Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Glossitis chr
PostPoslato: Uto Feb 07, 2017 6:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2017 6:01 pm
Postovi: 5
Poštovanje,

već više od godinu dana imam problem s bijelim naslagama u dnu jezika te posljedično s veoma lošim zadahom. Imam 26 godina, ne konzumiram cigarete, alkohol (jako rijetko), jedem raznoliku hranu i umjereno sam fizički aktivan, međutim prije nekih godinu dana mi je nakon preboljene viroze konstantno ostao osjećaj zapušenosti nosa, metalnog okusa u ustima, neugodnog zadaha... Nakon godinu dana pranja zubi i čišćenja jezika metlicama za jezik, bez ikakvih rezultata, otišao sam privatno kod specijalista ORL i ORL pregled je bio uredan, sve odlično, osim što mi je doktor dijagnosticirao "promjene na jeziku". Dakle dobio sam dijagnozu iz naslova teme, glossitis chr i terapiju Daktarin oralni gel 2x dnevno i rekao da će mi to sigurno popraviti stanje.

Nakon potrošene jedne tube daktarina i još pola druge, meni je stanje identično, svaki dan imam naslage za očistit koje su zaista neugodnog mirisa kad se pomirišu s čistača jezika.

Pored bijelog jezika i zadaha, imam i dosta često simptome zapuhanog nosa (iako je ORL rekao da je to sve ok) te sam dosta često nadut pogotovo nakon obilnijeg obroka. Inače imam malo slabiji imuni sistem (znam se lako prehladiti). Još da napomenem da idem i redovno u zubara, tako da su zubi u odličnom stanju i sve uredno.

Da li imate neki savjet što dalje? Doktor mi je preporučio da idem na gastroskopiju, ali to mi se čini mučan pregled i mislim da mi to ne treba? Najviše sumnjam na tu pojačanu kandidu? Molim vas za savjete!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glossitis chr
PostPoslato: Sre Feb 08, 2017 1:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Испирај уста и грло чајем од жалфије и воденим раствором соде бикарбоне.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: