Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sicca sy/polineuropatia inflamatoria
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 9:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:38 am
Postovi: 71
Ispitivanjem u bolnici utvrdjene su mi gore navedene dijagnoze i trenutno sam na terapiji pronison.

Interesuje me da li mogu uz navedenu terapiju uzimati milgammu N i folnu kiselinu. vitamin B 12 je na donjoj granici ref. vrednosti, a folna kiselina ispod)?

Hvala unapred na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sicca sy/polineuropatia inflamatoria
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 11:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Mozete,ali obavezno dodajte i neuro B12,da Vam vitamin B12 ne bi spao ispod granice!Druga opcija su inekcije vitamina b12!
Od cega je polineuropatija?Sicca Sy podrazumeva samo nedostatak suza i suva usta.Da li ima jos nesto?
Da li ste proverili stitnu zlezdu?

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sicca sy/polineuropatia inflamatoria
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 12:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:38 am
Postovi: 71
Micaaa,

zasad postoji samo sumnja na Sjogrena, imam suhe oci i usta, pljuvacne zlezde su progresivno ostecene(radjena scintigrafija), krajem septembra radim biopsiju pljuvacnih zlezda, ANA, ANCA,RF,anti Ro/La sve negativno, radila sam gomilu pretraga na sve zivo(virusi, lab. pretrage, UZ pluca, abdomena, punkciju likvora, LSSEP, VEP itd.), sve je u redu sem pozitivnog shirmer testa, ostecenja pljuv. zlezda i EMG-a koji ukazuje na distalnu polineuropatiju(senzorno/motornu) u nogama a manje u rukama.

Nismo pronasli neki znacajniji uzrok polineuropatije(bolovi u nogama od kolena pa do stopala, trnjenje nogu, mravinjanje, otezano hodanje zbog bolova)u iscekivanju sam nalaza MRI glave.

Stitnu zlezdu nisam pregledala.

u Milgammi N ima i vitamin B12, ali provericu i za neuro B12, nisam dosad cula za to, hvala! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sicca sy/polineuropatia inflamatoria
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 2:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Ako imate bilo kakav problem sa zelucem(nedostatak intransic faktora),a jako je moguce kod sike,ili sjogrena,ne moze se resorbovati b12 koji unosite gutanjem.Zato se mora unositi preko usta prosto receno,ili inekcijama!
Imunlogija koju ste radili je apsolutno nedovoljna,fale najmanje krioglobulini...,antitela na stitnu zlezdu...
Hormonski status?Paraneplasticna antitela?
Znam da ljudima izgleda da su prosli suvise,i detaljno ispitani,ali za poreklo polineuropatije se mora ,da tak kazem,boriti,jer se jedino tako pravilno leci...

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sicca sy/polineuropatia inflamatoria
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 6:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:38 am
Postovi: 71
Slazem se s vama, da budem iskrena nisam ni znala sta me je snaslo, ja sam mislila da je polineuropatija bolest, kad ono ispade da je samo simptom ili posledica neceg drugog, nemam sad pri ruci nalaze i istoriju bolesti(sve je u bolnici), pa ne znam koja su sva antitela uradjena.

Hormonski status sam radila pre jedno 2 godine i bio je dobar.

Micaaaa, hvala vam na javljanju, vec sam se umorila od traganja za uzrokom, a kako mi se cini, nisam ni na pocetku! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sicca sy/polineuropatia inflamatoria
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 2:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Sjogren je veoma diskutabilan ako se ne dokaze biopsijom. Imala sam dijagnozu primarnog Sjogrena na osnovu srimerovog testa, ali posto mi oci nisu vise suve sve je palo u vodu. Nisam pila terapiju a biopsija mi je bila ok.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: