Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: koleno,bolovi,kosti ili tkivo???
PostPoslato: Čet Mar 29, 2007 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 29, 2007 11:12 pm
Postovi: 5
postovani, zadnjih meseci imam tupe, konstantne bolove u predelu iznad kolena.bila sam kod doktora koji mi je rekao da je najverovatnije od fizicke aktivnosti i preopterecenja,da treba vremena da se noga navikne na vezbe.prestala sam sa teretanom,ali i posle tri meseca bolovisu prvo nestali ali sad su ponovo tu.opet sam otisla doktoru, on me pregledao,promene vidljive ni na dodir nema.prepisao mi je NIMULID i PANKLAV koje uzimam narednih 10 dana(pijem ih dva dana,nema promene). ja sam trazila da me posalje kod ortopeda na detaljan pregled ali on mi je rekao da prvo probamo ovo...
jos jedna stvar me muci. moja baka je imala multipla sklerozu, a ja sam citala da je bolest nasledna. pa kako u teskim trenucima javljaju se u teske misli, da li postoji i ta mogucnost i da li ipak da odem kod drugog doktora?
hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 30, 2007 2:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Bolovi kazete iznad kolena? Koliko iznad? Ne znam zasto Vam je prepisao taj Panklav, ako nemate evidentnu upalu. Moj savet, uradite RTG kolena, i javite se ortopedu. Takodje, probajte da napunite kesu ledom i stavite je na koleno, da vidimo da li ce da ublazi ili ne Vase tegobe. Sto se MS tiche, jeste nasledno, ali to nista ne znachi. Tu bu ipak najboljhi pregled bio od strane neurologa.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 31, 2007 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 29, 2007 11:12 pm
Postovi: 5
miodrage je napisao:
Bolovi kazete iznad kolena? Koliko iznad? Ne znam zasto Vam je prepisao taj Panklav, ako nemate evidentnu upalu. Moj savet, uradite RTG kolena, i javite se ortopedu. Takodje, probajte da napunite kesu ledom i stavite je na koleno, da vidimo da li ce da ublazi ili ne Vase tegobe. Sto se MS tiche, jeste nasledno, ali to nista ne znachi. Tu bu ipak najboljhi pregled bio od strane neurologa.



pomalo je tesko definisati, trenutno su bolovi oko kolena, ponekad idu do sredine butine, tupi i vruc osecaj, ili se spustaju ka listovima i zglobu, poput sitnih peckanje,stanje kao kad ce grc da se desi svakog trenutka... probala sam sa ledom, nije bilo poboljsanja...
planiram da odem kod ortopeda, ali zato moram da vidim po beogradu gde, da li VMA ili na neku privatnu kliniku...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 31, 2007 8:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Na VMA cete tesko da udjete tek tako. Osim ako imate neku debelu vezu. Mozda klinicki centar kod dr Kadije ili dr Lesica, a na Banjici dr Gavrilovic. Da li imate bolove pri pokretima, da li su onda tegobe jace, slabije, ili je sve vreme potpuno isto, bez ikakve promene neovisno od polozaja noge?

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 31, 2007 9:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 29, 2007 11:12 pm
Postovi: 5
miodrage je napisao:
Na VMA cete tesko da udjete tek tako. Osim ako imate neku debelu vezu. Mozda klinicki centar kod dr Kadije ili dr Lesica, a na Banjici dr Gavrilovic. Da li imate bolove pri pokretima, da li su onda tegobe jace, slabije, ili je sve vreme potpuno isto, bez ikakve promene neovisno od polozaja noge?



Intezitet bola se menja ovisno o polozaju noge. pa recimo ako sedim na stolici na svakih par minuta menjam polozaj noge jer se bol povecava u jednom polozaju...
Lekari koje ste naveli rade i privatnu praksu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 31, 2007 11:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Verovatno, ali nisam iz BGD pa ne znam gde. Oni su mi predavali dok sam bio na studijama i stekao sam utisak da su dobri strucnjaci.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: