Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u vratu i ruci
PostPoslato: Pet Feb 08, 2008 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 3:07 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima na forumu. Jako sam se pozitivno iznenadio samom cinjenicom da ovakav forum postoji i nalazim ga jako korisnim. Moj slucaj je sledeci.

Imam blagu skoliozu koja me je uvek ogranicavala u napretku u teretani koja je moja strast. Pre nekih sest meseci desio mi se pad na torakalni deo kicme. Od tad ne mogu da resim problem koji se javio a to je bol koji krece iz vrata i siri se preko lopatice i zadnjeg dela ramena i intenzivira se pri udahu. To nije jak bol, vise je to mucan i tup osecaj. Dok sam jos pokusavao da treniram leva strana mi je bila slabija. Kada sam se javio doktoru, uradjen mi je rendgen i ustanovljeno da nemam vidljivih povreda kostanog tkiva i receno, citiram:'Sad je lako, znaci da je u pitanju samo meko tkivo'. Prosao sam ciklus fizikalne sa strujom, bioptron lampom i vezbama koji nije pomogao. Pio sam Tetrazepam i Brufen.

U medjuvremenu sam krenuo u civilnu vojsku i obratio se sa ovim problemom fizijatru na VMA. Upucen sam neurologu koji me je pak uputio na EMG test, koji je kao sto znate, jako zabavna jedna stvarcica :o)

Zakljucak EMG testa je sledeci: EMNG nalaz u celini ukazuje na hronicnu radikulopativu C7 levo lakseg stepena, trenutno bez znakova aktuelnog aksonskog trpljenja. (medianus MBP 62.2 m/sec, ulnaris 65.7 m/sec). Recju neurologa, to nije nesto oko cega treba da brinem, proci ce.

Vratio sam se svom fizijatru i dobio terapiju (masaza, struja, ultrazvuk u lumbalnom delu jer sam imao i blagu isijalgiju, i vezbe u bazenu. Sedam termina je vec proslo, a ja osecam jako malo poboljsanja.

Ocajan sam. Ne treniram vec dugo. Ugojio sam se na 103 kila i kao i uvek, nezadovoljstvo fizickim izgledom mi se odrazava na druge aspekte zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 08, 2008 6:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
Recju neurologa, to nije nesto oko cega treba da brinem, proci ce.


Ehemmmm... Nece proci, potrebno je dosta fizikalnih tretmana i vezbanja da se suzbju simptomi, verovatno i lekova, a o "prolazenju" - malo teze.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 08, 2008 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 3:07 pm
Postovi: 4
Ono sto je moj utisak je da postoji konkretan uzrok problema, dok se fizikalna samo bori sa posledicama. Ako mi je negde na izlazu iz kicme pritisnut nerv nekim otokom diska ili sl. onda tesko da cu ovako resiti problem.

Da li preporucujete posetu kiroprakticaru?

Nosim se mislju da zatrazim magnetnu rezonancu da bih konkretnije znao o cemu se radi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 08, 2008 11:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
MRI ce detaljnije da prikaze o cemu se radi, ali nece reshiti vashe probleme. Nazalost jedino resenje je besomucno vezbanje.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 3:07 pm
Postovi: 4
da li smem pored vezbi istezanja i slicno da se polako vracam teretani, sa malim tezinama i sa polozajima koji stite kicmu, kao sto sam i ranije radio???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Mozete ali u slucaju da osetite i najmanje smetnje, prekidajte odmah.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 3:07 pm
Postovi: 4
Na sta mislite?

Ja taj tup osecaj koji je pitanje da li se moze nazvati bolom u levom delu vrata pa preko zadnjeg dela ramena osecam u 70 posto vremena.

I jos jedno pitanje, koliko ja znam kod nas rade samo dva skolovana kiroprakticara a nikako ne uspevam da nadjem njihov kontakt. Mislim na Martina Opavskog i na coveka koji mislim da se preziva Perunicic. Ima li iko neku ideju?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: