... Sta to znaci? I da li su ovo rezultati pre za endokrinologa ili ginekologa?

Nisam udata, imam svega 28.god i rada sam u blizoj buducnosti da ostanem u drugom stanju. Molim Vas za savet, predlog ili bilo sta sto mi moze pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za endokrinologa
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 12:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Vase stanje zahteva prilicno obimno ispitivanje,pa se svakako obratite gendokrinoogu,a ako ste u Beogradu prof.Svetozar Damjanovic,Institut za endokrinologiju KCS ili Doc.Djuro Macut,ista ustanova!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: