Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: jako izraženo iskrivljenje kičme
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 1:23 pm
Postovi: 11
Volela bih da savetujete, ako je moguće.
Imam izuzetno krivu kičmu, od rođenja. Sve je počelo sa operacijom bubrega, koji je odstranjen kada sam imala godinu dana. Tkivo je na leđima zračenjem gotovo nestalo i čitav život (sada imam 33 god) su mišići na leđima slabi, odnosno kao da ne postoje sa te strane, a slabi su i trbušni. Godinama sam išla na vežbe, nosila midere... i u nekom momentu prestala sa terapijama. Stanje nije bilo ništa posebno bolje ni pod terapijom a sada je zadnjih nekoliko godina sve lošije, puno sedim na poslu, imam malo dete koje često podižem. Bolove osećam skoro svakog dana i gotovo sam navikla na njih. Sad vidim da je svemu trebalo pristupiti ozbiljnije i raditi operaciju ako treba ali sad moram da razmišljam šta mogu da uradim sada.
Pre dve godine na banjici su nakon pregleda (pregled pre planiranja trudnoće, da li je uopšte moguća) mišljenja bila podeljena: da se tu sad ništa ne može uraditi, i drugo: da je jedino rešenje operacija (i to dve; sa strane leđa i sa prednje strane, a i kuk je u lošem stanju). Mene je jako strah operacije jer i najobičniji carski rez sam jako loše podnela i oporavljala se mesecima. O mogućnostima da stvari krenu loše i ostanem nepokretna da i ne govorim.
Za sada mi najviše prija masaža, i tu bih volela da čujem savet - da li znate nekog ko je izuzetno dobar, u Novom Sadu, i profesionalan, i naravno da radi privatno jer pored posla od 8 do 17h i malog deteta jednostavno mi je nemoguće da idem u jodnu banju.
Drugo pitanje je mišljenje stručnjaka o operaciji, da li je ona rešenje, da li možda se može raditi u Novom Sadu na poliklinici, da li je radi Parks privatno možda, ili isključivo na Banjici, koji su troškovi i slično. Sve je to manje bitno naravno, već pre svega - koji je rizik i da li pomaže, uzimajući u obzir i moje godine i opšte stanje gde je i kriva kičma i unutrašnji organi malo izmešteni zbog nedostatka bubrega i sl. Trenutno nemam nalaze kod sebe ali ovaj tekst mogu kasnije dopuniti i time, verujem da je neophodno.
Treće moje pitanje je da li eventualno imam uslove za invalidsku penziju (u oktobru ću imati 10 godina radnog staža) i kome da se obratim da bih taj postupak pokrenula.
Unapred se zahvaljujem na pomoći i komentarima.
Goga, NS


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 7:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Nadam se da ce kolega ortoped na ovo odgovoriti uskoro.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 9:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Na ova pitanja je vrlo tesko odgovoriti, pre svega zato sto nemam podatke koji mi trebaju, a u ovom slucaju to su RTG snimci vase kicme kao i kolike su krivine u pitanju.
Sto se Vaseg prvog pitanja o masazi u NS tiche, zaista ne znam da Vam pomognem, nisam iz NS, ali pokusacu da se raspitam.
Odgovor na drugo pitanje je da se operacije kicme, pogotovu u tezim slucajevima, a mislim da je Vas takav, rade samo na Banjici. Privatno nemojte ni da uzimate u obzir, jer ne postoji adekvatna oprema, niti nega nakon operacije, osim u velikom centru poput Banjice. Nisam siguran za VMA, i da li se tamo uopste moze stici. Znam doduse da se ovakve operacije rade u inostranstvu, ali da su za nase pojmove basnoslovno skupe.
Na trece pitanje odgovor je da bih Vas uputio specijalisti medicine rada. Prvo se tu raspitajte, vidite sta Vam sve treba, koji su uslovi.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 11:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 09, 2007 11:33 pm
Postovi: 63
Ja sam operisala skoliozu u Rusiji 1998 god. i danas nakon skoro 9 god. odlicno se osjecam i nemam nikakve tegobe.Imala sam normalnu trudnocu,porodjaj....to je ono sto je mene najvise brinulo.
Iskrivljenje je smanjeno,mada jos uvjek vidljivo,lopatica malo izbacena,ali najbitnije,zaustavljeno je daljnje iskrivljenje i pogorsanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 12:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 1:23 pm
Postovi: 11
Zahvaljujem se svima za odgovore i komentare, puno mi znače.
Potrudiću se da što pre ubacim ovde svoje nalaze, na žalost to je nemoguće sa RTG snimcima.
Znam da mi predstoji dosta posla ako se odlučim na operaciju, svuda se zakazuje, dugo čeka, jako komplikovano uz posao na kojem sam angažovana i po 9-10 sati na dan i malo dete. Posebno me brine oporavak, fizički mi je teško da sve uklopim sa čuvanjem deteta i ne sviđa mi se ideja da budem dugo odvojena od porodice.
Galina, možete li mi molim vas reći koliko je trajao oporavak u vašem slučaju, kada ste uspeli da izađete iz bolnice? I koliko ste godina imali kada je operacija urađena?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 12:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 1:23 pm
Postovi: 11
Zahvaljujem se svima za odgovore i komentare, puno mi znače.
Potrudiću se da što pre ubacim ovde svoje nalaze, na žalost to je nemoguće sa RTG snimcima.
Znam da mi predstoji dosta posla ako se odlučim na operaciju, svuda se zakazuje, dugo čeka, jako komplikovano uz posao na kojem sam angažovana i po 9-10 sati na dan i malo dete. Posebno me brine oporavak, fizički mi je teško da sve uklopim sa čuvanjem deteta i ne sviđa mi se ideja da budem dugo odvojena od porodice.
Galina, možete li mi molim vas reći koliko je trajao oporavak u vašem slučaju, kada ste uspeli da izađete iz bolnice? I koliko ste godina imali kada je operacija urađena?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 2:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 09, 2007 11:33 pm
Postovi: 63
Ja sam imala 17 god. Oporavak je trajao 7 mjeseci,cijelo vrijeme sam bila na klinici,nisam dolazila kuci za to vrijeme.
S tim da sam ja operisana drukcijom metodom nego sto se to radi na Banjici.Za Rusiju sam se odlucila jer nisam htjela da mi stavljaju sipku koju stavljaju na Banjici.

Bilo sta sto vam treba od informacija,slobodno me pitajte.
Ja sam inace jako zadovoljna sad svojom kicmom,skoro da nemam uopste osjecaj da sam nekad operisana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 8:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Gordana,
Naravno da postoji mogucnost da uploadujete svoje snimke na sajt. To mozete uraditi na sledeci nacin. Prvo cete morati da ih okacite na neki free hosting sajt, i tu predlazem http://imageshack.us Kada ste ih tu okacili, dobicete adresu Vasih slika (mislim da cete morati svaku posebno) a onda ih ovde ubacite sa komandom img (druga zdesna ikonica)
Ako nemate RTG snimke u digitalnom formatu, najlakse ih je napraviti slikanjem istih na negatoskopu digitalnim fotoaparatom (najmanje mucenja)
Nadam se da cete nesto uspeti.
S postovanjem,

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: