Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ravni tabani i kifoza??????
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 10:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Zdravo nov sam na forumu, imam 18g i Gimnazijalac sam.

Nisam nijedan sport malo aktivnije trenirao tokom zivota, jednostavno sedeo kuci, ucio, gledao TV, ponekad isao na kosarku. Skoro sam krenuo u teretanu, brojka na vagi je skocila ali nisam nesto dobio na salu i stomaku. :cry:

Citiraj:
Moj problem su ravni tabani :cry: sta za njihovu korekciju treba ojacati, koje tacno misice(znam da treba pov. fizicku aktivnost). Ne ocekujem da mi se odjednom podigne vis svoda a stopala vec da ojacam tabane i verovatno listove. Imam neke vezbe za ravne tabane :-? za decu (ima ih 15 na papiru) ali mi vise odg one za listove u teretani.


Citiraj:
Pre godinu dana sam uganuo clanak, celo stopalo mi je bilo oteklo od prstiju do pete, proso sam celu proceduru ortoped-fizioterapeut ali pored fizikalne terapije blago popucali kapilari po clanku nisu prolazili kao i spoljna strana kosti clanka noge (to je valjda cukalj), doktor kaze da je to zbog ravnih tabana :cry: Fizioterapeut kaze da ce oni uzrokovati i bol u donjem delu ledja.

Najsire receno kako spreciti probleme koje uzrokuju ravni tabani, i kako oformiti nesto misica koji ce stititi stopala, noge. :D

Kicmu sam snimio(pomocu MR TH KICME i rekli su da su prsljenovi u redu) i utvrdio da imam kifozu, a skoliozu nemam dok je fiziterapeut tvrdio da imam. Ujedno me je uputio i na vezbe koje sam radio 2 meseca kod njih svako jutro u pola osam ujutro. :-?

Kupio sam strunjacu, te sam ih nesto malo i radio kuci, onda sam krenuo u teretanu i cini mi se da mi ona nesto bolje pomaze, ne radim a velikim tezinama. Koji bi mi vi program za kicmu preporucili u kombinaciji sa vezbama u teretani. Kineziterapija mi je preopsirna posto smo radili po 15 vezbi odjednom.

U teretani sam radio opruzanje ledja za donji deo ledja lednje ekstenzije jel to dobra vezba, (posto sam kupio knjigu Fredericka Delaviera Anatomija treninga snage) u kojoj kaze da tu vezbu ne smeju da rade osobe koje nisu zavr. rast, sa spondilozom, i sa osteoporozom.

PS: Ima li koji sportista ravan taban :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 11:49 am
Postovi: 20
I mene interesuju vezbe za ravne tabane...

Imam, ali ne uvek bol u ledjima...verovatno zbog toga.
A i brzo se umorim od setnje.
Mada i nisam los sportista, ali su mi stopala takva.

Imas li nekako da mi prosledis te vezbe?
Da li su ti se popravia stopala od kako vezbas te vezbe za korekciju?

Ja sam jos ranije poceo dosta da trcim, ali pretezno lagano sa tim da opterecujem listove i da se trudim da pravilno gazim stopalom...

To mi je onako dosta pomoglo. Mozda bi mogao da probas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 12:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 2:36 pm
Postovi: 71
Ma kakva teretana,to je nezdravo. Vezbaj u prirodi i taj svoj rad krunisi necim a ne samo nabildovanim telom.
Kada covek radi u vrtu svi misici ravnomerno rade,a te slike i prirucnici su jedna gomila izmisljotina i lazi. Zasto su stariji ljudi uvek bili zdravi i jaki????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 12:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 11:49 am
Postovi: 20
Pa nije teretana ni zdrava ni losa...

Gde bi se jos neko, ko nije ranije bio sportista, popravio... mislim po pitanju misica i telesne tezine.
Trebalo bi mu sto godina da pliva, jer nije kao mali... ili nekog drugog sporta.

A u teretani ce razviti i grudi i ramena i ledja i noge itd.

A npr sklekovima posle trcanja na fudbalskom terenu grudi, triceps mozda malo ledja... A ovako moze sebe da izvaja..da izgleda fenomenalno.

:) pa da se odlicno oseca u svojoj kozi (kazem odlicno jer ne znam da li je zadovoljan i ovakav kakav jeste, ili je cak ocajan...kazem nagadjam).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 9:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 2:36 pm
Postovi: 71
Teretana je fizticki rad za džabe. Znaš kako izgledaju lčjkudi koji treniraju u teretani pa prestanu??? Jako odvratno. Čovjeku ne trebaju veliki mišići nego samo zdravo telo a telo može biti zdravo ako je zdrav i duh.
Teretana je kontraproduktivna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 17, 2008 11:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 11:49 am
Postovi: 20
dobro... whatever... tako me ****

Vratimo se na temu.

MARS... imas li da mi prosledis vezbe?
Ja eto trcim, pa je dosta bolje od tada. Mada, trebao bih malo da radim vezbe i sa opterecenjem, da bi ojacao dobro listove. Tad mislim da nece biti uopste problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 17, 2008 12:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Ja sam ih narucio preko nekog sajta od CENTRA ZA FIZIKALNU TERAPIJU.

http://www.centarsm.co.yu/ProgramStopala.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 17, 2008 1:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
acomegas je napisao:
Teretana je fizticki rad za džabe. Znaš kako izgledaju lčjkudi koji treniraju u teretani pa prestanu??? Jako odvratno. Čovjeku ne trebaju veliki mišići nego samo zdravo telo a telo može biti zdravo ako je zdrav i duh.
Teretana je kontraproduktivna.


ko ti je to rekao, majke ti, treba samo za pocetak da imas malo misica na ledjima, grudima, nogama, stecenih vezbama za kicmu, kucnim vezbanjem sa bucicama, igranjem kosarke itd..... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 17, 2008 1:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Niko tebe ne tera da dizes 100 kila, jer neces valjda da se bavis powerliftingom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 17, 2008 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 11:49 am
Postovi: 20
MARS je napisao:
acomegas je napisao:
Teretana je fizticki rad za džabe. Znaš kako izgledaju lčjkudi koji treniraju u teretani pa prestanu??? Jako odvratno. Čovjeku ne trebaju veliki mišići nego samo zdravo telo a telo može biti zdravo ako je zdrav i duh.
Teretana je kontraproduktivna.


ko ti je to rekao, majke ti, treba samo za pocetak da imas malo misica na ledjima, grudima, nogama, stecenih vezbama za kicmu, kucnim vezbanjem sa bucicama, igranjem kosarke itd..... 8)


ej, ma pusti ga... neka radi po basti... "napucace" biceps tako.... :D

Hvala za link. Jos samo jedno pitanje:

Da li si potpuno pratio njihov program ili samo ovih par vezbi?
jer vidim da se placa ako se uzima potpuno...

Kako ti sad izgledaju stopala?

Meni je manji problem jer je desno jace od levog, pa je levo jos uvek pomalo ravno, tj. pada mu svod, a desno je ok. :)
Moram jace raditi levo da ga popravim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 17, 2008 6:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Meni je jace tj podignutije levo stopalo u odnosu na desno. Uzeo sam CD vezbi kifoza i ravni tabani, i radio sam svega nekolko vezbi.

Ali ti ja predlazem da uzmes one papuce preko telesopa sa penom kao u dormeo dusecima i jastucima, papuce su zaista udobne i opustaju stopala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: