Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ortopedska obuća-molim za pomoć
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 7:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 08, 2008 8:01 am
Postovi: 12
Prije četiri godine ugrađene su mi endoproteze oba kuka i lijeva noga je ostala kraća. Ne znam tačno koliko, nije mnogo, možda 2-3 cm. Nije mnogo vidljivo i nije mi smetalo. Ali u poslednje vrijeme sam počela osjećati bolove u leđima pa mislim da ima veze sa nepravilnim hodom. Nosim uloške za cipele. Međutim, pošto imam i deformitete na oba stopala (osnovna dijagnoza JRA) interesuje me gdje bih mogla nabaviti ortopedske cipele? Da li se one prave po mjeri i koliko vremena trebe da se naprave? Da li može da se izabere model (one koje sam ja viđala kod drugih su jako ružne)? Da li je, uopšte, potrebno da nosim ortopedske cipele ili su dovoljni ulošci da bih izjednačila dužinu nogu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 1:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
RUDO!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortopedska obuća-molim za pomoć
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 11:10 pm
Postovi: 9
Lokacija: zemun
bobecko je napisao:
Prije četiri godine ugrađene su mi endoproteze oba kuka i lijeva noga je ostala kraća. Ne znam tačno koliko, nije mnogo, možda 2-3 cm. Nije mnogo vidljivo i nije mi smetalo. Ali u poslednje vrijeme sam počela osjećati bolove u leđima pa mislim da ima veze sa nepravilnim hodom. Nosim uloške za cipele. Međutim, pošto imam i deformitete na oba stopala (osnovna dijagnoza JRA) interesuje me gdje bih mogla nabaviti ortopedske cipele? Da li se one prave po mjeri i koliko vremena trebe da se naprave? Da li može da se izabere model (one koje sam ja viđala kod drugih su jako ružne)? Da li je, uopšte, potrebno da nosim ortopedske cipele ili su dovoljni ulošci da bih izjednačila dužinu nogu?


Dugi niz godina mi je lijeva noga kraca od desne , sada ta razlika iznosi 2,5cm. Normalno, moguce je uraditi i ortopedske cipele, ali posto ta razlika bas nije tako velika, ja praktikujem kupiti cipele koje mi odgovaraju (sa ne bas visokom i tankom petom ) te ih odnesem iskusnom obucaru koji nalepi mikrogumu - na stopalu cca 1cm a na petu 2,5. To nije toliko upadljivo, ali je funkcionalno.
Kada se radi o dubokoj obuci, kao npr. cizme, moguce je da se odlepi donji dio stopala te se stavi umetak, pa gore opet originalna peta. To ce Vas obucari dobro posavjetovati. ( u Zemunu ima jedan u Bezanijskoj i u ulici Save Kovacevic).
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: