Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dobrovoljno davanje krvi i sifilis
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 29, 2010 7:41 pm
Postovi: 33
Poštovanje,
pre oko 3 meseca sam imao u korenu penisa jednu malu ranicu, nije čak bila ni otvorenog tipa, već vlago crvenilo promera oko 1 cm i prilikom dodira je izazivala neodoljiv svrab. Pažljivijom higijenom, za 2-3 nedelje ranica je nestala i sad postoji jedva primetan trag da je tu nešto bilo. Malo sam istraživao po internetu o polno prenosivim bolestima i posumnjao da je to bio ŠANKR, odnosno simptom sifilisa. Ipak, nisam u dogledno vreme imao odnose.
Nedavno mi se na unutrašnjoj strani pete pojavilo nešto kao plik sa ispunjenom tečnošću takođe promera 1 cm, nešto jako slično žulju, ali nisam radio ništa što bi stvorilo žulj. Istisnuo sam tečnost i to se gotovo skroz zalečilo ali je svrab karakteristično neodoljiv. Takođe uz pažljiviju higijenu, i to se sanira.
U poslednjih mesec dana imam čudan, jedva vidljiv osip po gornjim stranama šaka (nadlanicama) koji nikako da se povuče.

Na osnovu ovoga, zabrinut sam da je to simptomatologija sifilisa, pa sam hteo da to nekako (u tišini) proverim, i otišao sam da dam dobrovoljno krv da bi ustanovili na osnovu rezultata da li su mi sumnje potvrdne.
Pre dva dana sam dao krv, pa me interesuje da li neko zna koliko je potrebno njima na transfuziji da urade te analize i ako su neki rezultati pozitivni, kako dalje ide procedura.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobrovoljno davanje krvi i sifilis
PostPoslato: Pet Jul 02, 2010 11:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 29, 2010 7:41 pm
Postovi: 33
Poštovanje svima,
imam veoma važnu stvar da vam saopštim;
sifilis mi još nije laboratorijski ili drugim testovima potvrđen, ali:
prva faza sifilisa o kojoj sam pričao u prethodnoj poruci me je prošla i ovaj mali pečat na peti koji je skoro prošao jedva se vidi. Na transfuziji u svom gradu sam bio posle 14 dana da mi upišu RH faktor u knjižicu dobrovoljnog davaoca, i pitao sam onako spontano, ali i zabrinuto, da li je sa mojom krvi sve u redu. Doktorka je ili greškom olako bacivši pogled u knjigu rekla da jeste, sve je u redu. Postoji i mogućnost da se, nakon prve faze bolesti, virus toliko primirio da na transfuzionom testu nije pokazao prisustvo antitela (ali to ne mogu da tvrdim)... ili je greška.

U svakom slučaju, sifilis je ušao u drugu fazu sa novim simptomima:
1. fizički se osećam dobro, ali, nakon laboratorijske analize krvi, dva rezultata belih krvnih zrnaca su signalizirala da nešto postoji: Mid# ima vrednost 0.2 (a normalne su od 0.2 do 1.4), i Lym% ima vrednosti 49% (a normalne su od 16 do 46). Ispod levog rebarnog luka osećam manjak prostora, što mi je nakod isključivanja drugih oštećenja organa, reklo da mi je jetra uvećana. Još jedan nalaz je signaliziran, a to je PCT (ne znam šta je) koji ima vrednost 1.5 (a normalne su od 1.5 do 3.2).
2. pre dva dana mi se pojavio osim na levoj šaci (nadlanici) i manje na desnoj, kao i oko skočnih zglobova na nogama. Osip je prvi put kada sam ga pre 48 časova primetio bio u obliku malih crvenkastih tufnica, a sada su se te tufnice malo povećale pa su skoro kao kod ujeda komaraca. Ne svrbe, i boje su tamno crvene.
3. u poslednjih nekoliko dana sam bio nekontrolisano nervozan, nisam uspevao dugo da sedim na jednom mestu već sam šetao u krug, napred-nazad, što nikada ranije nisam radio. Nestrpljenje mi je ogromno i na dan uradim bezbroj stvari a nikada nisam bio toliko pokretljiv i preduzimiljv.

Danas sam bio u Institutu za zaštitu zdravlja Novi Sad i na drugom spratu (da li je to kancelarija omladine Jazasa...) popričao sa savetnikom za polno prenosive bolesti. Simptomatologija se po našoj priči apsolutno potrefila i dao sam krv u dve epruvete, jednu za analizu na HIV, a drugu za sifilis (prva je besplatna, a druga košta 250 din).Za 4 dana će biti rezultati.
Pošto sam čitao o sifilisu na internetu, i lečenju Penicilinom G, uzeo sam u apoteci pentreksil od 500mg (na svoju ruku) koji je takođe na bazi penicilina, i već posle druge tablete osećam olakšanje u predelu jetre.
Radujem se utorku i POZITVNIM rezultatima, jer ću konačno znati kako da se lečim.

Ako neko bude u mogućnosti da mi odgovori na pitanje koliko sam ja u ovoj fazi osipa na šakama i skočnim zglobovima zarazan, bio bih mu mnogo zahvalan!

Pozdrav svima i obavestiću o rezultatima u utorak :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobrovoljno davanje krvi i sifilis
PostPoslato: Sub Jul 03, 2010 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 29, 2010 7:41 pm
Postovi: 33
Uh... upravo sam video na jednom sajtu da je pentreksil relativna KONTRAINDIKACIJA za sifilis

http://www.aldoctor.org/kuwait/trade/502304.htm

Popio sam 2 tablete od 500 u razmaku od 6 sati. Da li da prestajem sa upotrebom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobrovoljno davanje krvi i sifilis
PostPoslato: Sub Jul 03, 2010 2:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Postovani, samo par saveta. Mogli biste da se posavetujete sa vasim lekarom opste prakse, ili da odete do infektivne klinike, da vam tamo urade analize, da utvrde od cega bolujete i da vam daju ODGOVARAJUCU terapiju. Ne zelim da vam popujem, ali to sto vi radite je malo neodgovorno prema vasem sopstvenom zdravlju. Sta mislite zasto se uopste i zavrsava medicinski fakultet ako svako sam sebe moze da se leci, ili da se leci u apoteci. Inace , ispod levog rebarnog luka nalazi se slezina a jetra je sa desne strane.POzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobrovoljno davanje krvi i sifilis
PostPoslato: Sub Jul 03, 2010 5:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 29, 2010 7:41 pm
Postovi: 33
Hvala na odgovoru.
Sad mi više ništa nije jasno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobrovoljno davanje krvi i sifilis
PostPoslato: Pon Jul 05, 2010 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 29, 2010 7:41 pm
Postovi: 33
Opet mi je jasnije; na anusu su mi juče izašla mala 2-3 ispupčenja u vidu spoljašnjih hemoroidda, što je još jedan karakterističan znak sekundarnog sifilisa.
Jedva čekam da vidim rezultate krvi u sredu!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobrovoljno davanje krvi i sifilis
PostPoslato: Čet Jul 08, 2010 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 29, 2010 7:41 pm
Postovi: 33
ELISA (Imunoenzimski test):
Anti HCV................negativan
Anti HIV Ag/Ab........negativan

Pregled krvi na sifilis:
VDRL (RPR).............negativan
TPHA.....................negativan

Konačno sam otišao (posle svega) kod kožnog i ispričao sve, i on me je uputio na igG analizu prisustva antitela na Herpes simplex virus sa sumnjom na tip 2, HSV2.
Sutra u podne rezultati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobrovoljno davanje krvi i sifilis
PostPoslato: Sub Avg 14, 2010 2:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
i sta bi posle toga--bas bih voleo da znam kako je proslo--nadam se sad vec prosloooo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobrovoljno davanje krvi i sifilis
PostPoslato: Sub Avg 14, 2010 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 29, 2010 7:41 pm
Postovi: 33
Doktorka me je uputila da uradim laboratorijski nalaz kod privatnika preko puta bolnice (u kojoj sama radi pa ima dil sa njima), da se ustanovi nivo HERPES SIMPLEX VIRUS 2 IgG, i kako vidim, normalno je ispod 20 U/L, a moj nalaz je 24.9 U/L.
Pošto mi je rekla da se polovinom septembra javim da mi prepiše neke lekove, pitam vas, da li je to jako ozbiljno?
Izvinjavam se na paranoji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobrovoljno davanje krvi i sifilis
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 1:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Cak i ako imas Herpes to nije nista strasno.
Imaces ga do kraja zivota, ne mozes ga izleciti, i povremeno ces imati na kozi po neki mehuric koji svrbi, kad ti padne imunitet.
Lekove koje ti moze prepisati ce sluziti samo da se skrati vreme trajanja mehurica i promena na kozi.

Evo jednog linka o tom virusu : http://en.wikipedia.org/wiki/Herpes_simplex

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: