Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Testosteron - spermogram
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 3:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Molio bih nekog upućenog da mi da odgovor na pitanje :

Da li se posle povratka testosterona u normalne granice ( a posle njegovih ekstremno velikih vrednosti ) spermatogeneza pokreće sama ili je za to potrebno dodati testosteron da bi se stimulisala spermatogeneza ?
Drugim rečima znam da je vrednost testosterona u mom slučaju jednom bila jako visoka i da sam dospeo u oligospermiju a potom je vrednost testosterona pala u granice normale ( sredina referentne vrednosti ) i da sada imam azospermiju. Da li bih zbog toga morao da primim testosteron da bih stimulisao spermatogenezu koja je prekinuta zbog visokog testosterona. Pri tome ne znam šta se desilo i na koji način je došlo do ovih vrednosti testosterona ( pretpostavljam da sam ga uzeo preko hrane - mesa jer nikada nisam koristio nikakve dopinge ).

Znam da vrednosti na granici mogu da smanje spermatogenezu i čitao sam da vrednosti iznad normale mogu da prekinu spermatogenezu ali nigde nisam mogao naći podatak da li se spermatogeneza uspostavlja nakon vraćanja testosterona u granice normale ili je da bi se pokrenula spermatogeneza potrebno dodati testosteron.

Da napomenem da su mi ostale vrednosti polnih hormona u granicama normale osim prolaktina koji je konstantno uvećan za oko 200-300 od gornje referentne vrednosti.

Hvala na svakom odgovoru !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: