Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: krajnici kod deteta
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2007 5:02 pm
Postovi: 23
Zdravo
Imamo cerku od 6 godina,koja ima problem sa disanjem.Nos joj je stalno zapusen.Zapravo zapusen je samo zimi,letos je bilo sve super.Vodili smo je na ORL,gde je pregledana zbog velike guzve vrlo povrsno i doktor je rekao,sva 3 krajnika napolje.Pedijatar kaze ne vidim zasto bi se vadili krajnici,dete nije nikad imalo gnojne angine,ni bolne upale grla.ORL doktor kaze da su se krajnici spojili i zato tako otezano dise kroz nos,ali isto tako kaze da se detetu treci krajnik povlaci oko 7 godine starosti.
Da li zuriti sa operacijom ili sacekati jos neko vreme?Zenina sestra je vodila dete istog uzrasta na operaciju treceg krajnika,on se vratio i ponovo je dete operisalo treci krajnik.
Ja predlazem zeni da pokusamo sa morem,planinom,prirodnim cajevima jos neko vreme,recimo ove godine-pa ako i dalje bude ista situacija da se izvade.
Sta meni nije jasno u celoj stvari:dete leti dise super.Da li se krajnici uvecavaju i smanjuju?
Moje pitanje je:da li voditi dete na operaciju ili sacekati?Znaci,krajnici nisu truli,samo uvecani.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 12:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2008 1:41 pm
Postovi: 3
Zdravo. Ja imam decaka istog uzrasta i bas smo jutros bili kod lekara (pedijatra)koji nam je predlozio operaciju treceg krajnika. Medjutim posto smo vadili bris "cika" koji nam je vadio bris je rekao da nikako ne vadimo krajnik jer ce svaka bakterija napadati pluca posto je put slobodan. Pre oko godinu dana Dr. Dergens nam je predlozio odklanjanje treceg krajnika jer je oslabljen sluh i stavljanje cevcica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2008 12:41 am
Postovi: 2
Zdravo...forum je super..drago mi je da i kod nas ima napokon nesto sto sluzi svima.

Takodje sam zainteresovan za odgovor kao i gospodja-ica iz prvog posta ove teme.

Ja imam devojcicu od 5 godina (za 2 meseca). Posle boginja, koje je prelezala pre par dana. Primecujemo da su joj krajnici ba bas uvecani..ali nisu crveni. Interesuje nas postoje li neki cajevi ili sl koji mogu to da stabilizuju posto nebi bas operaciju zbog godina deteta a i imala je ve traumu sa usima i gnojem zbog bakterije. Tako da je jos uvek preplasena sto se tice doktora i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 30, 2008 6:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 30, 2008 5:45 pm
Postovi: 1
Lokacija: //
zdravo evo i ja da kazem za mog brata ima 16 god i za mesec ipo je imao 4 gnojne angine nikako da zazdravi dva dana je dobar onda opet krajnici znaci primao inekcie malo smo se naljutili i na opstog lekara zato sto ga je lecio mesec dana sa macropenom posto je alergican na penicilin primao je i lenkoncil i urbazon jedno 6 dana sada prima garamicin a krajnik od jedne strane je otekao i ga jos boli mada prima inekcie interesue je me dali ce ovo proci zato sto mu je imunitet pao skroz zelezo u krvi mu je bilo 2,8 pije isto lekove za zeleza ali je on i dalje bled i malaksan neznamo vise sta da radimo izvadili bris grla i nosa ali nisto nema ali ipak mislim da zato sto je pio lekove nije pokazalo nista krvna slika kao sto doktor kaze da je dobro ima pokacenje leukocita 13,5 i sve drugo je dobro sta mislite dali ce da proge sve ovo i dali treba da ide da izvadi krajnike

hvala vam

_________________
zdravo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2007 5:02 pm
Postovi: 23
Evo otprilike godinu dana posle mog posta nasa cerkica je super..... nismo joj vadili krajnike (na srecu) iako su 2 doktora rekla OBAVEZNO VADITI SVA 3
doktorica joj je na pregledu posvetila citavih 10 sec
Treci krajnik se sada verovatno malo smanjio pa vise ne dise onako tesko i kroz nos nocu kad spava....
Znaci razmislite 3 puta pre nego sto se odlucite za vadjenje krajnika....Ipak nam ih majka priroda nije dodelila da bi ih neko tek tako istrugao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 08, 2009 8:58 pm
Postovi: 4
Moj sin ima 7.5 god. Nema nekih preteranih problema sto se tice krajnika, ali oduvek mi se cini da vise dise na usta nego na nos, i kad spava, i kad jede, i uopsteno kad se igra. Nema zapusen nosic tako cesto. Mozda 2-3 puta god. ima neke upale grla koje resimo raznim antibioticima. Medjutim, u zadnjih mesec dana , konstantno kaslje, odnosno kasljuca. To nije ni dug ni tezak kasalj , ali mene cini nervoznom. Imao je gnoj na grlu koji smo izlecili antibiotikom, bio je na redovnom pregledu kod porodicnog lekara koji je specijalista za uho, grlo, nos. Kaze da nema nista ni na plucima ni u grlu, ali ima uvecane krajnike i po njenom misljenju, trebalo bi da izvadi sva 3. Ponavljam, neka neke ceste upale grla, ne posecujemo preterano lekara, ali me sad vec zabrinjava to njegovo kasljucanje koje se javlja obicno izjutra u nekom kratkom intervalu od 10 min. Cak i kad se igra posle sa decom, uopste se ne zakaslje. Koristi trenutno Sinetus sirup i Presing sirup. Javila sam se ako zbog slicnosti u ovoj temi, ali isto tako i ja sam pocela da preispitujem samu sebe, da li bi trebalo poslusati lekare i vaditi sva 3 krajnika, ali nesto bas i nisam za to. Da li sam u pravu??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krajnici kod deteta
PostPoslato: Ned Feb 27, 2011 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 27, 2011 10:37 pm
Postovi: 1
Moj sin ima 6,5g. Pre dve godine je prvi put operisao treci krajnik i radjena mu je paracinteza. Posle 14 meseci krajnik se vratio, ponovo mu je izvrsena operacija i isto odradjena paracinteza. Operacija je bila u maju 2010.g. a sada se pojavljuju isti simptomi velikog hrkanja i cestih upala grla i usiju. Njegova doktorica ne predlaze operaciju sva 3 krajnika posto su ova dva uvecana ali su zdrava.
Dobili smo terapiju OTVORENOG BALONA, za koju niko nije cuo i nemaju pojma da nam objasne sta to zaista znaci i kako se koristi.
Molila bih da mi Vi obasnite sta dalje da radim....
Unapred zahvalna mama i sin koji ne spavaju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: