Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa kolenom,molim za savet.
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 6:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2007 3:39 pm
Postovi: 5
Lokacija: Topola
Zovem se Nikola,bavim se odbojkom i imam problem sa kolenom,molim bilo koga ko ima neki savet da me uputi sta treba da radim. Imao sam artroskopiju kolena 5.12.2007 na Banjici,DR Z.Blagojevic je uradio sledece: Artroskopski konstatovana hondralna lezija u nivou lateralnog kondila femura te se uradi debridman,izvade se slobodni fragmenti te se uredi popustanje lateralnih retinakula. Mesec dana nakon operacije sam zbog obaveza u svom klubu u Rumuniji morao da odem iz zemlje i nazalost prekinem terapiju,imao sam tri nedelje terapije ovde u Rumuniji kod jednog dobrog fizioterapeuta koja se sastojala iz kombinacija vezbi za jacanje kvadricepsa i tretmana strujom,ukupno 12-15 razlicitih vezbi i aparata dnevno. Do pre dva dana moje koleno je izgledalo sve bolje ali tada sam posle jednog treninga primetio da mi koleno otice tj kao da casica opet pliva u vodi koja se skupila oko kolena. To jos nijedan lekar nije potvrdio ali posto sam vec dva puta radio punktiranje znam kako to izgleda a na tu pomisao me navodi i cinjenica da je taj moj poslednji trening bio skroz lagan,bez skokova,nikakav nagli niti bolan pokret nisam napravio,cak me ni sada noga ne boli cak ni kada pritiskam koleno. A i jos jedna bitna stvar je tu,a to je da mi je Dr Blagojevic nagovestio mogucnost ponovne pojave vode u kolenu ako prerano krenem sa jakim terapijama i vezbama. Fizioterapeut mi je rekao da mi je glavni problem taj sto mi misic ne podize casicu,valjda se to ne pripaja dobro ili tako nesto. Ako bilo ko zna sta bi trebalo da uradim molim za savet. Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 3:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 8:14 pm
Postovi: 9
Lokacija: SUBOTICA
ZDRAVO,JA SAM LAKI,IMAM 26 GODINA,I JA SAM IMA POVREDU KOLENA PRE 3 MESECA,JA TI NE MOGU DATI SAVET ALI BI TE PITAO KAKVU POVREDU SI IMAO ? MENI JE ISKOCILO KOLENO,DOKTORI SU MI STAVILI U GIPS ALI NISU PRIMETILI DA SU MI PUKLI UNAKRSNI LIGAMENTI I DA MI JE NASTALA CISTA,ALI PORED TOGA MI JE I VENA OSTECENA PA SAM DOBIO TROMB KOJI MI JE OTISAO NA PLUCA PA SAM IMAO TROMBOEMBOLIJU PLUCA.MENE ZANIMA KAKO JE TAMO U BANJICI I KOJI JE DOKTOR DOBAR JER MI PREDLAZU OPERACIJU A JA NE BI DA ME U SUBOTICI OPERISU,NEGO U BANJICI ILI NA VMA. HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2007 3:39 pm
Postovi: 5
Lokacija: Topola
Hvala svim stalnim i nestalnim clanovima sto su mi odgovorili!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 7:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
ja tek sad vidim ovaj post i pitanje! :o

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 7:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
voda u kolenu zna da se vraca a i za otoke je blagojevich potpuno u pravu!

morash to snimiti i da se vidi trenutno stanje, ako je sama kost pokazala promene ligamenti i mishici se moraju dosta ojachati!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2007 3:39 pm
Postovi: 5
Lokacija: Topola
Hvala ti Tamara,snasao sam se vec i radim na tome,samo sam bio kivan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 3:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 11, 2008 2:30 am
Postovi: 8
Pozdrav!

Imam 27 godina. Bolovi u koljenu, tj. u predjelu ispod čašice su se prvi put javili prije 3-4 mjeseca, nakon trčanja na pokretnoj traci. Poslije, tj. tokom zime i snježnog perioda jako me boljelo kada hodam u teškim cipelama, imam osjećaj da mi cipela hoće "iščupati" nogu. Dešavalo se da me zaboli tokom jutra, i onda me jako boli kada pomjeram nogu u gležnju, tako da praktično ne mogu hodati narednih par sati.

Bio sam kod ortopeda, ovo je njegov nalaz:

Klinički nalaz/
Ligamentarni aparat i meniskusi desnog koljena intaktni. Hipotrofija natkoljene muskulature. RTG pokazuje ušiljenje na gornjem polu patele. Zglobni prostor očuvan. Pokazane izometričke vježbe kvadricepsa.

I rentgen snimak :

Slika

Slika

Sada, otkako radim vježbe koje mi je doktor pokazao, i nosim platnenu obuću manje je problema, bol se znatno rijeđe javlja i manjeg je intenziteta (tako da mogu polako hodati kad me zaboli), ali i dalje imam taj osjećaj labavosti. Npr, kada legnem na leđa desno stopalo mi pada više u stranu od lijevog i stoji labavije...

Svaki savjet je dobrodošao. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 3:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
pa tebi je koleno skoro pa savrsheno :)

chisto, lepo, nigde promena, samo imash problem shto su ti mishici slabi, te vezbe koje su ti pokazanen imaju za cilj da ojachaju mishice nadkolenice pogotovo kvadriceps i da se mishic zaduzi za noshenje tezine a ne ligamenti i zglob!

svakako je preporuka da nosish shto udobniju obucu i da nastavish sa vezbama, da ne povecavash telesnu tezinu i to je to :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 11, 2008 2:30 am
Postovi: 8
Hvala Tamara za odgovor :D
I ja se nadam da će vremenom sve biti ok, vježbam svaki dan 2-3 puta po pola sata, idem u šetnju kad god je lijepo vrijeme, pošto u ovoj obući ne zamaram koljena koliko god da hodam, lagane su, imaju širok đon i idu "ravno", tj. ne uvijaju nogu u gležnju kao mnoge druge koje sam probao (dok me nije koljeno bolilo ovo nisam ni primjećivao).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 21, 2006 2:29 am
Postovi: 19
tamaraft je napisao:
te vezbe koje su ti pokazanen imaju za cilj da ojachaju mishice nadkolenice pogotovo kvadriceps i da se mishic zaduzi za noshenje tezine a ne ligamenti i zglob!


Koje su to vjezbe tacno? Ja imam taj problem, tj. karakteristicno tanak dio iznad koljena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 5:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
bilo bi dobro da ih vam terapeut pokaze, ovako da psihem mozete da ne uradite nkako treba ili da pokret ne odradite pravom brzim i skracenom ili produzenom amplitudom pokreta!

...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 5:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
ajd neke da nabrojim...

-u lezecem polozaju sa ispruzenim nogama povuci stopalo ka sebi i zadrzi 6 sekundi i opusti, to radi naizmenichno sa obe noge bar po 10 puta

-ekstenzija podkolenice prema nadkolenici tj opruzanje stopala i podkolenice, najbolje da si an stolici ili nekoj vishoh chvrstoj povrshini tipa teraputskog stola, bitno ej da si u sedecm polozaju i da ti stopala ne dotichu pod, pokret zapochinjehsh od ugla od 90 stepeni i podizesh podkolenicu do k noag ne bude potpuno ispravljena, ako se javi tremor ili nemogucnost potpunog izvodjenja pokreta onda pookret vrshi do te mere do koje se ne javlaj tremor mishica i bol

-chuchnjevi, sa spojenim i rashirenim stopalima bez dodatnog opterecenja

-hod uz stepenice ali ne trchanje nego normalne brzine pokreti

-voznja bicikla...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 5:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
-iskorak jednom nogom napred...

samo je bitno da se svaka vezba radi umerenom brzinom tj onom brzinom potrebnom da se ceo mishic ukljuchi i da se ojacha u potpunosti, nema nishta od brzih pokreta!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 21, 2006 2:29 am
Postovi: 19
Aha, hvala... Znaci nista teretana, squats, leg extensions, itd. Ne preporucuje se nista sa teretom?

Bacicu se na biciklo onda... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 7:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Prvo ti savladaj svoju tezunu pa se onda opterecuj dodatnim tezinama!

Ako se budesh opterecivao dodatnim tezinama a kvadriceps je slab, onda odoshe ligamenti i meniskusi, hrskavica kostiju....

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: