Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: skolioza
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 18, 2006 11:22 am
Postovi: 28
pre par godina, tokom sistematskog pregleda, konstatovana mi je skolioza, ali nikakva dalja ispitivanja nisu preporucena, kao ni terapija. vecih problema sa ledjima nemam, ali desno rame mi je blago spusteno. problem je sto mi je cini da vise koristim levu nogu ili da je vucem (ishabanost patika), pa se palsim da je doslo do skracenja desne noge, tj spustanja i desnog kuka. da li je to moguce, pogotovo sto sam daaaavvno izasla iz puberteta i rast je zavrsen (27 god)? postoji li nesto sto sad mogu da uradim, ako je stvarno doslo do razlike u duzini nogu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 14, 2006 5:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Prvo sto i sami mozete da uradite jeste da legnete i da Vam neko santimetrom izmeri noge - recimo, od pupka do unutrasnjih cukljeva. Zatim, trebalo bi da se odredi kakva je skolioza, polozajna ili degenerativna, koliki je stepen skolioze, kakva je paravertebrana muskulatura, itd. Jedan dobar pregled bi bilo najbolje resenje - predlazem fizijatre ili ortopede, a moze i kod nekog od mojih kolega, spec. opste medicine, ako imaju volju da rade kako treba.

U medjuvremenu, vezbe istezanja, zamislite da berete vocke sa visoke grane, pa stanite na prste, podignte i ruke i glavu i istezite se do maksimuma, a onda malo povijeni "vadite krompire". Ima nekoliko vezbi koje preporucujem, a idealno bi bilo da mozda nadjete neki klub gde se vezba yoga. Plivajte ako imate gde. Rekreirajte se odbojkom. Uzmite Miolastan uvece za opustanje misica.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 14, 2006 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 18, 2006 11:22 am
Postovi: 28
Hvala Vam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 14, 2006 9:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Obratite se nekom strucnom licu(fizijatar ,fizioterapeut)koje ce uraditi funkcionalnu procenu vase posture.
Vezbe za korigovanje skolioze su asimetricne tj,strogo prilagodjene potrebama vaseg deformiteta.Plivanje i joga se preporucuju kao dodatni vid fizicke aktivnosti...Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 10:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 10:14 am
Postovi: 1
Imao sam slicne probleme. Onda mi je prijatelj preporucio terapeutski centar, i posle 3 meseca bolovi su potpuno prestali i doslo je do delimicnog ispravljnja kicme. Ako si zainteresovan okreni 3131 274 posle 15 casova i zakazace ti besplatn kontrolni pregled :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: