Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Sigurnost kondoma?
PostPoslato: Sre Maj 10, 2006 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 9:50 am
Postovi: 5
Shvatila sam da kondom ne stiti od infekcije HPVom, ali da li ne stiti od jos neke infekcije?

Na sta bi se trebalo testirati, i pored koriscenja kondoma?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 10, 2006 8:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
HIV

Kondom teoretski ''štiti od svih polno prenosivih bolesti''!!!
Praktično: kondomi su izrađeni od prirodne gume - latex-a koji je porozan i čije su pore nešto veće od recimo virusa SIDE (HIVa) tako da je moguće da isti prođe kroz te pore ! :(
Mada je verovatnoća veeeeoooma mala - na žalost - ipak postoji!!!
Zato se kaže da kondomi ne pružaju 100% zaštitu, ali niko ne kaže zašto jer su oni ipak namenjeni širokim narodnim masama koje, pre svega treba naterati da navlače iste... samo ih još treba zastrašivati da nisu sigurni - ni ovako ih većina ne koristi :lol:
Naravno, pored toga postoji i, ne tako mala verovatnoća da ''odelce'' pukne u toku snošaja iz raznih razloga...
Sve u svemu - ipak koristite kondom!!! iii, vodite ljubav sa jednom osobom pa, ako nešto doijete, da znate od koga ste dobili! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 12, 2006 9:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 9:50 am
Postovi: 5
Valjda se kaze da ne pruzaju potpunu zastitu jer mogu da puknu, a ne zato sto su od gume - po ovoj logici, kondomi ne stite ni od jedne vrste virusa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 12, 2006 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:34 am
Postovi: 39
http://www.avert.org/condoms.htm

Vrlo koristan sajt. Pogledajte i:

http://en.wikipedia.org/wiki/Condom

Inace nisam siguran da virus HIV-a moze da prodje kroz pore lasteks kondoma koji je prosao elektronsko testiranje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 12, 2006 1:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Do sada nije zabelezen slucaj u praksi da se neko zarazio HIV-om i pored upotrebe kondoma. Kondom ne daje 100% zastitu od HPV virusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 12, 2006 1:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Mani je najiskrenije MUKA od price o kondomima i velicanju istih. Razumem kada je u pitanju nebezbedan seks ali radi se o tome da svuda citam tone i tone teksta o tim prokletim kondomima kako bi trebalo da se koirste i sa dugogodisnjim devojkama, muzevima, zenama... mislim, za mene je to strasno, povraca mi se kada procitam neki takav tekst! Ispada da normalan, opusten i zdrav seks vise i ne postoji. Svi u svakoj situaciji samo ponavljaju jednu rec: KONDOM !

Nesto sumnjam da su se pre 50 i 100 godina koristili kondomi pa ne vidim da ikome fali nesto vise nego ljudima danas... jednostavno mislim da je kondomska opsednutost preterana!

Jedino sto stiti od trudnoce... imam devojku vec dve i po godine i smucilo mi se vise sto ona insistira na kondomu... sta sad', i kada se uzmemo i imamo dete, je l' opet treba da koristimo prokleti kondom da ona ne bi ostala ponovo u drugom stanju? Ili treba da se kljuka nezdravim pilulama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 12, 2006 2:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:51 pm
Postovi: 114
Da,i kada se uzmete treba da koristite kondom.Sem ako ne budete zeleli puuuuno dece.Ramisljaj malo logicno i ne nerviraj se vise oko kondoma.
Opusti se i uzivaj :) Ne verujem da ti kondom smeta u necemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 12, 2006 3:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Brate, veruj mi da mi smeta. Za dve i po godine veze nisam sve ukupno 3 puta spavao sa devojkom bez njega.

I ajde mi objasni jednu stvar. Ako je to tako kao sto kazes da moramo da koristimo kondom i kada se uzmemo, zasto onda u Srbiji natalitet opada i uskoro nas nece biti, zasto moji i tvoji roditelji i svi ostali nemaju po desetoro dece, jer kao sto rekoh, oni definitivno nisu ziveli u KONDOM vremenu kao sto mi zivimo, sumnjam da su ga "konzumirali"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 12, 2006 9:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:51 pm
Postovi: 114
A zasto ti toliko smeta da spavas sa devojkom sa kondomom? Razumem da si mozda zeljan da bude prirodno,ali sigurno ne postoji neki DOBAR razlog zasto ti smeta kondom.Ispravi me ako gresim.....
Odgovor na to zasto u Srbiji opada natalitet je prilicno relativan.I odgovor na to ne mozemo da imamo ni ti ni ja,to je jednostavno ogroman pojam.A sto se tice onoga za tvoje i moje roditelje....recicu ti par stvari.Prvo,moji roditelji nemaju nikog sem mene jer je keva bila puna problema i jedva su i mene dobili.Drugo,i u njihovo vreme su se koristili kondomi,ali dosta manje.Jednostavno je kroz vreme doslo do neke revolucije i pocela je proizvodnja neceg novog,neceg boljeg.Tj danasnjeg kondoma.U njihovo vreme je isto bilo kontracepcije,dabome da jeste,samo u drugim oblicima.A sto se tice tvojih....ne znam....to ti znas :D
Daj covece nemoj da se nerviras i uzivaj u zivotu :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 13, 2006 12:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Ti si se bas primio :D pa nisam mislio bas tako bukvalno kako si ti to shvatio... ali ti kazes da kada se ne bi koristili kondomi da bi onda maltene svi imali mnogo dece...

Stvarno ne razumem o cemu ti to pricas, pa zar treba sa zenom sutra da spavam sa kondomom, ej bre!?? Sa rodjenom zenom!? Mislim, to je stvarno smesno... a i to sto me pitas sta mi smeta... ne znam koliko imas godina, ali zvucis mi kao da si prcao dva puta u zivotu, ni meni posle dva puta nista nije smetalo... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 13, 2006 1:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:51 pm
Postovi: 114
Slusaj.....ne zelim da ovo preraste u svadju jer ne zelim i nemam razloga da se svadjam sa tobom.Ti si izrazio svoje misljenje,ja sam svoje.I kraj.Ti ako ne zelis da koristis kondom to je tvoja stvar,samo uzivaj,nemam nista protiv
:) Nekome smeta,nekome ne.

p.s. sto se tice sek. iskustva imam ga dovoljno da bih mogao da kazem da kondom ne smeta.
p.p.s. vecina ljudi u braku se seksa sa kondomom,to nije cudna stvar,pitaj.

Sve najbolje....poz :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 13, 2006 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 11, 2006 7:23 pm
Postovi: 6
Mislim da ste vas dvoje malo skrenuli sa teme.Tema je bila :SIGURNOST KONDOMA.A vas dvoje pricate o tome da li smeta ili ne. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 13, 2006 12:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
On je skrenuo sa teme, moja tema je PRETERIVANJE sa upotrebom reci KONDOM. Toliku su frku i paniku digli oko tih bolesti i toga, da covek kao sto je Marko, je vec utripovao da ljudi u braku koriste kondom. Mislim, najiskrenije, ovo je jedna od najvecih gluposti koje sam cuo u poslednje vreme.

A cak i da tebi on ne smeta, bez njega je lepse a u najmanju ruku NIJE PRIRODNO, a seks bi trebalo da bude prirodna stvar.

Nemojte da mislite da sam ja sad' nesto protiv kondoma, ali samo mi je muka da koji god program ukljucim, gde od se okrenem, samo pricaju kondom, kondom, kondom... znaci, bukvalno po tome ja ne treba da pravim razliku izmedju prljave smrdljive kurvetine ispod plavog mosta i moje dugogodisnje devojke koje cu ozeniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 13, 2006 2:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:51 pm
Postovi: 114
Ka1,slozi se da si i ti malo skrenuo sa teme.I dalje prozivas moje postove,a ujedno i mene.Ne mogu da verujem da je cinjenica da ljudi u braku koriste kondom tebi najveca glupost.To je istina.
Ne da bi se zastitili od bolesti,nego samo od pravljenja jos dece.Zato i treba da pravis razliku izmedju neke kurvestije i svoje devojke koju volis,mislim znam da pravis,ali samo kazem :) Ne kazem ja da sam kondom fanatik,daleko od toga,i meni se smucilo isto sto i tebi,da gde god ili sta god pogledam tu se prica kondom ovo kondom ono.

Peace :) [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 13, 2006 8:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 11, 2006 7:23 pm
Postovi: 6
Ti si prvi skrenuo sa tim da ti je muka vise od prica o kondomima.Nije ni vazno.Smeta ti ,nemoj da ga koristis.A i ti sam pravis frku oko te price,jer pocinjes sa nekim svojim filozofijama.Nekome je super da se jebe tako,nekome nije.Svako ima pravo na svoj izbor :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: