Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol i peckanje na prstima leve sake
PostPoslato: Pon Maj 14, 2012 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2012 2:41 pm
Postovi: 1
Pozdrav!
Vec par dana osecam blago trnjenje i peckanje pogotovo na vrhovima prstiju (neretko i na samom dlanu). Takodje, na podlaktici i delovima ruke izmedju ramena i lakta osecam tup bol. Bol je prisutan i na vratu. Sve se ovo desava pretezno na levoj, mada se ponekad sve ovo manifestuje i na desnoj strani vrata, desnoj ruci/shaci ali daleko, daleko redje. Par godina proveravam stanje srca. Rezultati holtera i ultra zvuka su po recima lekara bili dobri iako imam slabiju cirkulaciju od kolena na dole. EKG govori isto kad god ga odradim. Poslednijh mesec dva sam pod vecim stresom pa i cesce proveravam pritisak. Uvek je oko 115-120/75-80. Bol nije konstantan ali se vraca narocito izjutra kada ustanem iz kreveta. Problem ne osecam u toku spavanja. Zbog svakodnevnog predugog sedenja ispred racunara, a sto se odvija godinama unazad, prosle sedmice sam otisao kod fizioterapeuta. Nakon tri tretmana (nedelja/ponedeljak/utorak) sa danom pauze (sreda), od cetvrtka osecam navedene simptome. U cetvrtak, petak i subotu, vene, pogotovo na rukama (od lakta ka vrhovima prstiju) su bile dosta izrazene. Nakon prve masaze, fizioterapeut mi je rekao da moram izbeci tusiranje sto sam i ucinio ali u cetvrtak sam proveo nekih pola sata u kadi napunjenoj toplom vodom.
Vene su se u narednim danima postepeno povlaclie. Danas gotovo da su se "vratile u normalu" ali peckanje je i dalje prisutno.

Pitanje: Da li je topla voda i nesto grublja masaza ledja koja inace nikada nisu osetila chari iste mogu biti uzrok navedenog? Da li je moguc uzrok eventualno ukljestenje nerava?

Prosunjao sam se po prethodnim temama pre nego sto sam se javio. Pronasao sam slicnosti sa jednom od njih u kojoj se pominje nekakva "prenategnutost ligamenata kicmenog stuba" i usput procitao da se to "leci" setanjem. Da li postoji jos neki eventualni uzrok, a samim tim i resenje? Spreman sam da odgovorim na sva moguca potpitanja.

Unapred zahvalan!

Stevan


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: