Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zapusen i suv nos
PostPoslato: Ned Avg 22, 2010 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 7:18 pm
Postovi: 1
Imam sledeci problem: od januara nos mi se dva ili vise puta tokom dana zapusi i jedini nacin da ga otpusim je da stavim neke kapi. Medjutim, posle odredjenog vremena se nos opet zapusi, i to narocito nervira nocu kada ne mogu da disem na nos pa mi se kad spavam od disanja osuse i usta. Koristio sam sve moguce kapi: olynth, nafazol, operil, adrianol kog sad imam, marisol, aqua marin, pa cak i neke italijanske kapi rinazina koje su bile i najbolje, ali isti djavo: nos se opet zapusi.

Takodje ponekad me i nos zasvrbi, ali takodje kad sam napolju (igram basket, vozim biciklo i sl) nos mi je uglavnom otpusen (ponekad se zapusi). Dok sam bio na kosarkaskom kampu na Zlatiboru prva 3 dana sam pio Panklav + Orvagil ali od njih sam dobio samo gorku pljuvacku i bolove u stomaku. Ostale dane sam dok mi je bio otpusen nos koristio samo Nafazol, ali poslednja 3-4 dana problem skoro da je prestao. Kad sam se vratio problema je bilo manje ali posle nedelju dana sve ispocetka...

Jos nesto: desava se da mi se nos osusi i da izduvavam suv sekret koga neki put moram prstima iscackati. Od njega me i nos svrbi i kijam neretko.

Sta uraditi? Hvala unapred za pomoc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zapusen i suv nos
PostPoslato: Uto Feb 15, 2011 11:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2011 10:44 pm
Postovi: 16
Eh kad bih znala odgovor... ja imam isti problem. Pazi na te kapi, one stvaraju zavisnost, s obzirom da ti otpuse nos tako sto suzavaju krvne sudove u sluzokozi nosa. Vremenom dolazi do konstatnog prosirenja tih krvnih sudova kao posledica, i onda stalno moras da stavljas kapi.
Kao i kod tebe, meni se nos zapusio odjednom bez ikakve prehlade, curenja, nista... Ako saznas sta je, javi mi posto imamo iste simptome.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: