Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: condilomi i MI
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 1:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:00 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Jos malo o HPV virusu. Posle silnih pregleda,mazanja, raznoraznog maltretirajna sto u drzavnim bolnicama sto sa privatnicima ja jos uvek imam condilome. Ponadao sam se da cu pomoc naci kod naseg dragog Todora Jovanovica i njegovog todoxina. Spremim se odem na konsultacije kod gore pomenutog i ima sta da cujem " Nije to nista strasno uzmes moje preparate i 90/95 posto si izlecen, a ako ne pomogne iz prve ponovis jos jednom pa cemo videti". Ok sta je tu je, odem u apoteku i kazem da mi daju sve sto mi je nas eminentni strucnjak u oblasti virusulogije preporucio. Apotekarka me pogleda malo cudno pa rece : Polako prvo da vidimo cene. Pomislim ja u sebi " Pa dobro sta je tu je jos 100=200 eurica i gotovo" ali... (uvek ovo ali srecu kvari). Cenovnik ovih preparata je kao i ovaj virus n e v e r o v a t a n . Za moju partnerku i mene tricavih 2000 do 2200 eurica ( ako ne uspe iz prve onda jos jednom tolikooo). Sta je tu je okrenem se ,lepo zahvalim i padnem u nesvest. Pozdrav svim sapatnicima javicu se kasnije samo da se osvestim !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 12:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Strasno!
Meni su neki lekari iz Doma zdravlja preporucivali da odem kod Todora da bi uzela terapiju za moj virus. Nisam stigla da odem kod njega tako da ne znam koje su cifre u pitanju.
Sokirana sam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 3:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ako Vas interesuju cene , ja sam nešto gledala za jačanje imuniteta ,(pa sam se ipak odlučila na Revitu :lol: ) ,zbog cena ,a i ne volim da uzimam preparate koji se mnooogoreklamiraju ,a nigde nikog ko je vidno ozdravio ili mu je pomogla, pa odoh na njegov sajt.
Tu imate cenovnik, pa ako Vam nešto znač......
Srećno i pozdrav :wink:

P.S.
http://www.torexin.co.yu/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sta je tu je
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:00 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Hvala minjab cenovnik torexsina je ocigledno vrlo star ili je navlakusa . Vaginalete koje su potrebne za tretman kostaju tacno 61600 din nije greska sezdesetjednuhiljadu i sesto dinarcica. Mast umesto pedofilina 5300 din. i tako dalje. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sta je tu je
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:00 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Za sada za dijagnostičku upotrebu u svetu (pa ni kod nas) nije odobren niti jedan HPV DNK test za muškarce ni iz brisa niti iz urina niti iz bilo kojeg drugog uzorka. Odobreni su samo HPV DNK testovi za žene iz brisa grlica materice. Testiranje muškaraca može se provoditi samo u naucnoistrazivacke svrhe, uz pismeni pristanak ispitanika i bez naplate. Zbog prevelikog broja pogrešnih, lažno negativnih kao i lažno pozitivnih nalaza HPV DNK testova kod muškaraca, rezultati testiranja muškaraca ne mogu se prihvatiti kao pouzdan nalaz u dijagnostici.

Skinuto sa hrvatskog sajta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sta je tu je
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:00 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
PCR tehnologiju je zamislio Kary Mullis, a razvio tim naucnika Cetus Corporation. Metoda je prvi put opisana 1985. godine (Science 1985;230:1350-1354) i od tada se smatra jednim od najmocnijih orudja u molekularnoj biologiji. Za ovo revolucionarno otkrice Dr. Mullis je 1993. godine dobio Nobelovu nagradu za hemiju.

Medu brojnim važnim podrucjima primene PCR su arheologija, kriminalistika, utvrdivanje ocinstva, genetika, biotehnologija i klinicka dijagnostika.

PCR je patentom zašticena tehnologija kojom se stvaraju brojne kopije odredenog dela DNK ispitivanog organizma.

Primena umnažavanja (amplifikacije) omogucuje otkrivanje vrlo male kolicine DNK ispitivanog organizma u uzorku koje bi primenom drugih metoda ostale neotkrivene.

Rezultati PCR testova gotovi su isti dan što je znacajno brže od klasicnih testova.

U klinickoj dijagnostici dovoljan je mali uzorak koji sadrži geneticki materijal (DNK) ciji genski zapis se kopira u velikom broju primeraka stvarajuci dovoljnu kolicinu za otkrivanje prisustva pojedinog virusa, bakterije ili promenjenog gena vlastitih stanica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 7:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
A kazi mi da li ste ti i tvoja devojka radili HPV tipizaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sta je tu je
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:00 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Radili smo tipizaciju virusa pre petnest dana ,ali ovo je zemlja Srbija.Kada ce nalazi biti gotovi to niko nezna. Objasnjenje lekara je da su podloge na kojima se rade analize vrlo skupe pa se ceka veci broj briseva za zajednicku analizu. Nadam se vrlo uskoro. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 11:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Mogu misliti kako te nervira to cekanje.
Analiza inace jeste skupa ali ne radi se na podlogama vec se prave preparati koji se umacu posle u neke rastvore i onda se gledaju pod mikroskopom.
Ali nije to ni bitno sada.
Zelim ti dobre rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sta je tu je
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:00 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Hvala Djuu javljam rezultate cim stignu . Kakva je situacija kod tebe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 11:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Nemam HPV, ja se borim sa drugim virusom.
Za sada je nereseno ali se nadam pobedi.
Javi rezultate obavezno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 12:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 5:21 pm
Postovi: 231
@vragolani - tacno znam kako vam je, secam se svog izraza lica kada sam prvi put videla cenovnik. Odlucila sam se za propolis u kombinaciji sa nevenovim uljem, naravno ne kod njega.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: