Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: mediolateralni prolaps diskusa
PostPoslato: Sre Mar 23, 2011 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2011 12:49 pm
Postovi: 1
Od malena sam imao deformitet kichme (kriva je u obliku slova S i u desnu stranu). Od svoje 20-te godine radio sam fizicke poslove (najpre gradjevina a kasnije kao monter centralnog grejanja).
U 7-8 navrata imao sam totalna kochenja kichme pracene strahovitim bolovima koji su prolazili nakon 7 dana mirovanja uz terapiju od 5 tzv. koktel injekcija.
Sada mi je 37 godina.Pre par meseci su pocheli bolovi,ne tako jaki (mogu da se krecem,cak i radim neke lakse stvari),isao sam na skener i utvrdjeno je : " U NIVOU L4-L5 UOCAVA SE OBOSTRANI MEDIOLATERALNI PROLAPS DISKUSA, IZRAZENIJE DESNO SA KOMPRESIJOM NA PRIPADAJUCE KORENOVE ZIVACA".
Sada idem na pregled kod neurohirurga i plasim se da ce mi ponuditi operaciju.Iz Zajecara sam i ocajan jer bez zdrave kicme ne mogu da zaradjujem za zivot.Molim za savet. Preplasen sam i ocajan... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mediolateralni prolaps diskusa
PostPoslato: Sre Mar 23, 2011 4:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ako vec svoje navike i zivot ne mozete da organizujete tako da bolove i svoje stanje lubalnog sindroma kontrolisete vec imate vracanje u akutno stanje vec 8 puta, verovatno cete biti predlozeni za operaciju.

Sto se tiche nalaza on je klasican za ovaj vid lumboishijalgije, s tim da je mediolateralno pomeranje diskusa opasno po periferne nerve, mozete dovesti sebe u krajnji stadijum, nemogucnosti kontrole besike i debelog creva ili nemogucnost podizanja stopala jer ce neurolosko ostecenje vec biti tolikog obima da cete ostati bez ovih funkcija. Jedin oreshenej tada jeste operativni zahvat, ali ako to kod vas traje vec toliko godina i stalno se vrtite u krug onda morate dobro da razmislite o svojoj profesiji, navikama, potrebama.

Niste ni prva ni poslednja osoba sa ovim oboljenjem i svako ko ima ozbiljniji problem sa diskus hernijom mora da pochne da razmislja o prekvalifikaciji i trazenju posla koji nece provocirati bol i vracanje u akutno stanje!

Do pregleda vodite rachuna o sebi, nemojte dizati terete, chak ni kilogram, nemojte vrshiti nagle pokrete, savijati se u kichmi, trchati i slichno. Odmarajte u polozajima koji vama prijaju, trudite se da lumbalni deo kichme ne istezete i ne opterecujete.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: