Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Sub Sep 05, 2009 5:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
Ranije sam imala upale grla i promukosti,ali tome nisam davala znacaj jer pevam,a i to brzo prodje uz Tantum verde,strepsils,i ostale tablete-bombone.....medjutim,kada sam krenula u skolu,i s obzirom da sma prva smena,ujutru osecam bol i grebanje u grlu,glas mi ej promukao,ali do sada to bi se sve sredilo cim bih se razbudila,tacnije negde oko 9h ako idem u skolu i posle kao da nista niej bilo.medjutim sada se glas en sredi do podne,nego je stalno promukao i smeta mi pri pevanju,jer ne mogu da pevam vise tonove,i glas mi je puno tanak,pre sam mogla da pevam i najteze pesme,a sada samo ove obicne,lake,a i ponekad kiem ili se zakasljem,ali to veoma kratko traje ni minut,i osetila sam da mi je nos malo zapusen.

da li treba da s ebrinem ,i sta mi vi preporucujte,s obzirom da pevam,treba mi uvek savrsen glas.........nznm da l iej razlog tome promena klime,jer sam dva meseca bila na Zlatiboru,pa sam sisla u Uzice,a u skolu idem u Pozezi.......a u pozezi je ujutru magla,a i zagadjeniji je vazduh nego u ova dva mesta..

hvala unapred na odgovoru........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 3:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 2:43 am
Postovi: 14
Pozdrav!

Pevam vec skoro 6 godina i imam konstantne upale grla.Skoro sam pocela da pevam bas aktivno i nazalost ne mogu da sacekam da mi grlo ozdravi, pa pevam sa upalama i grlo mi je u katastrofalnom stanju.Vise od godinu dana mogu da kazem da nisam izlecila grlo.Bila sam na ORL-u pre nekoliko meseci i doktori mi kazu da nemam nista na glasnicama i da mi je grlo zdravo.Kako je to moguce kada mene grlo svaki put, pogotovo posle pevanja, jako boli i prakticno ne mogu skroz da ga izlecim?Stalno koristim tantum verde, pijem propolis...cak sam dobila recept i sa djumbirom...ali apsolutno mi nista ne pomaze.Pomozite mi vi!Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 1:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
pa gledaj sledece,i ja sam imala isti problem,i resenje je jednostavno,predji na stomacnu tehniku pevanja,i neces osetiti ziganje grla,ja sam isto osecala bol,konstantno i samo mi je u muzickoj skioli pokazana stomacna tehnika pevanja i grlo mi se preporodilo,a cak mi ej i glas jaci sada i mogu da pevam ono sto pre nisam,a takodje Isla pastile su mi dosta pomogle oko toga.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Ned Maj 09, 2010 2:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2010 7:52 pm
Postovi: 52
Laryngo Phareagal Reflux ili LPR. Potrazite na netu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 12:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Ivanna Kraljica je napisao:
pa gledaj sledece,i ja sam imala isti problem,i resenje je jednostavno,predji na stomacnu tehniku pevanja,i neces osetiti ziganje grla,ja sam isto osecala bol,konstantno i samo mi je u muzickoj skioli pokazana stomacna tehnika pevanja i grlo mi se preporodilo,a cak mi ej i glas jaci sada i mogu da pevam ono sto pre nisam,a takodje Isla pastile su mi dosta pomogle oko toga.......


Upravo to-neophodno je naučiti pravilnu upotrebu glasa.

Pozdrav i mnogo uspeha obema!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 2:43 am
Postovi: 14
Hvala na savetu!Znam da treba da poradim na tehnici i poradicu ali iskreno mislim da nemamo bas isti problem, ukoliko i ti ne mozes uopste da izlecis svoje grlo.Meni je grlo vise od godinu dana stalno crveno.Mora makar malo da bude ako nije vec urnisano od strane pevanja. :D A sa crvenim grlom ne bi trebalo da se peva, kao sto ja stalno moram i to crvenilo predje u nenormalnu upalu.St o se tehnike tice, radila sam na tome i naucila je ali prosto ne mogu da je primenim zbog te konstantne male upale koja posle preraste u veliku, zato sto moram mnogo da vezbam da bih mogla da pevam iz stomaka.:|


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 1:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
pa vidis meni nije mnogo trebalo da promenim tehniku pevanja,jedno dva sata dfobre vezbe sa profesionalnim pevacem i sada je vec bolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 2:43 am
Postovi: 14
:) Hvala ti na odgovoru jer si me bas oraspolozila!Mislila sam da nema sanse da izlecim grlo, mada evo i dana mi je crveno i boli a juce nisam ni pevala ni nista.Verovatno sam jos plus i alergicna na nesto....zasto ne bih bila!:D Kako je tebi grlo sada kada pevas iz stomaka?Ne boli te uopste?Pozdrav veliki!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 3:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
ne boli me i smirilo se dosta,doduse ja sam prehladjena trenutno promaja me unistila i alergija,pa pauziram u pevanju trenutno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 2:43 am
Postovi: 14
Alergicna si pretpostavljam na polen, kao i svi?:) Ja sam izgleda na prasinu...Primetila sam da svaki put posle generalnog sredjivanja sobe i stana uopste grlo boli...Ali sta cu....Blago tebi sto mozes da pauziras.Toga kod mene nema nazalost.:| Zato gledam da sto pre izlecim grlo.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 10:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
pa pauziram,posto ja radim kad dodjem dosla,dok ej skolska godina tako je
i na polen i na prasinu ,isto kao i vi
pa pokusajte nadjite neku taktiku,mora da postoji resenje
pa eto ako vam je za utehu peval sam sa temperaturom oko 40,nisam mogla da stojim na nogama,a grlo mi se cepalo,bilo je boje krvi i ipak sam izgurala to vece,i evo me jos sam u zivot


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 2:43 am
Postovi: 14
Razumem kako ti je bilo posto sam ja u isto takvom stanju pevala za Novu godinu kao i skoro za neki koncert!:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 2:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
pa sta da se radi
takav nam je posao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Grlo,glas i nos
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 2:43 am
Postovi: 14
Sto jes jes!:D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: