Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Otiču mi stopala i šake uz velike bolove
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 23, 2006 3:16 pm
Postovi: 3
Imam 30 godina,pre dve godine, bez predhodnih simptoma, počela su da mi otiču stopala, šake i kolena, prećeni velikim bolom i ukočenošću. Odmah po prvim simptomima obratio sam se lekaru te je rađen reuma faktor koji je bio negativan i rengensko snimawe stopala, kolena i šaka gde nije uočeno ništa od uzroka otoka i bola. Nakon toga bol i otoci su nastavili u kontinuitetu ali sa smanjenim intenzitetom tako da sam trpeo bolove, ez uzimanja bilo kakve terapije. Pre oko 30 dana ponovo su sa velikim intenzitetom počeli bolovi i otoci koji su zahvatili šake, stopala, a povremeno i kolena ramena i laktove gde se bol svakog dana selio iz zgloba u zglob, dok su stopala i šake u kontinuitetu bolni i otečeni. Bol je konstantan u toku celog dana, pojačan ujutu, a trajao je bez umanjenja bez obzira da li se krećem ili mirujem. Pre dva dana obratio sam se lekaru, gde je uradjeno rengensko snimanje stopala i šaka i uzeta mi je krv na analizu. Analiza krvi biće gotova za dve nedelje, dok pregledom rengenskog snimka ustanovljno je : ŠAKE: Nepotpuno diferencirane ciste u MCP5 desno. STOPALA: Otok mekih tkiva i proširenje MTP5 desno sa supkortikalnim cistama u okrajcima i uzurama na površinama. lako proširenje IF palca desno. ZAKLJUČAK: radi se o artritisu seronegativne artropatije.
Molim Vas ukoliko neko stručno lice moše da mi kaže o kakvoj bolesti se radi i da mi protumači nalaz rengenskog snimka, bio bih mu zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 10:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mozda ne bi bilo lose da se testiras i na hepatitis C i B. Malo koji doktor ce povezati simptome bolova u zglobovima i kostima sa tim, a desava se....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: