Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: fraktura femura
PostPoslato: Uto Avg 28, 2007 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 7:17 pm
Postovi: 9
Pokusala sam naci neki slicni slucaj na ovom forumu ali kako nisam, resila sam da zamolim za vase misljene.

Moj sin je u saobracajnoj nezgodi zavrsio sa prelomom na desnu butnu kost . Operacija je bila hitna i kako su rekli (ostiosinteza) stavili su klin (univerzalni,345mm) ali doktor je bio prezauzat (7 dana) a ni snimke nisu dali da vidimo (navodno to je interna dokumentacija, nakon 7 dana u bolnici uz sina, izvadili su konce i pustili ga kuci.
Sa glavoboljom, temperaturom i potpuno nepokretan, jedva smo ga transportovali kuci.
U bolnici je uspeo da ustane drugog dana uz nasu pomoc i jos jednom ili dva put tamo sa fizioterapeutom,ali zbog temperature i glavobolku bio je malaksan.

On je kuci vec 4 dana, sve bolji i bolji , ustaje ali nezna da koristi stake.
A neznamo ni mi sta da radimo.

Kontrola je nakon 10 dana tek, rekli su samo Aspirin 100 po jednu na dan i da vezba da ustaje ... to je strasno kako niko nista nezna kad pitas u bolnici a oni koji znaju su nedostupni.

Pitala bih dali treba mazati nesto na otok koji je manji svaki dan ali zato je i muslulatura slaba sve vise svaki dan, dali i kada sme da optovari misice ili treba da miruje, dali je Aspirin dovoljan ... I na kraju sta mozemo ocekivati kao lose ili dobre postoperativne ishode.

On je 16 god. 1.90/65 kg (otprilike jer se nije merio 2 meseca a je naglo izvisio tokom leta) znaci skolska godina pocinje iduce nedelje a mi neznamo ni otprilike kako ce se odvijati dalje. Odgovor na svako pitanje u bolnici je da ne brinemo bice sve u redu...

Neko mi je rekao da uzme Chimoral forte bar 7 dana, da mazemo otok sa Lasonil-om a posle toga Hepatrombin 50000...

On zasada uzima Aspirin 100, Bedoxin 3 x 1 (jer lose spava) i vitamina,sokova, ishrana je vise mlecna jer mu je apetit slab nakon svega
i naravno cekajuci redovnu kontrolu i nadajuci se opseznije da nam kazu sta dalje i mozda imamo srecu da vidimo doktora, ja kao zabrinuta mama haram internetom trudeci se da proucim malo za mene nepoznat i nov pojam i nadjem odgovor sta je pravilno raditi i kada u vakvim slucajevima.

Unapred hvala na svaki odgovor


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: