Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: povreda kolena
PostPoslato: Pet Maj 13, 2011 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 6:23 pm
Postovi: 4
Imam 18god,1.95m i 96kg, maja 11 mi se desilo povreda kolena.Ovo mi je prva povreda kolena.

Povreda se desila tako sto me je u doskoku malo pomerio drug i nisam se pravilno docekao na stopalo.Ono sto me cudi je to sto prema mom secanju moja noga je bila samo malo nagnuta nepravilno i doslo je do iskakanja casice.Ja sam se ranije docekivao na taj nacin,ali nisam imao nikakvu povredu kolena.Koleno mi je iskocilo sa desne strane i ja sam ga sekundu posle toga vratio na mesto.Bol je bio strasan prvih par minuta,nisam imao nikakav otok ni krvarenje.Moram da napomenem to da sam imao bolove u kolenima,koji su poceli mesec dana pre ove povrede,za koje ja smatram da su nastali zato sto sam nepravilno radio siroke cucnjeve u teretani,to jest kada sam se dizao oslanjao sam se na prste ne na pete.Cucnjeve sam radio sa 100kg.Osecao sam ponekad krckajne pri hodanju i imao sam bolove kada bih preskakao vijacu.Citao sam da ukoliko imate jake kvadricepse on vam drzi casicu na mestu zajedno sa eligamenata,a ja smatram da imam jake kvadricepse,s obzirom da sam dizao velike kilaze na noznoj ekstenziji(sutu) i pri tom dok sam igrao kosarku u tim trenutcima misic mi je bio malo iscrpljen.Zato mi je cudno da je do povrede uopste doslo.Da li je povreda bila vezana za ove ranije bolove?Noga mi je u gipsu i doktor mi je zakazao kontrolu za dve nedelje.Rekao je da sam dobro prosao i da smem da se oslanjam na nogu.Da li postoji mogucnost da moja povreda nije bila toliko ozbiljna i da mi koleno bude zdravo kao i pre povrede,tj da u buducnosti ne moram da radim nikakve vezbe za kvadriceps kako bi mi casica bila stabilna?Koje vezbe treba da radim,rekli su mi da pritskam koleno na dole,ali kad to radim osecam mali bol u levom delu kolena,da li smem uopste to da radim?Takodje su mi rekli da dizem nogu u vazduh dok ona nebude pod uglom od 90 stepeni od poda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povreda kolena
PostPoslato: Sub Maj 14, 2011 8:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Bitno je da sad ispostujes savete lekara, a posle skidanja gipsa dobit ces daljnje upute od fizijatra za vezbe koje ce ti on peporuciti prema stanju tvog kolena. To je obavezan deo rehabilitacije, tako da nemas potrebe za prevremenu brigu. Morat ces zaboraviti na diznje tolikih tezina u tom stavu :o (cucnjeva) za sva vremena. Dobro si prosao, da znas, s tom visinom....Koji te to "trener" uputio..??? Svaka mu cast :evil: Mogao si i kicmu trajno ostetiti....Ta tezina je za telo opasna i na benchu.... :-? Sad znas i sam, na zalost. Vrlo si sine, mlad budi strpljiv i polakice kad skines gips...Slusaj savete od samo strucnih ljudi svog fizijatra kad dodje vreme za to. Sad miruj. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povreda kolena
PostPoslato: Sub Maj 14, 2011 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 6:23 pm
Postovi: 4
hvala vam na savetu Angelika :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povreda kolena
PostPoslato: Sub Maj 14, 2011 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 6:23 pm
Postovi: 4
Znam da sam malo dosadan,ali vas molim da ukoliko jos neko moze da mi odgovori na moja pitanja i da mi da svoje misljenje i neki savet da to ucini.hvala unapred :D,sto vise misljenja to bolje :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: