Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pomoc komplikacije nakon vadjenja zuba!
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 11:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 3:46 pm
Postovi: 51
molim vas za savet. moj suprug je u sredu ujutru izvadio zub peticu. bilo je komplikovano vadjenje ali posle duze muke izvadjen je. problem nastaje u sredu popodne i iz sata u sat se pogorsava i sada je bas lose. tacnije, mesto gde je zub izvadjen je ok tu bolova nema. ali zato cele desni,jezik sve ga jako jako boli...ima otoke,afte na sve strane,usne su otecene,desni crvene??? covek niti govori niti jede vec tri dana!!!! da li je moguce da su ga prilikom vadjenja inficirali? ovo sve deluje kao izuzetno ozbiljna upala. pritom je sve vreme pokriven antibiotikom. danas smo ukljucili ispiranje heksoralom,mazanje desni gengigelom i u apoteci su nam napravili neku mast bas za afte....ima li neko savet sta da preduzmemo,jer poboljsanja nema? da li se mozda nesto desilo u orinaciji? moram i to napomenuti da je stomatolog bio izuzetno mlad i da se vise puta konsultovao i dok je snimke gledao sa starijim kolegom :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc komplikacije nakon vadjenja zuba!
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 12:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Pozdrav, da li je u pitanju gornja ili donja petica? Gde su lokalizovani otoci? Vide li se otoci spolja? Kada ste uocili prve promene nakon ekstrakcije zuba i sta se prvo javilo? Da li postoji neki odgovor na terapiju? Kako zarasta rana? Ta i jos milion pitanja su uz pregled neophodna da bih uopste mogao da stvorim sliku o cemu pricate. Najbolje je da odete kod stomatologa koji je vadio zub vasem muzu i koji ce vas pregledati, a po potrebi i uputiti dalje.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc komplikacije nakon vadjenja zuba!
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 12:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 3:46 pm
Postovi: 51
hvala na brzom odgovoru jer sam zaista jako zabrinuta.
U pitanju je donja petica. Otoci su unutrasnji, pomalo je otecena donja usna spolja ali ne alarmantno. U usnoj duplji su otoci, on kaze da oseca da mu je I jezik otecen ali to je sigurno zbog prisustva afti na jeziku jer bocno ima tri afte i jos puno po obrazima i donjoj usni sa unutranje strane. Promene su pocele posle podne recimo oko 18h a zub je izvadjen u 9h ujutru. Odgovor na terapiju je diskutabilan, on I dalje tvrdi da ga cela usna duplja I desni jako peku I bole. Rana zarasta ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc komplikacije nakon vadjenja zuba!
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 12:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Javite se na Stomatoloski fakultet, tacnije na odeljenje za oralnu medicinu, preko puta Poliklinike u Novom Sadu, posto po nicku vidim da ste iz tog grada. Ne brinite, bice sve u redu.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc komplikacije nakon vadjenja zuba!
PostPoslato: Pon Jan 18, 2010 10:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
zazo, sta se desilo, kako Vma je muz.Mm je imao slican problem, ali bez afti.Nakon nekog vremena mu je konstatovano da je upala casice, ali ga je bas bolelo, i posle toga je morao jos jednu turu antibiotika. :( Snimao je i na maxofacijalnoj hirurgiji, ali nije bilo vecih problema.

Uh ti zubi :(

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc komplikacije nakon vadjenja zuba!
PostPoslato: Pon Jan 18, 2010 5:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Da, vas muz je imao alveolitis, sto nije slucaj sa Zazinim muzem. Nadam se da ce nam se Zaza javiti sa nekim vestima.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc komplikacije nakon vadjenja zuba!
PostPoslato: Čet Jun 03, 2010 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 02, 2010 11:31 pm
Postovi: 4
Pozdrav. Imam slican problem pa molim ako moze pomoc. Prije 9 dana izvadio sam donju desnu osmicu. Jos osjecam bolove i neugodan miris iz rane koja je suplja kao tunel. Trenutno sam jako daleko i nisam u prolici da posjetim svog stomatologa. Po citanju ostalih tema mislim da je u pitanju alveolitis. U rupi se vidjelo nesto bijelo kao neka gnoj u tvrdom stanu. Rana se polako skuplja a bol nije toliko jaka. Pa me interesuje da li taj proces moze da prodje bez strucne intervencije i ako da za koliko vremenski i da li ce nestati taj neugodan miris ili je ipak neophodno ocistiti ranu. HVALA UNAPRIJED.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc komplikacije nakon vadjenja zuba!
PostPoslato: Čet Jun 03, 2010 2:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Neophodna je poseta stomatologu, pa cim budete u prilici to i uradite.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: