Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PISTANJE U USIMA
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 2:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Posle subotnjeg izlaska pocelo je da mi pisti u usima,sto mi se i pre desavalo,ali bi uvek prolazilo jutro posle.Medjutim,jos traje,malo se smanjilo,ali cujem pistanje kada je tisina i kada legnem da spavam.Da li je moguce da sam ostetila sluh zbog glasne muzike u diskoteci i zaradila tinitus?Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Postovi: 16
ne mora da znaci da je tinitus, desavalo se i meni pre da mi posle jake muzike pisti nekih 3-4 dana i posle nestane. trenutno imam pistanje u desnom uhu iako izbegavam glasnu muziku evo vec cetvrti mesec neznam kao da se izborim sa tim a nos mi je uvek zapusen nekih 40-50%

probaj da se strpis jos dan dva i ako ne prestane kod lekara, jer mene malo uzasava cicnjenica da moze da mi ostane pistanje u uhu ceo zivot


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 5:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Hvala na odgovoru!Bila sam danas kod dr,dala mi je neki biljni preparat i rekla da ce se smiriti,posto je zbog muzike,a ne neki problem sa uhom.
Pitala me je da li mi je nos zapusen,pa verovatno i tebi zbog nosa trenutno pisti u usima,pa pokusaj da nadjes uzrok tog zacepljenja.A sta bih ja trebala da izbegavam izlaske do kraja zivota? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Postovi: 16
isto pitanje i mene muci, ja sam pre voleo tj. i sada volim glasnu muziku ali pokusavam maximalno da izbegnem, diskoteke klubovi zurke znaci to sam obozavao od kad imam ovaj problem vec pola godine nisam izasao na neko takvo mesto. problem se jos vise uveceva jer mi je hobi sredjivanje automobila a uz to uvek ide i glasna muzika u autu. tako da sam u zescem bedaku ali valjda ce se i to srediti.

kad izlazis pokusaj da budes sto dalje od zvucnika i neznam mozda neki cepici za usi, bezbojni su tako da se ne vide i ne unistavaju kvalitet zvuka, a stite usi, preporucuju se za koncerte i trke formule jedan i ostalo.

p.s. koji biljni preparat si dobila od doktorke, postu su meni dali neke tabletice za mikrocirkulaciju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 3:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Ginkgobil forte,od 120 mg (ima i od 40),i vitamin B u tabletama.Koliko sam mogla da primetim dok sam se informisala ovih dana o tinitusu,uglavnom svima prepisu taj Gingkobil.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 6:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Za izlaske dr je rekla da izaberem izmedju glasne muzike i zdravlja.Da ako se opet budem izlagala glasnoj muzici,tinitus ce opet nastupiti,i trajno ce mi se ostetiti sluh.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: