Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi = vrat
PostPoslato: Pet Avg 25, 2006 6:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 19, 2006 1:25 pm
Postovi: 6
Molim za savet. Na osnovu rentgen-skih snimaka C kicme i oscilografije na gornje ekstremitete konstatovan mi je Syndroma cervicalis chronica TOS bilateralis polyarthralgia. EMNG nalaz na gornje ekstremitete ukazuje na prisustvo neuralne lezije blazeg stepena po tipu aksonopatije uslovljene radikularnim promenama u C regiji. Na C7 postoje masivniji transverzalni nastavci obostrano, ispravljena C lordoza, unkartroticne promene na donjim C prsljenovima.

Pored glavnih simptoma trnjenja ruku, zatezanja u vratnim i ramenim misicima javlja se konstantan umor, pospanost, i jaka osamucenost tokom celog dana vec dve godine unazad - manje vise svaki dan (mucnine ponekad).Budim se sa glavoboljama i veoma umoran pa dobar deo dana provodim odmarajuci.Pri fizickoj aktivnosti lice mi se jako zacrveni, krv mi jurne u glavu i bude mi bolje ali to kratko traje.Imam cudan osecaj umora u grudima i ponekad lupanje srca.Cesto osecam pulsiranje u glavi.

Zbog ovakvih simptoma isao sam i kod kardiologa. Ustanovljeno mi je baloniranje prednjeg mitralnog kuspisa za sta mi je receno da "to nije nista". Adeno virusi 1/64, Bris grla i nosa ok.Analiza krvi je bila uvek u redu.

Da li je moguce da sve ovo potice od vrata ili bi moglo biti jos nesto?[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 31, 2006 4:26 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Polimorfizam + Paroksizam + Prolaps = 3P anksiozno-depresivnog sindroma (ovo cu da objavim kao rad uskoro i da patentiram kao moj naziv za klinicki sindrom prolapsa i neuroze naslednih na istom genu :roll: ).

Objasnjenje moze telefonom, a mozda ce ga dati i kolege.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 05, 2006 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 19, 2006 1:25 pm
Postovi: 6
Konacno da mi se neko obrati, puno hvala ali i dalje mi nije jasno, ima li izlecenja ili barem znacajnije redukcije simptoma bolesti, barem u meri u kojoj bih mogao koliko toliko normalno da funkcionisem i obavljam svakodnevne obaveze i da pocnem malo i da uzivam u zivotu. Za sada jedina terapija su mi Ginko tablete, Tetrazepam i svakodnevne vezbe koje su mi predlozene od fizijatara. Treba li jos nesto od terapija da ukljucim u oporavak i da li ima smisla da ispitujem krv na jos neke viruse kao sto mi predlaze lekar opste prakse. Unapred zahvalan !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 12:22 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Tetrazepam tbl. 50mg 2x1
Roxicam tbl. 2x1 posle jela
Beviplex drg. 3x1
Instenon tbl. 2x1

Ostalo - kontrolisati pritisak, uraditi Doppler krvnih sudova vrata, konsultovati psihijatra oko uvodjenja sedatva i/ili antidepresiva (ili dostavte meni kako se osecate, imate li plakanje, nesanicu, strahove, napetost, i sl.) lecenje cervikalnog sindroma koji imate ukljucuje i manuelne terapijske postupke kao u kiropraktici, pronadjite nekoga ko to radite, ili izvolite kod mene - ako niste daleko. par tretmana i uputstava i to je to.

Pozdrav.

PS. Ginko preparati su malo izvikani, bez namere da se zamerim ikome, skoro niko od mojih pacijenata (a ima ih par hiljada) nije se hvalio da su mu pomogli.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Problemi sa diskus hernijom posle operacije
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 05, 2006 11:13 am
Postovi: 6
Molim Vas za savet !
Moj suprug ima velikih problema sa diskus hernijom.On ima 36 godina.Pre pet godina je operisao diskus L5-S1 na neurohirurgiji KBCS.Operisao ga je dr. Nestorović, a operacija je bila vrlo uspešna.Tada mu je doktor savetovao da promeni radno mesto (trgovac na stovarištu građevinskog materijala) inače će verovetno ponovo imati sličan problem.Do danas , on nije uspeo da promeni posao, a sada ponovo ima vrlo slične probleme , kao i pre operacije. Bol u donjem delu kičme i duž leve noge , kao i slab ili vrlo neprijatan osećaj dodira u predelu prstiju , ili levog ruba , levog stopala.Pri dodiru na taj levi rubstobala prema prstima , oseća vrlo neprijatan bol u predelu kičme na kome je imao operaciju.Skoro svakodnevno pije Nimulid tablete uglavnom 1 ujutru, a uveče ponovo trpi bol.
MOlim Vas za savet šta sada raditi.Nakon operacije, moj suprug ide jednom godišnje u banju Selters na 10-12 dana. Te terapije su mu prilično pomagale.Ove godine je bio u Banji Koviljači, ali se vrati u gorem stanju nego što je otišao.
Još me interesuje i šta podrazmeva operacija diskusa? Da li su njemu taj diskus odstranili , jer smo na kontrolnom snimku posle operacije, mi kao laici za čitanje snimaka, primetili između L5 i S1 pršljena veće zatamnjenje nego između drugih pršljenova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 7:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 19, 2006 1:25 pm
Postovi: 6
Pritisak merim skoro svakodnevno a najcesce iznosi 131/77. Doppler karotida je u redu a za TCD jos cekam. Strahove imam svakodnevno ali ne mogu da utvrdim da li su oni uzrok ili posledica glavobolja i umora. Ponekad imam potrebu za plakanjem. Inace vid mi je pomalo zamucen ali oftalmolog nije pronasao anomalije. Nesanice nemam, cak naprotiv veoma mi je tesko da se razbudim i stalno mi se spava pa se tesko koncentrisem i razmisljam. Jos jednom hvala na datim savetima !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 07, 2006 10:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Poremecaj spavanja "plus" ili "minus" tipa je svojstven depresiji. Savetujem da se u terapiju ubaci i FLUNIRIN, po 1 kapsula ujutru.

Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 11:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 11:03 pm
Postovi: 14
koliko znace vezbe za cervikalni sindrom vrata; i moze li se to uposte vratiti intenzivnijim vezbama, lezanjem na istekiju, vezbanjem sa kiroprakticarom...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 5:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Vezbe su efikasne zavisno od uzrka sindroma. Postoje vertebrogeni - kicmeni uzroci, miogeni - misicni, vaskulogeni - cirkulatorni, akao i kombinovani (najcesci) faktori. Povlacenbje tegoba posle pojedinih fizikanih procedura uvek je zavisno od odmaklosti dgenerativnih (ili redje - hroinicnih upalnih ili akutnih upalnih) promena. u svakom slucaju, ima jako malo stanja gde je potrebno potpuno mirovanje i njih pacijent i lekar relativno lako prepoznaju. Manipulativne metode (namerno ne govorim kiropraksni tretman, jer ga de facto nema u drzavi na legitimnom nivou) mogu da pomognu, kao i druge, ali isti - ograniceno. nekoma "svane", a neki ne osete skoro nikakvo poboljsanje.

Kao i obicno - nema leka za sve, nema jednog odgovora na sve, potrebno je konkretizovati problem.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 11:03 pm
Postovi: 14
Imam 28 god. Pre 4 god. mi je postavljena dijagnoza ispravljena vratna lordoza sa pocetnom unkartrozom. Imam bolove u vratu, vratnim misicima, cesto sam uznemirena i nezadovoljna, a osecam da svi uzroci idu odatle. Mnogo toga sam ucinila da bi olaksala tegobe (joga, ciljane vezbe kod kuce, REKLAMA, pijem povremeno Tetrazepam, Bevipleks...).Ali tegobe su tu. Redje, ali su tu i ponekad mi vrlo smetaju i uznemire me pri obavljanju svakodnevnih aktivnosti na poslu(a posto radim u skoli mislim da je moje dobro raspolozenje vrlo vazno za okolinu). Sta mi predlazete jos od fizickih aktivnosti? Jedan lekar mi je predlozio antidepresive zbog povremenog straha koji osecam, ali se bojim da to ne postane navika. Pre sam za vezbe. Sta predlazete? Hvala Vam unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 6:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Plivanje, kao i uvek, taebo ili slicne aktivnosti, redovno upotrebu Tetrazepama, promenu jastuka, ako ne i celog kreveta... Sport kojim se bavim takodje je sjajan za zglobove, ali nije jako omiljen (jujutsu i judo).

Ne znam (evo, ovo ce nam mozda reci neko treci), cini mi se da je badmington nekako idealan za istezanje vrata, stalno gledas na gore...?

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 11:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 11:03 pm
Postovi: 14
dr ivica
Zahvaljujem puno na brzom odgovoru! Pa, eto, pored svega sto radim probacu i badminton i plivanje u nadi da ce mi olaksati tegobe. Tetrazepam pijem (50 mg) ali samo po pola ili cak cetvrtinu kad radim jer me mnogo uspava. Postoji li neki blazi antidepresiv?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 7:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Tetrazepam nije antidepresiv, vec miorelaksans iz grupe nezodiazedpina. Ako hocete blaci benzodiazepin, najblazi je verovatno Ksalol 0,25mg. Ili uzmite sasvim mali Bensedin od 2mg.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 11:03 pm
Postovi: 14
dr ivica
zahvaljujem puno sto se efikasni sa odgovorima, to mi mnogo znaci!
Pozdrav i Vama! Javicu se povremeno ako mi bude trebao neki koristan savet od Vas!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: