Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Lumboischialgie
PostPoslato: Uto Jun 19, 2007 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 19, 2007 4:34 pm
Postovi: 8
Lokacija: Austrija
Pozdrav svima , forum je fenomenalan!
Buduci da poslednja 3 meseca imam problema sa hodanjem (savijanjem..) zbog bolova u kicmi, resih da se vama obratim za misljenje.
Do sada je uradjen RÖ-sumnja na ispupcenje mekih delova u visini L3-L5 unazad. Minimalna skolioza LWS i skleroziran (jace) os ileum desno.
Uradjena i magnetna rezonanca: pocetna hondroza L4/L5 i L5/S1

Ortoped postavio dg : Lumboischiagija i "delio" mi infiltacije, koje bi mi donele minimalno poboljsanje u trajanju od par sati. Th: Movalis
Isla na fizikalnu Th- nakon tretmana toplim oblogama-par sati kasnije se potpuno ukocila,sa groznim bolovima i pozvala hitnu pomoc :cry:
(diclofenac, novalgetol)

Predstoji mi pregled kod neurologa, sledece nedelje.

Kl. slika:Bolovi su ujutru najgori i posle duzeg sedenja. Ne mogu da se savijem normalno, da se okrenem u krevetu bez bola.
Bolovi lokalizovani desno lumbalno, od skoro i zglog kuka. Brine me to sto sam pre par dana uocila na desnoj butini napred-poremecaj senzibiliteta.


Posle kilograma NSAR i jos uvek prisutnih bolova, molim vas za vase misljenje.

Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 19, 2007 6:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Tople obloge?!Majko moja gde se vi nalazite?
Pregled kod neurologa-neurohirurga obavezan.Iz kreveta se ustaje i u njega leze kroz zastitne polozaje.Nagli pokreti zabranjeni.Sedenje koliko u toaletu i dok jedete.U krevetu zauzimajte polozaj na ledjima sa savijenim nogama u kukovima i kolenima dobro poduprtim nekom mekom podlogom(urolajte jorgan ili cebe pa stavite ispod kolena).
Dva do tri puta dnevno prosetati i nagnuti se telom nepred pa potom unazad do granice bola.Cuvajte se apsolutnog mirovanja jer vas ono samo uvlaci u sve veci problem.Pozdrav(NEMOJTE NI SLUCAJNO DA GREJETE LEDJA)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 10:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 19, 2007 4:34 pm
Postovi: 8
Lokacija: Austrija
I meni je bilo cudno to "grejanje", posebno zato sto je stanje akutno i postoji sumnja na zapaljenski proces. Ali sludjena od bolova i imajuci poverenje u specijalistu fizikalne medicine (koji je ordinirao takvu terapiju) dozivela sam to sto sam dozivela.
Hvala Vam na savetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 19, 2007 4:34 pm
Postovi: 8
Lokacija: Austrija
Bila sam kod neurologa . Njegova dg.:lumbalna radikulopatija.

Terapija : Seractil ( Dexibuprofen) 300 mg
Saroten ( Amitriptilin) 10 mg
Kontrola za dve nedelje.

Bolovi su slabiji (konacno!) nakon uzimanja Seractila.
Ja nisam bas raspolozena da uzimam antidepresive :roll: ,pa vas pitam da li je to neophodno?
I sta se preporucuje (koje vezbe?) u mom slucaju?

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 6:59 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
U ovom slucaju rade se vezbe jacanja trbusnih i ledjnih misica kao i vezbe istezanja.

_________________
Zeka94hirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 6:59 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Moj otac takodje ima problema.Ima diskus herniju.Vodio sam na razna snimanja kod neurologa i svasta.Vise puta je dobijao upalu ishijasa.Na kraju davao sam mu sam neke jake analgetike.Raspitivao sam se kod kolega i na kraju odveo ga kod kiroprakticara.Nekog prijatelja mog poznanika koji je imao neke radove i istice se u lecenju diskus hernije i problema sa lumbalnim delom kicme.Otac je dobio razne vezbe:npr.posle vezbi zagrevanja ,u lezecem polozaju na ledjima jedna noga se opruzi prsti se zategnu druga noga se savije u kolenu i primice sa ka bradi koja joj ide u susret.Cilj je da se brada dotakne kolenom(koleno iznad brade);U istom polozaju obe noge se saviju i podignu se prema glavi , obuhvate se ispod kolena i rasire se .Noge se vuku ka glavi a telo se ispravlja lagano pokusavajuci da se dosegne vislji polozaj izmedju kolena ;Za trbusnjake:Opruze se obadve noge zategnu se,zatim se naizmenicno podizu noge iz kuka do ugla od 45" i zadrzavaju se sto duze u tom polozaju.Zatim obadve noge se dignu do ugla do 45 "(zategnute i sastavljene!) a telo se sa ispruzenim rukama podize pokusavajuci da se dosegnmu nozni prsti.Za ledja:Legne se na stomak i trup se dize sto je vise moguce bez dizanja nogu zatim se ruke ispruze i telo se zadrzava u tom polozaju.Eto toliko i sve najbolje.

_________________
Zeka94hirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 9:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 19, 2007 4:34 pm
Postovi: 8
Lokacija: Austrija
Hvala najlepse!
Jos nesto, da li je i kod nas u Srbiji uobicajeno davati antidepresive kod hronicnih bolova? Znam da antidepresivi imaju analgetsko i antiflogisticko dejstvo, ali opet jesam li ja kandidat za ovu grupu lekova?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: