Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hitno mi je potrebna pomoc!!!
PostPoslato: Uto Mar 20, 2012 9:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 9:09 am
Postovi: 5
Imali smo sistematski pregled u skoli, dolazila je zubarka kod koje sam otisao da mi popravi zube za koje je utvrdila da su pokvareni. Isao sam mozda 2 meseca svake druge nedelje, popravljala mi je mozda oko deset zuba, stim sto je na vecini njih bio karijes, radila mi je i gornje jedinice.. Nakon sedam dana osetio sam ostar bol sa desne strane donje i gornje vilice.. Nisam mogao da uzimam hranu, ali nisam znao sta je bol dok me nisu zaboleli ''kecevi''.. Bol je neopisiv. Ne mogu da jedem, ne mogu da perem zube, ranije mi je smetala i topla i hladna voda, dok mi sad hladna pomalo i prija... Molim vas za savet.. Uzimao sam i Kafetin, ali nista ne pomaze, mozda nesto malo kratkotrajno... Mozete li mi reci sta da uzmem, samo da mi pomogne..? Unapred hvala!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno mi je potrebna pomoc!!!
PostPoslato: Uto Mar 20, 2012 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 09, 2012 4:48 pm
Postovi: 48
Šta da uzmeš? Knjižicu u ruke i pravac stomatolog! Najverovatnije je potrebno kanalno lečenje tih zuba koji te bole. Šta god da uzmeš od lekova, možeš samo ublažiti bolove (ako i to), dok proces u zubu i kosti nastavlja svojim tokom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno mi je potrebna pomoc!!!
PostPoslato: Sre Mar 21, 2012 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 9:09 am
Postovi: 5
Otiso sam kod stomatologo, snimio sam zub, utvrdjeno je da imam gangrenu zuba( sto mi nije bas najjasnije), zbog nekog pada u mladosti. I to samo na gornjem desnom kecu. On je bio pun gnoja... Mozete li malo pojasniti sta je to? Unapred hvala! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno mi je potrebna pomoc!!!
PostPoslato: Sre Mar 21, 2012 6:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 09, 2012 4:48 pm
Postovi: 48
Gangrena zuba znači da je pulpa u zubu mrtva i inficirana. Pošto kažeš da te ta jedinica boli u toku žvakanja i na dodir, znači da je proces prešao i na kost. Zub se mora endodontski lečiti, ali moraš ići redovno na zakazane termine kod stomatologa, u suprotnom, smanjuješ velike šanse za izlečenje. pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno mi je potrebna pomoc!!!
PostPoslato: Sre Mar 21, 2012 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 9:09 am
Postovi: 5
smanjuješ velike šanse za izlečenje. Moze malo objasnjenje? Koliko moze da traje na lecenje, ako je to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno mi je potrebna pomoc!!!
PostPoslato: Sre Mar 21, 2012 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 09, 2012 4:48 pm
Postovi: 48
Uglavnom postupak ide ovako....prva poseta - zub se otvori, ocisti kanal onim 'iglicama'. Pošto imaš dosta gnoja, neki u tom slučaju ostave kanal otvorenim na dan-dva (što je retko), a neki ga maksimalno očiste i napune jednim lekom, belom pastom najčešće. Može da se stavi i samo suva vatica u kanala i privremeno zatvori na jedan dan. Sve u svemu, različiti stomatolozi primenjuju različite protokole, a sve u zavisnosti od karakteristika procesa u zubu. U zavisnosti od toga šta je stavljeno u kanal, zakazuje se sledeči termin, gde se lek ponovi ako je potrebno. Ako nije potrebno, onda se kanal definitivno puni. Obično se plomba na tom zubu uradi u nekom sledećem terminu, npr.za nedelju dana. Znači, svaki slučaj je individualan. Najmanje će biti potrebne ukupno tri posete, ali, verovatno će to biti četiri ili pet. Sve u svemu, ako lečenje nije završeno, a prestaneš da ideš na te zakazane termine, onda je to isto kao i da nisi ništa do tada ni lečio...kad tada će te zub opet zaboleti i sve opet u krug. Nadam se da ti ovo pomaže. :) pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno mi je potrebna pomoc!!!
PostPoslato: Sre Mar 21, 2012 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 9:09 am
Postovi: 5
Danas sam bio na kontroli, radila mi je to sa iglicom po drugi put. U ponedeljak je rekla da ce mi stavi lek i zatvoriti zub. Pozzdrav! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: