Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sta je ovo
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 7:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Doktori,evo me opet!
Imam problema jer sam konacno saznala zaso me gusi i zasto mi je lose.
Prva dva rebra(true ribs)su mi "otecena" i kada to samo malo pritisnem ne mogu da disem.Gusi me!Juce sam bila kod REKLAMA samo da me pregleda i on se slozio da su mi jako izrazena i da nisu na polozaju.Nisam dala da mi nista radi jer zalim ici na pretrage u vezi toga.Pored toga ne 2 rebru imam kao manje zlezde i ne znam sta da radim?
Molim Vas da li mi mozete reci sta bi to moglo da bude?
Da li je moguce da je kiropraktik kod koga sam bila prije 3 meseca zbog bola u plucima povredio moja prsa?
Bojim se i ne znam da li to mogu videti na ultrazvuku posto su me puno izracili zadnja dva meseca rengenom?
Sta bi to moglo biti i kakve pretrage da trazim?
Puno,puno Vam hvala unapred! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 9:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
To je upala kostano-hrskavicavog spoja na rebrima , zove se i Titzeova bolest (Morbus Tietze), nastaje usled nosenja tereta oslonjenog na grudi, produzenih neprirodnih naslanjanja, udaraca, ili nestrucne masaze. Bolest se leci antireumatskim lekovima peroralno (na primer, Voltaren tablete) i cescim utrljavanjem antireumatskih masti, krema ili gelova na mesto bola (npr. ketoprofen, koji se prodaje kao Fastum gel, Oruval gel) Nikakve masaze, REKLAMA ili slicno se ne koriste, kao ni obloge itd. Bolest traje par sedmica. Mogu se koristiti i miorelaksantni lekovi (Myolastan tablete, Tetrazepam), kako bi se sprecili grcevi i presecajuci bol od medjurebarnih misica.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala Vam
PostPoslato: Pet Mar 09, 2007 3:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Puno Vam hvala na brzom odgovoru!
Sutra cemo videti da li ce ista biti preduzeto i da li ce mi dati neke lekove jer me jako boli.Javicu Vam!
Puno Vas pozdravljam :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ovo je uzas
PostPoslato: Ned Mar 11, 2007 5:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Jao... doktore ovo je uzas!
Moj lekar me pita, a sta da ti ja radim?U bolnici mi kaze drugi doktor, ti da ne mozes disati ne bi bila ovde!A cega se ti bojis?Ovo je zivi uzas!
Mene rebra bole i gusi me a oni se ismijavaju samnom.
Da poludim nacisto!
Nasa raja sa Balkana komentarise i buni se, a ni sami ne znaju koliko su sretni.Meni ne daju ni uput za rengen,a kamoli neko MR snimanje.
Kako ce lepo da me udese!
Puno Vas sve pozdravljam! :(
Narode postujte i cuvajte nase lekare nigde na svetu ih nema! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 11, 2007 12:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Uzmite lekove koje sam Vam preporucio i ne brinite.
Pozdrav i sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 11, 2007 2:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Ontario, sta reci? Jednostavno morate da prihvatite cinjenicu da lekari ne vole pacijente kojima stalno nesto smeta, i uvek imaju najrazlicitije prituzbe. A pacijenti misle da ce ih najrazlicitija snimanja i gluposti izleciti. Postoje lekovi i procedure koji mogu da pomognu, a to sto Vam je dr ivica savetovao je najbolja terapija za Vase tegobe.
Mene bi jos zanimalo koliko Vi imate godina i cime se bavite? Ne bih da ispadnem grubijan, ili jos jedan lekar koji se podsmeva Vama i Vasim problemima, ali postoji velika verovatnoca da imate neke psihicke probleme, te da ih Vi kao i mnogi drugi pacijenti dozivljavate na fizickom (somatskom) planu. Ta pojave se naziva psihosomatizacija tegoba. Mozda ne bi bilo zgorega da posetite psihijatra, mislim, da sam Vam to mozda vec i napomenuo, te da se konsultujete i sa te strane. Kod psihijatra ne idu samo ludaci, nego svi ljudi koji imaju bilo kakav dusevni problem... a ovo pocinje na to da lichi. Deluje kao da bezite u bolest od necega, ili nekoga.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 4:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Postovani doktore!
Ja imam 38 godina i naravno da te niko ne ferma jer si relativno mlad.
Normalno je da imam psihickih problema jer ne mozes da dokazes da te boli.Prepisuju mi lekove za bolove uzasno jake,pun mi je auto recepata pa sada vi meni kazite kako se usuduju AKO MI NE VERUJU? :wink:
Druga stvar je da li bi ste Vi prepisali isto takve tablete, a da ne znate sta se desava?Zar mislite da mi je lepo cekati 5 sati i na kraju dode doktor i da mi 500 mg za bolove? Mozda sam uostalom zaljubljena u sve doktore pa ih zelim videti!!To da trebam ici kod psihijatra je tacno i ne ljutim se zbog toga jer su oni lekari koji lece ali kako da ne budem nervozna i na kraju zivaca kada pored tolikih aparata ja zbog 38 godina nisam zasluzila pretrage.Dijagnoze koje imam su sledece:
gastritis
espphagitis-prosle godine dijagnosticirano
hijatus hernija-prosle godine
carpal tunel u obadve ruke-prosle godine
osteoartritis vrata,ramena i donjeg dela kicme-prosle i ove godine
inflamatori jetru-ove godine
moguce smal granulomata na slezeni-ove godine
moguci kamen u bubregu-ove godine

Sada Vi meni recite da li da pijem tablete za zivce ili....?
Puno Vas sve pozdravljam! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 5:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Izvinite doktore,izgleda da sam postala stvarno hipohondticar!
Bojim se kancera i to je to!
Sta god ukucam na kompjuteru i bilo kakve simptome sve se svodi na to pa je vreme da prestanem.
Veliki pozdrav Vama i doktoru Ivici iz Ontaria! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 4:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Cujte me... ako cete za svaki svoj simptom da trazite po internetu sta je, samo cete da se isprepadate i to jako nece da bude dobro. Ja znam koliko znam, i sada tek uvidjam koliko je neznanje ponekad dobro. Ne treba znati sve bas o sebi. Te sve dijagnoze koje ste mi nabrojali su jako cudne, odnosno tu ima stvarno svega za ipak jednu mladu zenu. Gastritis i esophagitis imate zbog silnih lekova koje gutate kao i zbog nerviranja. Ako jos pusite, pijete kafu i alkohol, eto belaja, a i objasnjenja i za jetru. Carpalni tunel se vrlo lako operise, i ta intervencija traje 15 minuta, i olaksava Vam tegobe odmah. Cudi me da jos nije uradjeno. Obe ruke odjednom? Vrlo cudno. Moguc kamen u bubregu? Pa gospodjo draga kamen je ili tamo ili nije, ne moze mozda da bude tamo. Zna se sta treba uraditi kod sumnje na kamen bubrega: nativni RTG snimak urotrakta i ultrazvuk urotrakta. Teoretski moze da bude uratni kamen koji se na RTG snimku ne vidi, ali na ultrazvuku mora da se vidi.
A ako Vi idete kod lekara stalno da bi Vas oni slali na pretrage, pa to tako ne ide. Da ste ovde, mozda bi Vas neko i poslao cisto da Vas otkaci, ali u Kanadi, to tako ne ide. Jer ako on Vas posalje odmah na sve, onda mu Vi vise necete doci, pa on nece imati od koga da zaradjuje novac. Nadalje, sve te analize kostaju, i ako posalje pacijenta na neku bezveze analizu, morace sam da je plati iz svog dzepa. Nisu lekari ni tamo blesavi.
Inace kaze se hipohondar. A kancera se mozete ili ne morate bojati, ako Vam je sudjeno, sudjeno Vam je. U Vasim godinama najvise treba da se obrati paznja na karcinom dojke i grlica materice. Zato redovno idite svom ginekologu 1-2 puta godisnje, a za ostalo se ne sekirajte. I pocnite sa laganim rekreacionim aktivnostima kako bi ste taj osteoartritis ublazili.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 8:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Postovani doktore!
Lekova uopste ne pijem nikakve i ovde se pregledi ne placaju,a takode ni nikakve analize.Moguci kamen tako su NAPISALI u izvestaju i moguca inflamatori liver takode.Nikada u zivotu nisam pila alkohol,pusim i pijem kafu.Lekove za gastritis bih trebala piti ali ne pijem ni to jer se u sustini bojim lekova.Doktor me poslao na snimanje bubrega li sada ne mogu da idem posto zelim napraviti pauzu zbog rengena.Puno su me zracili u zadnje vreme!Jednostavno receno ne osecam se dobro i nemam pojma sta da radim i sta mi je!NE VERUJEM DA SVE to sve umisljam ali da se trebam leciti i sa psihicke baze ne osporavam.Ja Vam se najsrdacnije zahvaljujem na brzom odgovoru i nadam se da cu Vam se javiti jednom sa lepim recima o mom zdravstvenom stanju.Carpal tunel sam ja odbila operisati jer sam morala raditi i posto je bolovanje dugo,a mora se operisati prvo jedna ruka pa druga nisam zelela.I jos zaboravih da Vam napisem da sam se jako udebljala pa mozda to otezava moje stanje.Ne bavim se nikakvim aktivnostima,ne izlazim iz kuce danima jer sada trenutno ne radim.Stalno osecam slabost,a nemam gripu.Osecam se jako cudno!Toliko za sada od mene i sve Vas doktore puno,puno pozdravljam!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: