Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ne osecam miris
PostPoslato: Uto Feb 08, 2011 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 9:54 am
Postovi: 11
Vec duze vreme posecujem otorinolaringologe po Beogradu, ali bez uspeha. Nos mi je stalno zapusen, od jula meseca 2010.g. Doktori kazu nema bakterija, nema gljivica, sluzokoza je u redu, rendgen sinusa u redu, alergijske probe negativne (sve to je radjeno u dve bolnice, Zemun i Bezanijska kosa) i na oba mesta sve je po doktorima u redu, a ja ne mogu da disem. U medjuvremenu mi je dijagnostikovana i astma i sada se lecim pumpicama. Pneumoftiziolog kaze da je moguce da sam i astmu zaradila zbog neizlecenog nosa! Zadnja tri meseca mi je bilo bolje kada sam koristila olynth kapi da otpusim nos, pa onda samo nasonex sprej (koji je pritom stetan jer je kortikosteroid). Medjutim ni to vise ne pomaze. Sada
imam ogroman problem jer uopste, vec dve nedelje, ne osecam nikakve mirise. PA TO JE STRASNO!!! Jako sam nervozna i samu sebe ne mogu da podnesem :evil: H E L P!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne osecam miris
PostPoslato: Sre Feb 09, 2011 10:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Laicko misljenje po iskustvu prijatelja kod preterane konzumacije nekih vrsta kapi i sprejeva za nos moze se ostetiti sluznica nosa i osecaj mirisa se takodje gubi dok se nos malo ne sredi nakon prestanka uzimanja leka (nafazol) su kapi zbog kojih je jedan moj prijatelj izgubio osecaj mirisa na skoro 6 meseci al sve je bilo ok posle toga.A sto se tice zapusenog nosa ja imam taj problem godinama ali uglavnom se javlja u toku vecernjih sati brisevi negativni i alergo testovi negativni ali sam zato imala fin razgovor sa alergologom koji mi je rekao da postoji toliko vrsta alergena na koje se ljudi ne testiraju samo zato sto nisu standardni ili cesti izazivaci alergija a ja mozda bas imam alergiju na nesto tako, dali je u pitanju sundjer u duseku, silikon u jastuku, vrsta prasine, mrtva koza na posteljini....mogucnosti su nebrojene tako da postoji velika verovatnoca da imate u svom okruzenju alergen na koji ste osetljivi a o je nazalost a tipican.Dacu vam samo primer koliko banalne alergije mogu biti prisustvovala sam kada se drugaricino dete u parku popelo na drvo odmah nakon penjanja, malena je pocela da se zali na svrab i pocela je da kaslje i otezano dise kada smo je skinuli bila je skroz osuta koprivnjacom da nismo bile prisutne i rekle lekarima kako i sta se desilo nikad ne bi znali na sta tacno da je testiraju, bila je pozitivna na koru od brze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne osecam miris
PostPoslato: Sre Feb 09, 2011 7:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 8:36 pm
Postovi: 44
Bronhijalna astma je cesto udruzena sa alergijskim rinitisom, ili bolje receno rinosinuzitisom. Ne znam kako su ti postavili Dg astme (spirometrija, bronhodilatacioni test?), i da li su radjena neka imunoloska ispitivanja (IgE na pr.)? U svakom slucaju, Nasonex je dobar lek, i nista stetniji od Olyntha, koji by the way, ne sme da se koristi duze od 5 dana u kontinuitetu. Za Nasonex , kao i za ostale inhalacione kortikopreparate, potrebno je par nedelje redovne upotrebe, kako bi ispoljio svoj terapijski ucinak. Odlican lek za alergijski rinitis je Singulair, koji se inace koristi u Th astme. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne osecam miris
PostPoslato: Pet Mar 18, 2011 10:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
zanima me da li ti se vratilo culo mirisa i posle koliko posto imam isti problem? samo kod mene je nastao kao posledica virus gripa, nisam koristila cak ni kapi, prosli su simptomi ali evo vec dve nedelje ne osecam ama bas nikakav miris..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne osecam miris
PostPoslato: Uto Maj 17, 2011 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 9:33 pm
Postovi: 5
Meni se vratilo culo mirisa posle 2 godine, ali i dalje nije t tako istancano culo koje je nekad bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne osecam miris
PostPoslato: Pet Maj 20, 2011 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 9:54 am
Postovi: 11
Glabanac, hvala, ti mi bar dajes nadu, a uz nju je lakse ziveti i trpeti ovaj nedostatak. Ja ne osecam miris "tek" oko 3 meseca, jako sam nervozna zbog toga i zaista kao da mi se ugasio jedan deo zivota, jedna dimenzija mi nedostaje. Grooooznnooooo je!!!!!! Najgore od svega je sto doktori ili zaista nista ne znaju o tome ili nece jednostavno time da se bave. Zivim u glavnom gradu jedne drzave, obrazovana sam, komunikativna, ali ne mogu da nadjem dr koji bi se pozabavio mojim problemom. UZAS! :evil: Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: