Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vrtoglavica,brrr
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 5:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2008 4:00 pm
Postovi: 91
htela bi da postavim jedno pitanje,vec 8 godina imam problem vezan za sluh na desnom uhu,zujanje i stali gubitak ravnoteze nema sta nisam probala i nista.pre tri godine me je moj neurolog ponoovo uputio kod orl lekara,i tamo su opet radili preglede ispostavilo se da mi je na desnom uhu ostecen sluh i zbog stalno prisutnih nistagmusa nisu hteli da rade kalorijski test ali su radsili sve drugo i rekli mi da imam menijerov sindrom.pila sam urutal ,ginko i jedno vreme mi je pomagalo sad opet nista ponovo se osecam kao na ringispilu i bas mi je tesko vise to da podnosim.inace bolujem odjos od multipl skleroze i miastenije gravis,pa su mi rekli da to dodatno otezava lecenje ovog sindroma.ja se stvarno borim sa tim maksimalno mada mi je se zivot sveo na kucu jel napadi znaju da budu iznenadni i cak mi se desavalo da to;liko izgubim ravnotezu pa da padnem i polupam se sva.reci cete mi sta ja ustvari hocu pa htela bi da mi neko odgovori zasato mi nisu rasdili kalorijski tesr i da li bi on nesto promenio mislim otkrio u cilju lecenja ili ne i da li je neophodno kad promenim lekara uvek naglasim da imam te nistagmuse da mi slucajno nebi radsili taj tesrt mislim da li bi mi s3e nesto desilo kad bi neko od lekara tvrdio da ga ipak uradim.posto sam naisla na takav slucaj da mi je jedan lekar rekao pa sta ako imate nistagmuse oni su tu pa tu sto nebi rasdili test.pa ja sads neznam sta da rasdim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 11:41 am
Postovi: 35
Taj lekar Vam je jedino dobro i rekao. Nema nikakve veze sto imate nistagmus, da Vam ne urade kalorijski test. Mozete da probate i na VMA, mi smo doduse placali, kosta oko 2000 din i kalorijski i audiometrija zajedno. I mom tati na svakoj kontroli rade kalorijski test. A bolest je takva da je nistagmnus skoro uvek prisutan, nekad manje, nekad vise... Jedino kalorijskim testom i mogu da vide kakvo je stanje centra za ravnoteyu, tj. koliko ne reaguje... Arlevert je novi lek, ima komponentu Cinariyina i Dramamina, nema ga kod nas, za sad se dobro pokazao... Mozete i to da probate... Uzgred, poslala sam Vam pp, pogledajte... Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 01, 2009 3:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Nov 12, 2003 2:00 am
Postovi: 61
Ako je ikako moguce uraditi kalorijski test, ako je centar za ravnotezu zaista ostecen, treba pribeci odredjenim vezbama za cebtar koje bi mogle da poboljsaju stanje.

Ja kada sam imao problem pradio sam vezbe pio vitamin b12 i odredjeni lek za prokrvljenost samog centra za ravnotezu(stimulise cirkulaciju).


vezbe koje bi mogle da pomognu oko centra za ravnotezu:

http://uploaded.to/?id=p5l2e3


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: