Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prelom kuka
PostPoslato: Sub Maj 26, 2012 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 5:01 pm
Postovi: 1
Moja mama(77 godina) je u oktobru prosle godine operisala cancer jajnika, ali je postojao i ogroman tumor u stomaku koji je bio zlocudan. Dva dana nakon operacije dobija mozdani udar i smestaju je u bolnicu Sveti Sava. Oduzetost leve strane. Pustaju je iz bolnice bez rehabilitacije zbog kontraindikacija. Uz pomoc privatnog fizioterapeuta i samo kinezi terapije mi je posle dva meseca polako dizemo na noge. A u maju ove ona je vec mogla samostalno sa stapom da ide u WC-e, seta stanom, obuce, izadje napolje i proseta polako. Ja prezadovoljna, smatrajuci kako se sa ljubavlju, trudom sve uspeva. Medjutim kod nje je stalno postojalo nezadovoljstvo jer je ona bila izuzetno vitalna zena.
I pocinje da samoj sebi tera inat kako ona moze jos vise. Juce ujutru ustane padne i polomi kuk. Hitna nas preveze u urgentni i tamo posle osam sati cekanja, vrate nas kuci sa prepisanim fraxiparin 1x0.0ml. Naravno u urgentnom sve to ni na sta nije licilo kao po obicaju i na svako moje pitanje, da li hirurgu ili ortopedu ili sestri dobijam odgovor, kako oni nisu zaduzeni za to, a da pored toliko posla ja ih jos davim.
E sad.
Dg je Fractura colli fermoris i.sin
Obj.noga u spoljnoj rotaciji, antalgicnoj poziciji.
RTG. agrenirani prelom vrata levog femura.
Otpusta se na kucno lecenje. Totalno mirovanje dve nedelje, a posle dve nedelje ustajanje ali bez oslonca na levu nogu.
Da li neko moze da mi pomogne i da mi odgovori, ja nju moram da okrecem da se ne bi pojavio dekubit, i okrecem je na desni kuk, i na ledja. Ne znam da li smem da je stavljam u polusedeci i sedeci polozaj. Sto bi mi olaksalo masiranje i obavljanje higijene. I jos jedno pitanje posto njoj nisu vracene samo funkcije leve ruke, ne znam sa kojim pomagalom bi ona mogla da se koristi posle ove dve nedelje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: