Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hematomi u listovima nogu
PostPoslato: Pon Avg 27, 2018 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 19, 2014 9:34 am
Postovi: 38
Pozdrav svima,

nakon setnje u baletankama, dosta neudobnim, javio mi se bol u listu desne noge, kao grc , koji se sirio duz noge ..mazala sam list noge hepatrombin gelom itd, ali bol nije prolazio.
Na ultrazvuku , vene u dobrom stanju, ali je nadjen hematom na unutrrasnjem misicu , gore levo.
Posla sam na fizikalnu terapiju , odradila 5 tretmana i lakse mi je..ali hematom je ostao unutra. Pri tome, i na levoj nozi, takodje na listu , imam vec vise od godinu dana kao izbacen misic, u vidu banane..fizijatar kaze da je i to hematom..e tu nogu nisam udarala, ali sam imala jedno vreme jake grceve , koje sam regulisala pojacanom dozom magnezijuma..

Sad..terapeut mi kaze da ne treba vise fizikalna, da ce se hematom sam povuci, apsorbovati itd. Ali ja se nekako bojim, plus sto je izgleda i na levoj nozi potkozni hmatom, koi doduse ne boli, niti mi pravi neki problem..

Molim savet, vasa iskustva : da li da ga poslusam..ili da idem na "spricanje", tj.izvlacenje hematoma iglom ? I sta sa ovim na levoj nozi koji je tu vise od godine dana?

Hvala svima,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hematomi u listovima nogu
PostPoslato: Pon Avg 27, 2018 7:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Одличан начин за ресорпцију хематома је употреба јаких сталних магнета. Не само што је метода јефтина него је и веома ефикасна. Имаш о томе на мом сајту: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/magneti

Што се тиче грчева у мишићима, они могу да настану и због мањка витамина Б5. Њега ћеш нејефикасније надокнадити употребом Хемофармовог Пантенола за сисање (Галеникин више није добар): http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/misici_grcevi

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: