Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u koštano zglobnom sistemu
PostPoslato: Sre Okt 21, 2009 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2007 5:42 pm
Postovi: 2
Od prošle godine imam stalne bolove u kičmi, kukovima, ramenima, šakama, kolenima i stopalima. Bolove sam imala i ranije ali mi se stanje tada pogoršalo. Snimila sam sve što je moglo i to odnela na reumatološki institut i dijagnoza je bila Spondylosis cervikalis, kolena Gonarthrosis bil, Osteoarthrosis manus bil, Sy cervicale et lumbale chr., objektivno na sitnim zglobovima šaka prisutne su početne degenerativne promene, pokreti u ramenima ograničeni u krajnjim stepenima amplituda,kukovi b.o., kolena grube krpitacije. Spazan trapezijusa sa palpatornom osetljivošću i lako redukovanim pokretima u vratu, pokretljivost kičme očuvana. TH: lokalno antireumatske kreme, redukcija telesne težine, kretanje, vežbe. Koristila sam sve moguće kreme koje mi je preporučivao fizijatar iz DZ, započinjala terapije i vežbe da bi terapije prekinula jer mi je prilikom pada na ulici ispao bubreg iz ležišta pa sam imala bolove. Kad se to smirilo reakcija na terapije je bila takva da zbog bolova koji su bili sve jači posle 5 dana nisam mogla da stanem na svoje noge. Ponovo sam išla pre mesec dana na Reumatološki institut i sada je posle snimanja kukova, i UZ kolena enehogene tečnosti u sp rec.bez hipertrofije sinovije, marginalni osteofiti obostrano,nema sinovijalnih cista, Rtg LS kičme hiperostorske promene na donjim torakalnim pršljenovima, početna diskartroza L3-5, dijagnoza Spondylosis-M47 i Gonarthrosis-M17, terapija magnetna prostirka, galvanizacija duž desne noge,elektrostimulacija SP na kvadricepse naizmenično. Trenutno čekam na EMG dijagnostiku. Ja imam bolove u vratnom delu kičme, trnjenje u predelu lopatica, bolovi u ramenima, utrnule šake, kada predjem preko šake nemam nikakav osećaj, bolovi u prstima i jutarnja ukočenost šaka, bolovi u lumbalnom delu koji se pružaju na kukove, niz noge do stopala, trnu mi prsti na nogama i imam bolove u njima, isti osećaj u stopalima kao u šakama, bolovi u kolenima ispod čašice sa blagim otokom, otok ispod kolena u predelu bekerove ciste, teško se krećem zbog bolova. Jedino što sam uspela uz pomoć konjskog balzama da mogu da se penjem i silazim stepenicama. To je pre korišćenja balzama bila misaona imenica, noge su mi bukvalno bile kratke i kada sam hodala kao da noge nisu bile moje. Imam i stalno pucketanje u kolenima. Reumatolog mi je rekao da je moje stanje očajno ali da pošto sam veliki borac da ću ipak uspeti da sebi olakšam stanje. Terapije su mi zakazane tek za kraj decembra. Zbog bolova mi je kretanje ograničeno, težinu pokušavam da korigujem ali zbog lošeg kretanja to slabo napreduje, dosta sedim, radim kod kuće uz pomoć kompjutera, i kada ne mogu da više izdržim ja legnem. Pošto materijalno dobro ne stojim nisam u mogućnosti da sebi omogućim lečenje mimo DZ a bojim se da ću završiti u kolicima. Molila bih za savet na osnovu moje dijagnoze jer lekari me posmatraju parcijalno. Recimo odredjena terapija je za lumbalni deo i desnu nogu a ja imam probleme i sa vratnim delom, rukama, stopalima i oba kuka i obe noge. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u koštano zglobnom sistemu
PostPoslato: Ned Okt 25, 2009 1:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Sto se tice ordinirane terapije, ona je uglavnom u domenu fizijatra pa mislim da bi bilo bolje da o tome napise neko ko je u toj oblasti verziran. Zasto nije odredjena fizikalna terapija za vratni deo kicme stvarno ne znam, ali imam utisak iz napisanog da je dolazilo u obzir da antireumatske kreme mazaete i na vrat; ne znam da li ste i to radili.
Problem je sto na internetu niko od nas ne vidi pacijenta pa mozemo samo da nagadjamo zasto je nesto uradjeno, a nesto nije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: