Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Fizijatrija
PostPoslato: Pon Okt 24, 2005 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 16, 2005 9:09 pm
Postovi: 10
Moja beba ima 11,5 meseci sada je tek pedijatar primetio da naginje glavicu na desnu starnu.Dobili smo uput za Tirsovu kod fizijatra.To se kod nje ne primecuje toliko ali kada mi je doktorka skrenula paznju sada primecujem.
Interesuje me da li je to opasno?Koliko traju te vezbe sa fizijatrom i kako se one rade jer je u pitanju mala beba?A i interesuje me koliko se produzava bolovanje i koliko to sve moze da traje??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Isti problem
PostPoslato: Pet Nov 11, 2005 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 1:53 pm
Postovi: 11
moja beba ima isti problem i fizijatri to zovu torticolis. Meni su u Tirsovoj pokazali vezbe i rekli da cemo se navezbati i da da zavisno od stepena iskrivljenja treba bar par meseci. Mojoj jetrvi je trebalo tri meseca da se to dovede u normalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 19, 2005 4:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Ne zovu fizijatri vec se to tako zove.Ne mora da bude ozbiljno ali zahteva redovno vezbanje sa detetom.Sto je dete mladje,lakse se radi.Sa tvojom bebicom ces mozda imati problema jer je velika i bunice se pa ce najlakse biti da radis sa njom dok spava.Obavezno treba da ides negde gde ce ti terapeuti pokazati kako da radis vezbe,ali znaj da moras ici bar 10-ak dana dok ne naucis da to sama radis.Vezbe se rade kod nekog duze,kod nekog krace u zavisnosti od krivosijosti,tj.stepena torticolisa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vrtoglavica
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 10:20 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Postovani molim Vas da mi neko odgovori, ako moze. Vec tri nedelje imam vrtoglavice i cudan osecaj u glavi, povremen bol u potiljku, propadanje kad legnem u krevet. U medjuvremenu sam isao kod kiroprakticara i pokreti su mi mnogo bolji, kako ona kaze oslobodila mi je nerve i misice pored kicme. Uradio sam i magnetnu rezonancu vrata i glave kao i pregled krvnih sudova vrata. Meni zakljucak ne znaci previse, ali verujem da je Vama neophodan da bi mi dali pravi savet sta dalje.
MRI/MRA glave: MR pregled endokranijuma i MR angiografija su bez patoloskih promena.
MR pregled cervikalnog segmenta kicmenog stuba: asimetricna cirkularna protruzija C 5-6 IV diska, pracena rubnom spondilofitozom, bez kompresivne mijelopatije. levi IV foramen umereno stenoziran.
anularno bubrenje C 4-5 diska bez kompresivnih manifestacija. lako stenozirani IFV forameni.
Molim Vas za savet sta dalje. Dodatni pregled ORL, jel vrtoglavica od vrata, sta preporucujete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 7:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Zar nismo o ovome prichali u drugoj temi?

Tortikolis je patologija koja zahvata novorodjenjchad i decu, vrlo vrlo retko odrasle. A Vi imate odgovor na drugoj temi.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: