Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Operacija krajnika
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 14, 2008 8:48 pm
Postovi: 2
Lokacija: skopje
Moze li mi
neko objasniti dali se moze izvrsiti operacija krajnika ako je grlo upaljeno a svi su brisevi negativni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 9:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
a od chega je onda upaljeno ako su svi brisevi ok?
Alergija??

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Operacija krajnika
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 9:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 14, 2008 8:48 pm
Postovi: 2
Lokacija: skopje
Imam post nazalno slivanje iz sinusa a sinusi su u redu i alergoloski nalazi su u redu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 12:39 am
Postovi: 6
Imam slican problem....Krajnici skoro potpuno atrofirali, a u grlu imam na jednoj strani malo vecu izraslinu ( kazu dio krajnika ) a na drugoj stoji bijela gnjojna tackica i tako vec 3-4 mjeseca....Radio briseve i svi negativni...Analiza krvi kaze sve ok osim sto su limfociti blago poviseni....Jedan specijalista kaze da vadim a drugi kaze da ne diram osim ako ne budem imao 3-4 upale godisnje....I u principu nemam problema sa grlom osim ako pocnem da intenzivnije treniram tad imam osjecaj da mi padne imuno sistem i odmah osjetim bol u grlo i crvenilo.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 29, 2008 10:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 2:46 pm
Postovi: 22
joj, ja sam se sa istim somptomima muchila godinama! onda su pocheli gnojni chepici po krajnicima, koje sam sama vadila (imam kandidu u crevima godinama i ne pada mi na pamet da svako malo rokam injekcije)! sada imam razvaljene krajnike i cistu! zakazana mi je operacija posle praznika! izgleda da ne vade ta chuda dok ne pochnu da se raspadaju u ustima :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 7:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 12:04 am
Postovi: 84
imam jedno pitanje ja sam kao mali jos sa 6 godina operisao krajnike i do pre par godina je bilo sve ok ali onda je ponovo poceo da mi se zapusava nos svaki dan druga nozdrva i kad nisam bolestan a kad sam bolestan da ne pricam!Stalno kao da imam neki pritisak u glavi kad se napregnem ili se savijem ko neki deda :) pa jel mi se to ponovio treci krajnik(ako uopste i moze sad) ili je to problem sa sinusima??Znaci nemam glavobolje ne boli me cesto glava!Grlo me boli svaki ali svaki put kad sam bolestan znaci od kada sam ih operisao ne postoji kijavica da mi ne prodje a da me ne zaboli grlo bar malo i to je to!Pozz svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 2:46 pm
Postovi: 22
hm a da nije mozda devijacija nosa? ja takodje imam i taj problem pa mi je na ovom pregledu za raspale krajnike ustanovljena i devijacija koja ce najverovatnije morati da se operishe... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 2:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 12:04 am
Postovi: 84
au pa sta jos necu operisati :) mozda je devijacija nisam jos proverio davno sam bio kod otorinolaringologa nisam imao potrebe!Al sam mislio da mi je neka alergija ili tako nesto ne znam moracu otici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija krajnika
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 3:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 2:43 am
Postovi: 14
Pozdrav!

Pevam vec skoro 6 godina i imam konstantne upale grla.Skoro sam pocela da pevam bas aktivno i nazalost ne mogu da sacekam da mi grlo ozdravi, pa pevam sa upalama i grlo mi je u katastrofalnom stanju.Vise od godinu dana mogu da kazem da nisam izlecila grlo.Bila sam na ORL-u pre nekoliko meseci i doktori mi kazu da nemam nista na glasnicama i da mi je grlo zdravo.Kako je to moguce kada mene grlo svaki put, pogotovo posle pevanja, jako boli i prakticno ne mogu skroz da ga izlecim?Stalno koristim tantum verde, pijem propolis...cak sam dobila recept i sa djumbirom...ali apsolutno mi nista ne pomaze.Da li postoji mogucnost da mi krajnici prave taj veliki problem?Dakle grlo mi je konstantno crveno, cak i kada ne pevam....ali narocito posle pevanja.Toliko se upali da bukvalno gori koliko je vruce.Pomozite mi!Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija krajnika
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 07, 2009 5:23 pm
Postovi: 1
Moze li mi ko preporuciti doktora ORL-e!? Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: